Diyarbakır'ın Sur İlçesi Savaş Alanına Döndü - Son Dakika

Diyarbakır'ın Sur İlçesi Savaş Alanına Döndü

11.09.2015 11:17

1
Dün sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde yasağın bugün kaldırılması ile birlikte yaşanan çatışmaların şiddeti günün ağarmasıyla birlikte ortaya çıktı.

2
Birçok ev ve işyerinin zarar gördüğü çatışmalarda, restore edilen tarihi kilisede de hasar oluştu. İlçede, yasağın kalkmasından haberdar olmayan bazı esnafların öğlen saatlerine kadar işyerlerini açmadığı da görüldü.

3
Yasağın kaldırılması ile birlikte ilçeye gidenler ve evlerinden çıkanlar savaş manzaraları ile karşılaştı. İlçedeki çatışmalarda, birçok ev ve işyeri zarar gördü. Birçok esnafın kepenklerinde kurşun izleri görülürken, yine birçok işyeri ile evlerin camları kırıldı.

4
HENDEKLER DURUYOR: Sur İlçesi'nin Hasırlı Mahallesi'ndeki birçok ara sokaklarda kazılan hendekler henüz doldurulmadı. Olayların yoğunlaştığı Hasırlı Mahallesi'nde çok sayıda işyeri ve ev, roketatar mermileri ve kurşunlardan hasar gördü. Caddelerdeki bir çok işyerinin kepenklerinin de tahrip olduğu ortaya çıktı.

5
TEMİZLİK ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI: İki gün süren çatışmaların ardından bu sabah sokağa çıkma yasağının kalkmasıyla birlikte merkez Sur İlçesi'nde biriken çöpler de temizlik görevlileri tarafından toplanmaya başlandı. Sur Belediyesi'ne bağlı temizlik işlerinin yanı sıra çevredeki esnaf da temizlik çalışmalarına katıldı.

6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33

Son Dakika Diyarbakır'ın Sur İlçesi Savaş Alanına Döndü - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Seda Sayan, Sayısal Loto çekilişini "Haydi Bismillah" diyerek yapınca gündem oldu Müge Anlı'nın vazgeçilmez ismi Arif Verimli'den takipçilerine ilginç öneri: Aşık olmayın "Doğuştan mesafem var" diyerek maske takmıyordu! Merve Boluğur sorumsuz davranışının karşılığını aldı Türkiye Güzeli yayını terk etti! Fahrettin Koca sorusuna verdiği yanıtla pes dedirtti Yeşilçam'ın tatlı sert babası Hulusi Kentmen'in harabeye dönen evi için harekete geçildi