Doğada nadir görülüyordu Elazığ'da görüntülendi! Değeri 150 bin dolar - Son Dakika

Doğada nadir görülüyordu Elazığ'da görüntülendi! Değeri 150 bin dolar

27.07.2019 08:17

Japonların büyük ilgi gösterdiği Türkiye'de sadece Amanos Dağları'nda yetiştiği bilinen Geyik böceği, Elazığ'da ilk defa ortaya çıktı. Böcekler arasında en çok para eden tür geyik böceği ve değeri yaklaşık 150 bin dolar.

1
Türkiye'de sadece Hatay'daki Amanos Dağları'nda yaşadığı bilenen başta Japonya olmak üzere dünya da bazı ülkelerde değerli olan 6 taraklı Geyik Böceği Elazığ'da görüldü.
2
Kent merkezine uzakta yayla da gördüğü böceğin farklı olması nedeniyle eline alıp fotoğraflarını çeken ardından doğal ortamına bırakan Fatih Nurcan, "Geyik Böceği" olduğunu internet üzerinden yaptığı araştırma ile öğrendi.
3
Fotoğraflarını çektiği böceğin yaklaşık 6-7 santim uzunluğunda olduğunu belirten Nurcan, böceğin kendisine farklı geldiğini de aktarıp ilgisini çektiği için eline alıp fotoğraflarını çektiğini ardından tekrar bıraktığını ifade etti.
4
Zararı yok!
Zararı yok!
Zaman zaman bazı illerde de görülen böcek türünün zararsız olması nedeniyle yaşam alanlarının çoğaltılması için çalışmalar yapıldığı biliniyor.
5
Boyu şarj cihazı kadar!
Boyu şarj cihazı kadar!
Geyik böceğinin boyunun yaklaşık telefon şarj cihazı kadar olduğu söyleniyor.

6
Değeri 150 bin dolar!
Değeri 150 bin dolar!
Japonların bu kadar önem vermesinin sebebi Geyik böceğini koleksiyon olarak kullanıyor olamaları. Böcekler arasında en çok para eden tür geyik böceği ve değeri yaklaşık 150 bin dolar.
7
Japonlar onun için Türkiye'ye geliyor
Japonlar onun için Türkiyeye geliyor
Özellikle böcek koleksiyonerleri arasında çok revaçta olan altı taraklı Geyik böceği, dünyanın dört bir yanından koleksiyoner ve araştırmacıyı Türkiye'ye çekiyor. Son zamanlarda bölgeyi en çok ziyaret edenlerin başında ise Japonlar geliyor.

Son Dakika Doğada nadir görülüyordu Elazığ'da görüntülendi! Değeri 150 bin dolar - Son Dakika


YORUMLAR (10)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Parkta donmuş halde bulundu! Gizemli cisimle ilgili gerçek çok geçmeden ortaya çıktı Oyuncular şokta! Ünlü dizi Bridgerton'ın müstehcen sahneleri cinsel içerikli sitelere düştü Aylık 1658 lira! Birçok kişi bilmiyor, işte devletten karşılıksız olarak verilen 15 destek Dünyanın en zengin boksörü Floyd Mayweather, striptizci sevgilisinin babasından veto yedi Kızlar tuvaletine gizlice telefon yerleştiren öğretmen, öğrencilerin müstehcen görüntülerini çekti