Doğaüstü ve Açıklanamayan Olaylar - Son Dakika

Doğaüstü ve Açıklanamayan Olaylar

12.09.2015 08:48

1
Dünyada insan aklının çözemediği, bilimin açıklayamadığı, insanları dehşete düşüren birçok doğaüstü olay oluyor...

İşte akıllarda soru işaretleri oluşturan o ilginç olaylar...

2
8 ASIRDIR ÇÜRÜMEYEN CESET/

12. yüzyıl başlarında Kastamonu Kalesi'nin fethi sırasında şehid olan Aşıklı Sultan için yapılan türbedeki çürümemiş beden görenleri şaşkına çeviriyor.

3
Halk dilinde 'Ayağı Yanık Sultan' olarak bilinen türbede çürümemiş bedeninin ayak kısmı camekan içinde teşhir ediliyor.

4
ÜNLÜ "KİEV KOZMONOTU"/

Bu heykelcik Avrupa'da bulunan "uzay adamı" özelliklerini gösteren tek buluntudur. Yaşı çok eskidir.

5
TARİH ÖNCESİNE AİT KÜÇÜK JAPON HEYKELCİKLERİ/

Yakalarında civata taşıyan bu heykelcikler bir tür uzay başlığı ve elbisesi taşımaktadır. Hatta bunlardan biri çok büyük gözlük takmaktadır. Sanki güneş ışığından korunmak ister gibi.

6
FİLİPPO LİPPİ TARAFINDAN YAPILAN "LA MADONNA E SAN GİOVANNİNO" TABLOSU. (15. YÜZYIL)/

Yukarıdaki koyu renkli ve ışık saçan cisim sanki hareket ediyor gibi. Çünkü seyredenler var. Tablodaki adam ve köpek. Ressamın tablosuna aksettirdiği bu cisim hiçbir inanç ve dinsel anlatımla alakalı görünmüyor. Roma döneminde olduğu gibi günümüzde de "UFO" fenomenleri aynı şekilde gözlemlenmektedir.

7
ANTİKYTHERA MEKANİZMASI/ Sol tarafta mekanizma, sağ tarafta ise teknik şeması yer almaktadır. 1900 yılında Girit adasında bulunmuştur. M.Ö. 1. yüzyıla tarihlenmektedir. Bu antik bronz mekanizma bize eski uygarlıkların düşündüğümüzün aksine daha ileri bir teknik bilgiye sahip olduğunu kanıtlıyor. Astronomik takvim olduğu düşünülen bu mekanizmada (ya da bir makinanın parçası) içinde başka dişliler de bulunuyor.

8
50 MİLYON YILLIK TOKMAK VE KAP/ 1877 yılında Montezuma tünel şirketinin bir tünel çalışması sırasında, bir lav akıntısının içinde 50 milyon yıllık olan eski bir tokmak ile bir kap bulundu. (Table dağı - California) Tokmak yaklaşık 30 cm uzunluğunda ve kap ise 10 cm çapında. Bu buluntudan şu sonuç çıkıyor: 50 milyon yıl önce yanardağdan fışkıran lavlar sel olup akarken bu tokmak ile kap oradaydı ve ikisi de lavın içinde gömülü kaldılar. 50 milyon yıl önce!

9
AMERİKA'DAKİ UZAYLI/

Amerika'nın New Mexico eyaletinde inanılmaz bir olay yaşandı. Bir uzaylı, bir kadını kaçırırken amatör kameraya böyle yakalandı. Kız arkadaşı Jenna Hawser ile yaşayan Jeff Norris gece görüşlü kamerası ile uzaylıyı böyle görüntüledi.

10
Norris uyurken uzaylı ile karşılaştığını hemen panik halinde kamerasına davrandığını söylerken uzaylının başta dostça davrandığını ancak deklanşöre basmasıyla birlikte kaçtığını söyledi. Norris kız arkadaşından üç gündür haber alamadığını söyledi.

