Doğal Ağrı Kesici 5 Besin - Son Dakika

Doğal Ağrı Kesici 5 Besin

02.06.2014 15:27

1
Vücudunuzun herhangi bir yerinde ağrı hissettiğinizde ilk başvurmanız gereken şey ilaç olmamalı. Önce doğal ağrı kesicilerle şansınızı denemeli, ağrıdan hiçbir şekilde kurtulamadığınız takdirde medikal tedavi yollarına başvurmalısınız. İşte 5 doğal ağrı kesici...

2
Kafein: Spor sonrası dayanılmaz kas ağrılarıyla mı mücadele ediyorsunuz? Bu durumunuza kafein çözüm olabilir. Georgia Üniversitesi'nde yapılan bir çalışmada günde iki fincan kahve içen gönüllülerin ağrıları yüzde 48'den daha fazla oranda azaldı.

3
Papatya çayı: Yüzyıllardır mide hastalıkları, uykusuzluk, anksiyete gibi rahatsızlıklara çare olan papatya çayı, Tebriz Üniversitesi'nde yapılan çalışmaya göre inflamasyonu azaltarak romatizmalı gut ile ilişkili ağrıyı da azaltabiliyor.

4
Zencefil: Mide rahatsızlıkları, soğuk algınlığı sorunlarında iyileştirici olduğu düşünülen zencefil, eğer her gün tüketilirse, egzersiz sonrası kas ağrılarının dindirilmesine de yardım edebiliyor. Georgia Üniversitesi'nin araştırmasında gönüllü bir grup günde iki gram çiğ zencefil yerken, diğer grup aynı miktarda ısıtılmış zencefil tüketti. 11 gün sonra her iki grupta da egzersiz ağrılarının yüzde 25 oranında azaldığı tespit edildi. Egzersiz sonrası tek doz zencefil almanın etkili olmadığı da aynı araştırmada ortaya çıkarıldı.

5
Yağlı balık: Somon, uskumru gibi omega-3 yağ asitleri açısından zengin yağlı balıklar, doğal anti-inflamasyon özelliği taşıyor. Pittsburgh Üniversitesi'nin araştırmasına göre, omega-3 içeren yağlı balıklar romatizmal ağrıların dindirilmesinde etkili. Araştırmacılar, romatizma sıkıntısı olanların haftada iki ya da üç porsiyon yağlı balık tüketmelerini öneriyor.

6
Vişne: Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi'nin araştırmasına göre, vişnede bulunan antioksidanlar, eklem ağrısı ve kireçlenmenin yol açtığı kronik inflamasyonu azaltıcı etkiye sahip. Daha önce yapılan bir araştırmada da vişnenin kas ağrılarını azalttığı ortaya çıkarıldı. İnflamasyonla mücadele için her gün bir bardak vişne suyu ya da bir kap vişne tüketmek gerekiyor.

Son Dakika Doğal Ağrı Kesici 5 Besin - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ünlü model, eve başka bir kadınla gelen kocasını kalbinden bıçaklayarak öldürdü 50 lira için canlarından oluyorlar! Onları bu hale getiren işleri Mavi dünyanın yamyamı, rakibini yutmaya çalıştı! Gerçek çok başka çıktı Yeşilçam'ın ok kirpikli güzelinden balkonda güneşlenme pozu Bu fotoğraf ülkeyi karıştırdı! Gözaltına alındı, gerekçe ise şaşırttı