Diyarbakır-Bingöl Karayolu 13 Gündür Kapalı - Son Dakika

Diyarbakır-Bingöl Karayolu 13 Gündür Kapalı

05.06.2014 12:41

1
PKK'nın gençlik yapılanması tarafından 24 Mayıs'ta hendekler kazılan Diyarbakır-Bingöl karayolu 13 gündür kapalı. Yol hala trafiğe açılamadı.

2
Geceyi Fis Ovası ile Duru Jandarma Karakolu arasında bulunan Çağıl mevkiinde geçiren güvenlik güçleri ile eylemciler arasında çatışma yaşandı. El yapımı patlayıcı, taş ve molotoflarla yapılan saldırıya jandarma da biber gazı ve tazyikli suyla karşılık verdi.

3
Bu sırada ormanlık alandan jandarmanın üzerine bir el bombası atıldı. Olayda iki asker yaralandı. Bölgeye çağrılan helikopter, açılan ateşe rağmen askerleri alarak hastaneye kaldırdı. Bu sırada Duru Jandarma Karakolu bölgesinden geçen Kobra tipi helikoptere de uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

4
Güvenlik güçleri, Duru Jandarma Karakolu'nun üs bölgesinden eylem yapılan karayoluna doğru yeni bir yol açıyor. Karayollarına ait iş makineleri, eylemcilerin sürekli çadır kurup eylem yaptığı yere ulaşan yol için çalışmaya başladı.

5
Bölgedeki bazı ağaçlar da güvenlik gerekçesiyle kesiliyor. Yeni yolla birlikte, karayolu üzerindeki hendeklerin kazıldığı bölgeye askerin daha kısa sürede müdahale etmesi planlanıyor.

6
Bu arada bölgede bulunan PKK'lılar, askerin müdahalesinden sonra yaklaşık 500 metre ilerideki iki yüksek tepeye çekildi. Eylemciler ile güvenlik güçleri arasında yeni inşa edilen köprü bulunuyor.

7
Bölgede bulunan PKK'lıların, jandarmanın müdahalesini engellemek için köprünün çıkışına uzaktan kumandalı mayın döşediği ileri sürüldü.

8
Bölgedeki Jandarma özel harekât timlerine, PKK'lılara müdahale için herhangi bir talimat verilmediği öğrenildi.

9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27

Son Dakika Diyarbakır-Bingöl Karayolu 13 Gündür Kapalı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

İçine şeytan kaçtı diye medyuma götürdüğü kızı tarafından parçalara ayrıldı Poz uğruna kayalıklara tırmanan model dengesini kaybedince suya düştü İtalya'nın bir köyünde 9 TL'ye ev sahibi olunuyor! Almak için tek bir şart var Dünyanın en büyük elmacık kemiklerine sahip olmak isteyen model her gün kendine dolgu yapıyor Fahriye'nin dönüşü muhteşem oldu! Eskisinden daha fit