11
LÜBNAN'DAKİ BALBEK ŞEHRİ/ Kafaları karıştıran bir şehir daha. Lübnan'daki Balbek şehri. 20 metreden daha büyük taşların da kullanıldığı bu antik şehir Roma İmparatorluğu'ndan da eski. Hatta Sümerlilerin bilgilerine göre bile burası antik bir şehirdi o zamanlar. Taşların büyüklüğünü göstermek amacıyla 2 kişi yapıların arasında dikiliyor. Bugün kimse burasını kimlerin, nasıl, ne amaçla ve ne zaman yaptığını bilemiyor. Modern bilim ise Baalbek'i görmezlikten gelmeye devam ediyor.

12
KANADA'DA MUCİZE FOSİL/ Bu cisim Kanada'nın Kuzey kutup bölgesindeki Axel Heiberg adası eski fosiller koleksiyonunda bulunmuştur. İncelemeler bunun bir insan parmağı fosili olduğunu gösteriyor. Bu fosil 100 ile 110 milyon yıl öncesine aittir (Creataceous jeolojik dönemi). Bu fosil "DM93-083" numarasıyla arşivlenmiştir. Röntgen ışınlarıyla yapılan inceleme sonucunda yukarıdaki resimdeki siyah kısımların parmak kemiklerine ait olduğu ortaya çıkmıştır. Bu kadar eski zamanlarda insan yaşamış olabilir mi?

13
YAPIMI BİTİRİLMEMİŞ BİR OBELİSK (DİKİLİTAŞ)/ Şu anda dikili bulunan en büyük obeliskten 2 kat daha büyüktür. Yapımında bir çok Mısır tapınağının inşasında olduğu gibi kırmızı granit kullanılmıştır. Eğer bitirilmiş olsaydı yaklaşık 40 metre yüksekliğinde ve 1150 ton ağırlığında olacağı tahmin ediliyor.

14
İNSAN ELİ FOSİLİ/ Kolombiya, Bogota yakınlarında bulunmuş bir insan eli fosili. Fosilleştiği kayanın yaşı 100-130 milyon yıldır. Yani, fosilde o kadar sene önce meydana gelmiştir.

15
120 MİLYON YILLIK HARİTA/ Bu 120 milyon yıllık taş parçasının yüzeyi Ural Bölgesini gösteren (tabiri caizse) bir haritayla kaplıdır. Görünüşe göre bu kadar eski bir haritanın olması imkansızdır. Bashkir State Üniversitesindeki bilim adamları, çok eski zamanlarda, gelişmiş uygarlıkların olduğuna dair kanıtlardan biri olarak yorumluyorlar eseri. Bu gerçekten de insan eliyle yapılmış bir rölyeftir. Günümüz askeri haritaları ile neredeyse aynı karakteristik özellikleri sergilemektedir. Harita sivil çalışmaları göstermekte yani uzunluğu 12.000 km'yi bulan kanallar, nehirlere çekilen çitler, güçlü barajlar... Kanallardan çok da uzakta olmayan yerde elmas biçimindeki yerler gösterilmiştir. Ne anlattığı bilinmemektedir.

16
Ayrıca harita bazı yazılar da içermektedir. Hatta sayılar bile vardır. Bilim adamları önce bunun eski Çince olduğunu düşündüler. Daha sonra bu düşünce bilinmeyen bir kaynağa ait hiyeroglif - syllabic türü yazıya dönmüştür. Bilim adamları bu yazıları şimdiye kadar çözemediler.

17
DİNAZOR HEYKELCİKLERİ/ 1945 yılında Waldemar Julsrud adlı deneyimli bir arkeolog El Toro Dağı (Meksika) eteklerinde gömülmüş vaziyette kilden yapılmış küçük heykelcikler buldu. Daha sonra El Toro şehri yakınlarında ve şehrin diğer tarafında Chivo Dağ yakınlarında porselenden yapılmış 33.000'den fazla heykelcik bulundu. Buluntular Chupicuaro, klasik kültür (M.Ö. 800'den M.Ö. 200'e kadar olan dönem) öncesine aitti. Bulunan heykelcikle, 65 milyon yıl önce yok oldukları düşünülen çeşitli türlerdeki dinozorları kusursuzca tasvir ediyordu. Modern bilim döneminde, neye benzedikleri ancak çözümlenen tarih öncesi bu yaratıkları, nasıl oldu da böyle eski bir uygarlık kusursuzca sanat eserlerine yansıtabilmişti? İnsan görmeden gerçeği tasvir edemez.

18
GELECEĞİ GÖREN HARİTA/ Coğrafya ve harita uzmanı ünlü Türk denizci Piri Reis'in 1513'te çizdiği Afrika, Amerika ve Güney Kutbu'nu gösteren harita, ortaya çıkarıldığı 1929 yılında ortalığı karıştırdı. Çünkü Güney Kutbu'nun keşfi, haritanın çizilmesinden çok sonra, yani 1818'de gerçekleşmişti. Dahası, Piri Reis'in haritası, kıtanın buz altında kalmış sahil kesimlerini de gösteriyordu. Ancak kıta üzerindeki buzlar, haritanın çizilmesinden tam 6 bin yıl önce erimişti.

19
10 BİN YILLIK PİRAMİT/ Japonya'nın Yonaguni adasının yakınında, denizin 23 metre altında insan yapısı olduğu apaçık belli olan piramitler bulunmaktadır. 183 metre genişliğinde ve 27 metre yüksekliğindeki bu piramitler yaklaşık 8000-10.000 yıllıktırlar.

20
HARÇSIZ TAŞ SET/ Peru'nun Cusco bölgesindeki bir İnka kalesinin etrafını 360 metre boyunca zikzak yaparak saran 9 metrelik setlerin yapımında, tanesi 300 tona varan kireçtaşı blokları kullanılmış. Ancak hiç harç kullanılmamasına rağmen bu kayalar, arasına bıçak bile sokulamayacak kadar mükemmel yerleştirilmiş.

21
BU DUVARI KİM ÖRDÜ?/ Peru'daki bu arkeolojik duvarlar bir gizem taşımaktadırlar çünkü antik çağlarda yapılmalarına rağmen bu kadar kusursuz bir şekilde işlenip yerlerine koyulana kadarki aşamalar için yüksek bir teknoloji ve bilgi gerektirmektedirler. İnsanın açıklayamadığı, garip iç ve dış açılara sahip bu duvar taşları hakkında cevabını bilmediği sorular ise şunlar: Nasıl taşındılar? Nasıl ölçülüp nasıl kesildiler? Nasıl bu kadar doğrulukla yerleştirildiler? Hem de ilkel insanlar tarafından...

22
GENERALİN KEMER TOKASI/ M.S. 300'lü yıllarda ölen Çinli general Çou Çou'nun mezarında 1956 yılında bulunan kemerin tokası, yüzde 85 oranında alüminyumdan yapılmış. Ama doğada sadece bileşik olarak bulunan alimünyumun diğer maddelerden ayrıştırılarak tek bir madde olarak kullanılabilmesi ilk kez 19. yüzyılda mümkün olmuştu.

23
ÇIĞLIK TABLOSUNUN MUMYA VERSİYONU/ Güney Amerika'da Amazon bölgesinde mezar ve tapınak olarak kullanılan gizli bir yeraltı mağarasında bulunan 600 yıl öncesine ait bir düzine mumya, bilim dünyasında büyük heyecan yarattı.

24
Bir kadın mumyasının Norveçli ressam Edvard Munch'un ünlü "Çığlık" tablosunu çağrıştıran biçimde, korku ve dehşetten ellerini yüzüne kapatmış olarak bulunması, büyük ilgi çekti.

