Diziler Sayesinde Zengin Olan Ünlü Oyuncular - Son Dakika

Diziler Sayesinde Zengin Olan Ünlü Oyuncular

12.04.2013 12:38

1
Türkiye'de dizi sektöründe özellikle bazı oyuncuların kazandığı paralar kelimenin tam anlamıyla dudak uçuklatacak türden. İşte bunun en çarpıcı örnekleri...
2
Şu sıralar ekranın en çok kazanan oyuncularından biri de Kıvanç Tatlıtuğ. Gümüş dizisiyle yıldızı parlayan Tatlıtuğ, daha sonra da hem şöhret hem de hatırı sayılır bir servet kazandı.
3
Aşk-ı Memnu'da bölüm başına 30 Bin Lira alıyordu Tatlıtuğ. Kuzey- Güney dizisinden ise bölüm başına 50 Bin Lira alıyor.
4
Bazı iddialara göre de genç oyuncunun aldığı para 50 değil 70 Bin Lira. Oyuncu Türkiye'de dizi sektörünün en çok kazananlarından olmayı sürdürüyor.
5
Nurgül Yeşilçay da ekranda hızlı yükselen ve sonra sinemaya geçer oyunculardan. Yeşilçay ilk çıkışını İkinci Bahar dizisiyle yaptı.
6
O dizide bölüm başına 50 lira alıyordu. Hatta o rol Açelya Elmas'a teklif edilmiş ancak ücretini az bularak geri çevirmişti.
7
Yeşilçay, geçen sezonun başında ekranın en çok kazanan yıldızı olarak bir rekora imza attı.
8
Rol aldığı Sensiz Olmaz dizisi için yapımcı şirketle bölüm başına 55 Bin Lira'ya anlaştı.
9
Ancak dizi beklenildiği kadar reyting alamadı ve yayından kalktı. Bunun üzerine Yeşilçay ücretini 40 Bin Lira'ya düşürdü.
10
Ekranın son dönemde en çok kazanan oyuncularından biri Erkan Petekkaya. Rol aldığı izlenme rekorları kıran Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinden bölüm başına 40 Bin Lira alıyordu. Sonra o diziden ayrıldı.
11
Yeni dizisi için ise bölüm başına 60 Bin TL alacak. Petekkaya, kazancını ticarete yatırıyor. Önce lüks bir kasap dükkanı açan oyuncu yakın zamanda da bir sosyete pazarı açtı.
12
Beren Saat de dizi piyasasındaki yüksek ücretlerden payını alan oyunculardan. Saat belki ilk rol aldığı Aşka Sürgün ve Hatırla Sevgili'de bu piyasa koşullarına göre konuşulacak bir ücret almamış olabilir.

13
Ancak sonradan rol aldığı Aşk-ı Memnu ve Fatmagül'ün Suçu Ne dizileri sayeside hatırı sayılır bir kazanç sağladı.
14
Aşk-ı Memnu döneminde bölüm başına 30 Bin Lira alıyordu Saat.Sonra ücretini Fatmagül'ün Suçu Ne dizisinde 50 Bin Liraya çıkardı.
15
Saat de kazancını emlak alarak değerlendiren ünlülerden. Saat'in Etiler'de ve Ayvalık'ta da birer evi olduğu biliniyor.
16
Son olarak 2 buçuk milyon dolara Arnavutköy'den bir ev satın aldığı haberi geldi.
17
1990 doğumlu Hazal Kaya, 16 yaşından bu yana kamera karşısında. İlk baş rolünü ise Genco dizisinde oynadı. Kaya bu diziden bölüm başına 8 Bin Lira kazandı.
18
Hazal Kaya asıl büyük çıkışını Aşk-ı Memnu dizisiyle yaptı. Dizideki Nihal rolünü oynarken bölüm ücretini 10 Bin Liraya yükseltti.
19
Hazal Kaya, ilk başrolünü Adını Feriha Koydum dizisinde üstlendi. Bu dizide de bölüm başına 20 Bin Lira alıyordu Kaya.
20
Bu dizi sayesinde şöhretini ve kazancını ikiye katladı.
21
Bergüzar Korel ve Halit Ergenç de sezonun başlamasına az bir zaman kala aylık kazançlarıyla gündeme gelmişti. Halit Ergenç, Binbir Gece dizisinde bölüm başına 35 bin lira alıyordu.
22
Muhteşem Yüzyıl'da ise önceleri 45 bin lira alıyordu.Ergenç'in ücreti bu sezon ise bölüm başına 60 bin lira olarak belirlendi.
23
Ergenç'in eşi Bergüzar Korel ise geçen yıl bir dizide oynamamıştı. Ama bu yıl iddialı bir diziyle ekrana gelecek. Yeni bir diziye başlayacak olan Korel ise haftada 30 bin lira alacak.

24
Bu hesaba göre Ergenç ayda 240 Bin, Korel de 120 Bin TL kazanmış olacak.
25
Serenay Sarıkaya Türkiye güzeli seçildikten sonra oyunculuğa adım attı. Önce Limon Ağacı adlı dizide rol aldı. Sonra da Lale Devri için kamera karşısına geçti.
26
Sarıkaya dizinin ilk dönemlerinde bölüm başına 15 bin lira alıyordu. Sonra yapımcısından zam istedi ve ücretini 24 bin liraya çıkardı.
27
Ayça Bingöl, aslında yılların deneyimli tiyatrocusu ve dizi oyuncusu. Ama, büyük çıkışını Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı diziyle yaptı.
28
Oyuncu diziden bölüm başına 20 bin lira alıyordu. Bingöl de kazancını emlak alarak değerlendirmeye karar verdi ve son gelen haberlere göre 1 milyon dolar değerinde bir ev satın aldı.
29
Çemberimde Gül Oya'daki küçük ama etkili rolüyle dikkat çeken Tuba Büyüküstün de diziler sayesinde zengin oldu.
30
Ihlamurlar Altında dizisiyle yıldızını iyice parlatan Büyüküstün kısa zamanda Türkiye'nin en çok kazanan ekran yüzlerinden biri oldu. Büyüküstün 2011 yılında bölüm başına 30 bin lira alıyordu.
31
Gönülçelen dizisindeki rol arkadaşı Onur Saylak onun hayatının tamamen değiştirdi. Önce aşık oldular, sonra bebek bekledikleri haberleri geldi.
32
Çift, ikiz bebekleri dünyaya gelmeden Caddebostan'da satın aldıkları 1 milyon dolar değerindeki evle gündeme gelmişti.

Son Dakika Diziler Sayesinde Zengin Olan Ünlü Oyuncular - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Tarlada ilişkiye giren çiftin aracı çamura saplandı! İmdatlarına polis koştu Bir tuhaf olay! Vefat etmeden kendi mezarını yaptı, içine ölen eşini gömdü Görüntüler korkunç! 90 yaşındaki kadın, huzurevi çalışanı tarafından tecavüze uğradı Mesut'un 105 milyon liralık lüks malikanesindeki detay dikkat çekti! Kapıda markasına ait logo var Duyunca bir yaşınıza daha gireceksiniz! Erkeklik organı "küçük" olanlar için site kurdular