Doğasıyla büyüleyen Sicilya adası mafya tarihi ile ürkütüyor - Son Dakika

Doğasıyla büyüleyen Sicilya adası mafya tarihi ile ürkütüyor

28 gün önce

Akdeniz'in en büyük adası olan ve Avrupa'nın en etkin yanardağlarından Etna'ya ev sahipliği yapan Sicilya adası, mafya tarihi ile dikkatleri üzerine çekiyor.

1
Sicilya, Akdeniz'in en büyük adası olma özelliği taşıyor. 25.426 kilometrekarelik yüzölçümüne sahip olan ada, İtalya'nın en güneyinde yer alır. Mafyanın doğduğu yer olan Sicilya, ünlü Baba filminin gerçek hikayesinin de çıkış noktasını oluşturur.
2
Sicilya, Akdeniz'in en büyük adası olma özelliği taşıyor. 25.426 kilometrekarelik yüzölçümüne sahip olan ada, İtalya'nın en güneyinde yer alır.

3
Palermo, Catania, Syracusa, Taormina gibi önemli tarihi kent ve kasabalara ev sahipliği yapan Sicilya, bir krallık mirası üzerinde yer alıyor.

4
Avrupa'nın en yüksek aktif yanardağı olan ve 3323 metre yüksekliğe sahip Etna da Sicilya adasındadır. Stromboli, adadaki bir diğer aktif yanardağdır.
5
Alcantara nehri ve kanyonu adanın muhteşem doğal güzelliklerinden sadece birkaçıdır. İtalya'nın diğer bölgelerine göre daha az gelişmiş bir yer olsa da Sicilya zengin doğa ve tarihi güzellikleriyle dikkat çeker.

6
Ege'den gelen Elymianların ilk olarak yerleşmeye başladığı Sicilya sonrasında da çok sayıda farklı topluluğa ev sahipliği yaptı.
7
Roma, Yunan, Norman, Arap ve İtalyan hakimiyeti yaşayan bölgede tüm bu kültürlere ait izlere rastlamak mümkündür.

8
Tarihte bağımsız bir krallık olarak da varlığını sürdüren Sicilya, 19. yüzyılda İtalya'nın birliğini sağlamasıyla bu birliğin içinde yer aldı.
9
Sicilya'yı dünya çapında bilinir kılan yönlerinden biri de mafyasıdır. Popüler kültürde de sıklıkla işlenen, romanlara, filmlere konu olan mafya, Sicilya'ya dair akla ilk gelen şeylerden biridir.
10
Mafyanın doğduğu yer olan Sicilya, ünlü Baba filminin gerçek hikayesinin de çıkış noktasını oluşturur. Adadaki Carleone kasabası bu açıdan oldukça ünlüdür. Akdeniz ikliminin hakim olduğu adada yazlar aşırı sıcak geçer. Bölge meteoroloji müdürlüğünün ölçümlerine göre adada kaydedilen en yüksek sıcaklık 49 derece.


YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bacakları açık şekilde oturan yıldız isim Michelle Keegan, canlı yayında frikik vermekten son anda kurtuldu 14 yaşındaki anne, eğlenmesine engel olduğu için 1 yaşındaki bebeğini asarak öldürdü Ünlü model Emily Ratajkowski'nin yayınında Türk takipçinin yaptığı yorum olay oldu: Göğüslerini göremiyorum 'Koronavirüsle savaşmaktan gurur duyuyorum' diyen sağlık çalışanı paylaşımından dolayı linç yedi Belediyenin sahip çıktığı İsmail Amca'nın son hali yürekleri ısıttı