25
NASA'NIN ÇÖZEMEDİĞİ RESİM/ Yukarıdaki fotoğraf Amerikan Uzay Araştırma Merkezi'nden (NASA) alınmıştır. Fotoğraf Amerikan Uzay Araştırma Merkezi'nin en son teknolojiyle yaptığı teleskoplarla Samanyolu Galaksisi'nden sonra evrende elde ettiği en son görüntüdür. Bu fotografa NASA yetkilileri bir açıklama getirememiştir.

26
BOZULMAMIŞ PAPAZ MUMYASI/ Orijinalliğini koruyan sakallı mumyanın başındaki altın taç, belinde altın kemer, göğsündeki balık ve kasık bölgesindeki kartal şekli üzerindeki yazıların yanı sıra, mumyanın sağ tarafında da altın bir ok yer alıyor. Tabutun baş kısmında ise çeşitli yazılar bulunuyor.

27
YER ALTINDAN GELEN KORKUNÇ SESLER/ Rusya'da birkaç bilim adamı yeraltı tabakalarındaki kırılmaların sesini kaydetmek için 14.4 kilometre kuyu kazıyorlar ve bu dinleme cihazlarını yerleştiriyorlar. İlkinde cok zayıf frekansta insan sesini duyuyorlar ama böyle bir şeyin mümkün olmayacağını düşündüklerinden ilk etapta bu yerleştirdikleri cihazdan gelen sesler olabileceği kanaatine varıyorlar. Daha sonra daha yüksek frekanstaki sesleri algılayabilecek cihazı yerleştirdiklerinde hayrete düşüyorlar çünkü yerin dibinden milyonlarca insanın çığlık seslerini duyuyorlar. Çoğu bilim adamı işini bırakıyor.

28
MISIR HİYEROGLİFLERİNDEKİ GİZEMLİ ŞEKİLLER/ Abydos'daki Osiris Tapınağı'nda bulunan hiyeroglifler de hayli ilgi çekici... İlk tabaka hiyerogliflerin yerinden kopup düşmesiyle bu esrarengiz şekiller gün yüzüne çıkmıştır. Tabakaların üzerine kazınmış helikopter, uçak ve denizaltına benzer şekillerin ne anlama geldiği halen gizemini korumakta...

29
30
MISIR'DAKİ AMPÜLLER/ Mısır, Dendera'daki Hathor Tapınağı'nda göze çarpan ampuller. Bu ampuller kıvrımlı kablolar ile bir jeneratöre veya açma kapama düğmesine bağlıdırlar. Ampul şeklindeki cismin içine bir yılan tasviri konulmuş. Bu da ampulün içindeki ince teli gösteriyor olabilir.

31
BÜYÜK PİRAMİTTEKİ GİZEMLİ KAPI/ Rudolf Gantenbrink tarafından Büyük Piramitte keşfedilen bakır kulplu kapı. Resim, UPUAUT 2 adlı bir araştırma robotu tarafından çekilmiştir. Hangi amaca hizmet ettiği bilinmeyen gizemli kapı, kraliçe odasından başlayan güney kanallarında yer almaktadır. Bu kapının arkasında başka bir kapı daha bulunmuştur. Yapılan bazı araştrmalar sonucunda içinde ne olduğunu bilmediğimiz bir oda veya odalar bu ikinci kapının arkasında bulunmaktadır. Aynı kapıdan kral odasından başlayan kuzey kanallarında da bulunmuştur. Burada sorulan en önemli soru şu: Görünüşte hiçbir amaca hizmet etmeyen bu kapılar neden buralara kondu?

