Doğaüstü Yeteneklere Sahip Sıradışı İnsanlar - Son Dakika

Doğaüstü Yeteneklere Sahip Sıradışı İnsanlar

11.09.2013 12:48

Sahip olduğu yeteneklerle fizik kurallarına meydan okuyan insanlar

1
Yetenekleri ile dünyayı kendilerine hayran bırakan insanların, neler yapabildiklerini okuyunca çok şaşıracaksınız. Kimi çıplak gözle insanların içini görebiliyor kimisi de kulağı ile görebiliyor. İşte en sıradışı insanlardan bazısı.
2
Doğuştan görme engelli Türk ressam: Eşref Armağan yaşamı boyunca görmediği nesnelerin maket modellerine parmak uçlarıyla dokunarak onları başarıyla resmedebiliyor. Sıradışı yeteneği ödüllü bir belgesele konu olmuş.
3
X-Ray gözlere sahip çocuk: Rusya'da yaşayan 10 yaşındaki Natasha Demkina'nın yeteneği röntgen gözlerine sahip oluşu. Demkine, insanların sadece kıyafetinin içindeki bedenini görmüyor, organları ve onların işleyişini de görüyor.
4
Acıyı hissetmeyen adam: Tim Cridland, diğer insanlar gibi acıyı hissetmiyor. Maddeden ziyade beynini kullanarak tüm vücuduna şişler saplayıp aşırı sıcağa ya da aşırı soğuğa etkilenmeden katlanabileceğini söylüyor.
5
Beyin gücüyle eşyaları yerinden oynatan adam: Miroslaw Magola isimli bu adam manyetik bir enerjiye sahip. Her türlü objeyi beyin gücüyle havaya kaldıran ve yerini değiştirebilen bu adam kinetik güçleri gelişmiş bir süper insan.
6
Eklemsiz lastik çocuk: Daniel Browning Smith, Guinness rekorlar kitabında 5 rekoru var. Dünyanın en ünlü esnek kişisi.
7
Kulaklarıyla gören çocuk: Ben Underwoodtaught, çocukluğunda geçirdiği kanser yüzünden görme engelli. Dünya onu 'yunus çocuk' diye tanıyor, sonar sesleri kullanarak görüyor. yankı tekniğiyle görebilen dünyadaki tek kişi.
8
Buz adam: Lewis Gordon Pugh, öldürücü soğuklara meydan okuyor. Buz adam lakaplı Pugh, eksi 2 derecedeki suda yaklaşık 19 dakika kalarak tarihe geçti.
9
Eliyle ameliyat eden adam: Joao Teixeria da Faria, kendi bedenini kullanarak tıbbi cerrahi ve psişik şifa uyguluyor. 40 yıl içinde tedavi ettiği hasta sayısı 15 milyon olduğu tahmin ediliyor.
10
Gözlerini yuvalarından çıkaran adam: Claudio Pinto gözlerini yuvalarından 4 cm dışarıya çıkarabiliyor. Claudio Pinto bu özelliğini para kazanmak için kullanıyor.
11
Aslanlarla konuşan adam: Kevin Richardson, büyük kedilerle yaşıyor, onlarla uyuyor , oyun oynuyor, yuvarlanıyor, dişi aslanlarla yüzüyor, yavrulara sarılıyor ve hatta erkek aslanlarla güreşiyor.
12
40 yıldır uyumuyor: Taylandlı 64 yaşırdaki Thai Ngoc, en son 1973'de uyumuş. Geçirdiği ateşli bir hastalık yüzünden bir daha hiç uyuyamayan Ngoc, bugüne kadar 40 yılını uykusuz geçirmiş.
13
Hiçbir şeyi unutmayan kadın: 40 yaşında evli kadın, son 25 yılı üzerinde araştırma yürüten doktorlar, kadının en ince detayları bile hatırladığını ortaya çıkarmış.
14
Mıknatıs Adam: 70 yaşındaki Liew Thow Lin'in vücudu tam bir manyetik alan. Lin, bütün madeni eşyaları mıknatıs gibi çekiyor.
15
Sesiyle dağları deviren kadın: Tayland'da yaşayan 55 yaşındaki Jittarat Wongsomboon, gülünce adeta dağları deviriyor. 110 desibel gücüyle gülebilen bu kahkaha makinası kadın, bugüne kadar birçok gülme yarışmasına katılmış ve ödül kazanmış.
16
Gözyaşlarıyla yazı yazan adam: 56 yaşındaki Çinli Ru Anting, burnuna bir miktar su çektikten sonra suyu gözyaşı kanalından fışkırtarak belirli bir yüzey üzerinde istediğini yazabiliyor.
17
Dişiyle dünyayı çeken adam: Rathakrishnan Velu, dünya onu 2007'de Malezya'da dişleriyle çektiği tren görüntüsüyle tanıdı.
18
Uçak yiyen adam: Fransa'da yaşayan 50 yaşındaki Michel Lotito, metal, cam, plastic dahil her şeyi yiyebiliyor. Lotito, katıldığı bir programda, bir bisiklet, bir televizyon ve en son da 150 uçak yedi.
19
İnanılmaz ısı enerjisi yayabilen rahipler: Özel bir meditasyon tekniği kullanan bu rahipler ‘Turn-mo' adı verilen bir meditasyon tekniğiyle metabolizma hızlarını yüzde 64 oranında düşürebiliyorlar. Aynı zamanda vücut ısılarını da 17 derece kadar arttırma gücüne sahipler.
20
Sıradışı bir beyin: İngiltere'de yaşayan Daniel Paul Tammet otizm hastası.10 bin kadar sayıya biçim ve renkle önüne getirdiklerinde hangi sayısının renk ve geometrik özdeşleştiğini hatırlıyor. Hatırladıkları rakamın sayısı 22 bin Sekiz dili ana dili gibi konuşuyor, resim, müzik ve edebiyatta da son derece başarılı.

Son Dakika Doğaüstü Yeteneklere Sahip Sıradışı İnsanlar - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement