Diyarbakır-Bingöl Karayolu 13 Gündür Kapalı - Son Dakika

Diyarbakır-Bingöl Karayolu 13 Gündür Kapalı

6 yıl önce

1
PKK'nın gençlik yapılanması tarafından 24 Mayıs'ta hendekler kazılan Diyarbakır-Bingöl karayolu 13 gündür kapalı. Yol hala trafiğe açılamadı.

2
Geceyi Fis Ovası ile Duru Jandarma Karakolu arasında bulunan Çağıl mevkiinde geçiren güvenlik güçleri ile eylemciler arasında çatışma yaşandı. El yapımı patlayıcı, taş ve molotoflarla yapılan saldırıya jandarma da biber gazı ve tazyikli suyla karşılık verdi.

3
Bu sırada ormanlık alandan jandarmanın üzerine bir el bombası atıldı. Olayda iki asker yaralandı. Bölgeye çağrılan helikopter, açılan ateşe rağmen askerleri alarak hastaneye kaldırdı. Bu sırada Duru Jandarma Karakolu bölgesinden geçen Kobra tipi helikoptere de uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

4
Güvenlik güçleri, Duru Jandarma Karakolu'nun üs bölgesinden eylem yapılan karayoluna doğru yeni bir yol açıyor. Karayollarına ait iş makineleri, eylemcilerin sürekli çadır kurup eylem yaptığı yere ulaşan yol için çalışmaya başladı.

5
Bölgedeki bazı ağaçlar da güvenlik gerekçesiyle kesiliyor. Yeni yolla birlikte, karayolu üzerindeki hendeklerin kazıldığı bölgeye askerin daha kısa sürede müdahale etmesi planlanıyor.

6
Bu arada bölgede bulunan PKK'lılar, askerin müdahalesinden sonra yaklaşık 500 metre ilerideki iki yüksek tepeye çekildi. Eylemciler ile güvenlik güçleri arasında yeni inşa edilen köprü bulunuyor.

7
Bölgede bulunan PKK'lıların, jandarmanın müdahalesini engellemek için köprünün çıkışına uzaktan kumandalı mayın döşediği ileri sürüldü.

8
Bölgedeki Jandarma özel harekât timlerine, PKK'lılara müdahale için herhangi bir talimat verilmediği öğrenildi.

9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27

Haber Yayın Tarihi: 05.06.2014 12:41 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Asistan öğretmenden skandal! 2 öğrencisine uyuşturucu verip üçlü ilişkiye girdi Esra Erol'un yıllar önceki hali görenleri şoke etti! Efsane dizide figüranlık yapmış Tam paketi bir ev parası! İşte rende tasarımlı Apple Mac Pro ve özellikleri 'Doğal gaz faturası fazla geldi' diyenler dikkat! İşte süper tasarruf önerileri Hastanede kaptı, bir anda vücudunu yemeye başladı!