32
METAL KÜRELERİN SIRRI/ Bu metal kürecikler Güney Afrika, Klerksdorp'tan. Birinin üzerinde kürenin çevresini dolaşacak şekilde birbirine paralel 3 çizgi oyulmuştur. Bu küreler Cambrian devri öncesine (2,8 milyar yıl öncesi) ait pek çok mineral arasında bulunmuştur. Bu kürelerden bazıları 6 milimetre kalınlığında, ince bir kabuğa sahiptirler. Bu ince kabuk kırıldığı zaman kürenin içinden süngerimsi garip bir şey çıkıyor. Bu süngerimsi şey havayla temas edince parçalanıp toz haline geliyor. Bu kürelerin ne oldukları, ne amaçla yapıldıkları bilinmiyor. Üstelik 2,8 milyar yaşındalar. İnsanın inanası gelmiyor ancak bilimsel veriler bunlar.

33
KRİSTALLE KAPLI KAYA/ Üzeri doğal kristallerle kaplanmış bu kaya parçasının içinde bir boşluk bulunmuştur. Bu boşlukta, malzemesini metal ve porselenin oluşturduğu garip bir cisim bulunmuştur. Resim A: Kaya parçasının iki parçaya bölünmüş hali. Resim B: Taşın her iki yarısının iç kısmını görüyoruz. Resim C: Radyografi tekniğiyle içindeki cismin resmi çekiliyor. Cisim o kadar eski olmasına rağmen metal bir yapıda olduğu anlaşılıyor. Bu cismin üzerinde meydana gelen ve onu kaplayan kristal oluşumlu kabuğun oluşabilmesi için 500.000 yıl (beş yüz bin yıl) geçmesi gerekiyor! Resim D: Yan taraftan çekilen radyografi resminde metal cismi daha ayrıntılı bir şekilde görüyoruz. Sonuç olarak bu garip cisim 500.000 yıl yaşındadır. Günümüzde bir şeye ait bir parça olsaydı, ne olduğu çoktan tespit edilirdi.

34
MISIRLILAR AVUSTRALYA'YA MI GİTMİŞTİ?/ 1900'lü yılların başlarında 250 civarında hiyeroglif Sydney'in 100 km. kuzeyindeki Hunter Valley ulusal parkında keşfedilmiştir (Avustralya). Bunlar antik Mısır hiyeroglifleridir. Kuşkuya yer bırakmayacak olan Eski Mısır Tanrısı "Anubis" çizimi ile birlikte hiyeroglifler şu soruyu akla getiriyor: Acaba Eski Mısırlılar Avustralya'ya mı gitmişlerdi?

35
LOCH NESS CANAVARI/ Bu daire şeklindeki taş oluşumları 30 metre çapındadır ve Loch Ness Gölü'nün dibinde görüntülenmiştir.

36
Lochness canavarını gösteren bu fotoğraf 70'li yıllarda çekildi. Gerçek olup olmadığı yıllardır hâlâ tartışılıyor.

37
PERU'DA BULUNAN KAFATASI Kafatası Peru'da (Ica) bulunmuştur. İlk bakışta günümüz insanının kafatasına benzemektedir, ancak soru işaretlerine yol açan birkaç etken öne çıkmaktadır. Göz boşlukları günümüz insanının göz boşluklarından %15 daha büyüktür. Beynin yer aldığı boşluk ise 2600 ccm ile 3200 ccm arasında değişmektedir. Şu andaki insanın kafatasındaki beyin beyin boşluğu kapasitesi 1450 ccm'dir ...

38
Yukarıda Alban Dağı'na kazınmış pervaneli bir uçağı hatırlatan eski devirlere ait bir resim görüyorsunuz. Olmek topluluğunun inanılmaz ve çözümlenemeyen örneklerinden birisidir.

39
Bu altın maket, Amerika'da Kolomb öncesi döneme ait bir mezarda bulundu. Yaklaşık 1800 yıllık. Görünüşe göre bir uçağın doğru ölçekli maketi gibi duruyor. (Delta kanatlı, motor yerine sahip, pilot kabini var, kuyruk kanatları bile doğru şekilde tasvir edilmiş.) Güney Amerika'da buna benzer birçok eser bulunmuştur.

40
ŞAŞIRTAN GERÇEKLER/ İşte ağzınızı açık bırakacak ilginç bilgiler...

