Son Dakika Haberleri: Doğal Güzelliğin Simgesi: Koltuk Altı Kılları

Doğal Güzelliğin Simgesi: Koltuk Altı Kılları

24 gün önce

Londra'da fotoğrafçı olan Ben Hopper, Doğal Güzellik adlı çalışmasıyla koltuk altı kıllarını sergilemekten çekinmeyen kadınları bir araya getirdi. Genç fotoğrafçı, kadınların kıllarıyla güzel olduğunu kanıtlamak amacıyla böyle bir proje geliştirdiğini açıklıyor.

1
Çalışmada, koltuk altı kıllarından çekinmeyen kadınların standart güzellik algılarına karşı dik duruşu ifade ediliyor.
2
Proje 2016-2018 yıllarını kapsıyor ve çalışmada yer alan kadınlar, kılların çekiciliği yok etmediğini savunuyorlar.
3
Fotoğrafçı Hopper, fotoğraflarda yer alan kadınların bu halleriyle gurur duyduklarını ifade etti. Ayrıca 37 yaşındaki fotoğrafçı, bu durumun dayatılan güzellik algısına karşı bir başkaldırı olarak niteliyor.
4
Ben Hopper: ''Bir kadının doğal güzelliğini seviyorum. Bence çok güzel ve güçlendirici bir durum. Bugünlerde kıllı koltuk altı olan bir kadın olmanız için bir tavra meydan okumaya ihtiyacınız var. '' şeklinde açıkladı.
5
Toplumsal baskının kadınları şekillendirdiğini ifade eden Hopper, ''Ağda ile tüylerini aldıran ve tıraş olan kadınları seksi bulmuyorum. Ancak çoğu insan bir kadının kıllı koltuk altına bakmaya bile dayanamıyor. Kadınlardan koltuk altı kıllarını uzatmalarını istemiyorum ama bununla ilgili güzellik algısına karşı gelerek bunu reddetmeleri gerektiğini düşünüyorum." dedi.
6
Fotoğrafçı, ''Natural Beauty'' adını verdiği projeye ilginin giderek arttığını ve sosyal medyada da geniş kitlelerin beğenisini kazandığını belirtti.
7
Ben Hopper, projelerinin yer aldığı internet sitesinde ''Doğal Güzellik'' adlı çalışmasına da yer verdi. Projede yer alan kadınların neden traş olmadıkları ve nasıl böyle bir karar aldıklarına, her bir fotoğrafın bilgi bölümünden yer verilmiş.
8
İşte, standart güzellik algısına karşı çıkan ''Natural Beauty'' kadınları...
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Haber Yayın Tarihi : 24.04.2019 02:52 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Genelkurmay Arşivlerinden Özel Atatürk Fotoğrafları Instagram'da Ölüm Yaşam Anketi Yapan Genç Kız, İntihar Etti Türkiye'nin Tanıtım Yüzü Olacak Güzellik Kraliçesinin Sağlık Problemi Şoke Etti Bodrum'da Şaşırtan Görüntü! Çamura Yatıp Yuvarlandı Hakime Hakaret ve Gazeteciye Saldırıdan 2 Kez Hapse Girdi! İşte Yolu Cezaevinden Geçen Ünlüler