41
Ketçap 1830´lu yıllarda ilaç olarak satılırdı. Domatesin içeriğindeki likopen sebebiyle; hazımsızlık, ishal, karaciğer hastalıkları, kolera ve kanser için bir umutmuş.

42
1700 yılındaki ilk ketçap tariflerinde domates yer almıyordu.1800'lü yıllarda bildiğimiz ketçap icat edildi ancak hemen satışa sunulmadı çünkü o vakte kadar domates zehirli olarak görülüyordu. Ketçabın ismi ise Asya kültüründeki ke-tsiap veya kecap olarak bilinen bir sostan gelmektedir.

43
Çok sert hapşurursanız kaburga kemiklerinizden biri kırılabilir.

44
Süleymaniye Camii'nin 4 minaresi olmasının sebebi, Kanuni'nin İstanbul'un Fethi'nden sonraki dördüncü padişah olmasıdır. Bu dört minaredeki on şerefe de Kanuni'nin Osmanlı'nın onuncu padişahı olmasının bir işaretidir.

45
Bir insanın su ve yemek olmadan yaşayabildiği en uzun süre 18 gündür.

46
Ananas aslında meyve değildir ve tarlada bu şekilde büyür.

47
Kağıt para sanıldığı gibi kağıttan değil pamuktan yapılır. 1950´den önce kenevir, ağaç kabuğu ve marijuana yaprağı kullanılarak yapılırdı.

48
Aslanlar bir günde 50 kez sevişebilirler.

49
Bir denizanasının %95'i sudan oluşmaktadır.

50
Pulp Fiction filminde tüm saatler 04.20'yi gösterir.

51
Dünyanın en zengin 3 ailesi, en fakir 48 ülkenin toplam servetinden daha fazla servete sahip.

52
İneklerin en iyi arkadaşları vardır ve onlardan uzaklaştırıldıklarında stres yaşarlar.

53
Karda gizlenmeye çalışan bir kutup ayısı, siyah burnunu pençesiyle kapatır.

54
Geceleri sabaha göre 1 cm daha kısa olursunuz.

55
Pasifik'te küçük bir ada ülkesi olan Tuvalı her yıl hiçbir şey yapmadan 4 milyon dolar Kazanıyor. Bunun sebebi ülkenin kısaltmasının TV olması ve .tv uzantılı alan adlarının satışından elde edilen gelirlerden pay almaları.

56
Berlin Duvarı yıkıldı ama, hâlâ uzaydan bakınca Doğu Almanya ve Batı Almanya çok net bir şekilde fark edilebiliyor. Sebebi, iki tarafta aydınlatma için farklı tarz ampullerin kullanılması.

57
Süper Mario oyunundaki bulutlarla çalılar aynı şekillere sahiptir. Bulutlar beyaz, çalılar yeşile boyanmıştır.

58
İskambildeki papazlardan sadece kupa papazının bıyığı yoktur...

59
Dünyanın en sessiz yeri, Orfield Laboratuarlarındaki yankı odası. Ses dalgalarının %99.99'unu absorbe edebilen yapısı ile insanları gerçekten çok ilginç bir şekilde etkiliyor. O kadar sessiz ki, kendinizi duymaya başlıyorsunuz. Kalp atışınız, midenizden gelen sesler, nefes alışverişiniz, hatta kanınızın pompalanmasının ve akışının sesi. Yeteri kadar vakit geçiren denekler, dengelerini kaybedip halisünasyon görmeye başlamışlar. 45 dakikadan fazla dayanansa olmamış.

60
Gravity filminin bütçesi 100 milyon dolarken, Hindistan Mars Uydusu projesinin toplam bütçesi 73 milyon dolardır.

61
Pablo Escobar'ın uyuşturucu karteli o kadar büyüktü ki, her yıl 2500 dolarlık paket lastiği alınırdı. Paraları tutmak için...

62
Tam 22 yıl boyunca tek başına çalışarak dağı delip yol yapan Dashrath Manjhi... Hindistan'ın ücra ve fakir bir köyünde yaşayan Dashrath, en yakın doktorun 70 kilometre uzakta olması yüzünden, doktor geç geldiği için karısını kaybeder. O da 1960 yılında eline kazmasını alarak, aradaki yolu 40 km kadar kısaltacak bir yol yapmaya başlar. Tam 22 yıl sonra 110 metre uzunluğunda ve 9 metre genişliğinde yolu tamamlar.

63
Dubai'deki Burj Khalifa gökdeleni o kadar yüksektir ki, Güneş'in doğuş ve batışını 2'şer kez izleyebilirsiniz. Burj Khalifa'nın tepesindeyken o kadar yüksektesinizdir ki, Dünya'nın yuvarlaklığını bile farkedebilirsiniz. Tepedeyken Güneş'in doğduğunu gördüğünüz anda hemen asansörle en alta inerseniz, havanın aslında hâlâ karanlık olduğunu ve Güneş'in doğmadığını görebilir, tekrar deniz üstünden doğuşunu izleyebilirsiniz.

64
Dünya'nın En Yüksek Noktası Everest'te 3G Çeker. Everest parkurundaki 5200 metre yükseklikte bulunan ilk kamp alanına kurulan baz istasyonu sayesinde tüm Everest tırmanışı esnasında cep telefonunuz çeker. İsveç merkezli mobil operatör firması TeliaSonera'nın sahip olduğu Ncell (Nepal'in Mobil Operatörü) kurmuş baz istasyonunu.

65
Bir kavanoz balı 3000 yıl saklayabilirsiniz.

66
Leonardo Da Vinci aynı anda bir eliyle yazı yazıp diğer eliyle resim yapabiliyordu.

67
Rusya Pluto'dan daha büyüktür. Pluto: 16.650.000 kilometrekare Rusya: 17.075.000 kilometrekare

68
Radyoloji biliminin kurucusu Marie Curie'nin çalışma notları hâlâ aşırı derecede radyoaktiftir. Bu yüzden özel izin ve özel kıyafetlerle görülebilir.

69
Tüm internet 540 milyar trilyon (10 üzeri 21) elektron ile birbirine bağlı. Toplam ağırlıkları yaklaşık 1 çilek kadar.

70
Dünyanın en uzun süren trafik sıkışıklığı 12 gün sürdü, 100 km kuyruk oluştu ve araçlar günde 1 kilometre ilerleyebildiler.

71
Kaju olarak bildiğimiz çerez aslında meyvedir.

72
Dünyada yaşayan tüm insanları oluşturan atomlardaki boşluklar çıkarılırsa tüm dünya nüfusu bir elmaya sığabilir.

73
1800'lerin ortasına kadar Istakoz, fakir yemeğiydi. Eskiden, en fakirler ve köleler ıstakozla beslenirmiş. Fare yemekle eş değer tutuluyormuş. Şimdiyse en sosyete yemeklerden.

74
Venüs'te 1 gün, 1 yıldan daha uzundur. Venüs'ün kendi etrafında 1 tur dönmesi Dünya zaman ölçüsüyle tam 243 gün sürer. Güneş etrafında 1 tur dönmesi ise 224.7 gün...

75
Dünyadaki insanların üçte ikisi hiç kar görmedi.

76
Yediğimiz çerezler, Kaju meyvesinin sapıdır.

Son Dakika Doğaüstü ve Açıklanamayan Olaylar - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Sular çekilince gün yüzüne çıktı! Köylüler gördükleri manzara karşısında isyan etti İnanması güç! Sektirdiği küçücük taş milyonluk aracı havaya uçurdu Evliliği bir gün sürmüştü! Hande Ataizi, herkesin merak ettiği olayın perde arkasını anlattı Tek nefesle dakikalarca su altında! Akdeniz'in 'deniz kızı' görenleri hayran bırakıyor Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı