Doğru Diş Fırçalama Teknikleri - Son Dakika

Doğru Diş Fırçalama Teknikleri

11.04.2014 18:16

Diş fırçalama teknikleri.

1
Dişlerinizi çok zorlamayan yiyecekler yemeye dikkat edin. Lokmaları çekerek kopartmak, dişlere sert maddeler değdirmek dişlerinizin yapısını bozar.
2
Temel ağız bakımında önemli olan kullanılan ürün değil dişlerin düzenli ve doğru tekniklerle fırçalanmasıdır.
3
Piyasada pek çok ürün bulunmaktadır. Oysa siz doğru tekniklerle diş fırçaladığınızda tam bir ağız bakımı yapmış olursunuz. Böylelikle pahalı ürünlere hiç gerek olmadığı da anlaşılacaktır.
4
Dişlerinizde sorunların olmaması için öncelikle diş fırçalama ve diş aralarını temizlemeyi alışkanlık edinmelisiniz.
5
Ancak doğrusu her öğün ve aralardaki atıştırmalar sonrası dişlerin fırçalanamasıdır.
6
Bir önemli nokta da diş aralarının öncelikle temizlenmesi ve fırçalamaya sonra geçilmesidir. Bu sayede gevşetilen yiyecek artıklarını fırçalama ile daha iyi temizleyebilirsiniz.
7
Dişlerinizi fırçalamaya önce; fırçanızı yatay şekilde tutarak dış kısımları sonra iç kısımları ile öne ve arkaya sürterek başlamalısınız. Daha sonra iç ve dış kısımları ile üst ve alt dişlerinizi dikey yönde fırçalayın.
8
Aynı zamanda fırçanızı hem dişler hem de diş eti üzerinde gezdirmelisiniz. Diş aralarını da fırçayı 45 derecelik açıyla tutarak fırçalamaya devam edin.
9
Diş ipini de iki elinizin orta parmaklarına dolayın ve alt dişlere; diş ipini işaret parmağınıza sarın aradaki kısmı diş aralarına geçirerek yavaşça ileri geri hareket ettirin.
10
Fırçalama süresi de en az üç ya da beş dakika olmalıdır. Florlu diş macunu kullanmalıdır.
11
Yemek sonraları diş aralarında kalan yiyecek artıkları bakteri oluşturduğundan günde en az iki defa diş fırçlamak ve en az bir kez diş aralarını temizlemek gerekir.
12
Aşındırıcı diş ürünleri kullanmak diş minelerine zarar vererek, daha hızlı çürümeye neden olur.
13
Diş fırçanızın çok eski olmaması gerekmektedir. Eski diş fırçaları bakteri birikimene açık olur ve diş etlerine zarar verir.

Son Dakika Doğru Diş Fırçalama Teknikleri - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Günden güne eriyor! Sosyetik güzel Süreyya Yalçın'ın son hali korkuttu Rapunzel'e meydan okuyor! 15 yıldır saçlarına makas değdirmedi Su üstünde yürüyen sihirbaz kendini ifşa etti! Yaptığı hile şeytanın bile aklına gelmez 16 yaşındaki çocuk, hamile bıraktığı sevgilisini parçalara bölüp çöpe attı Kadın kahramanlar, Hakkari'nin sert coğrafyasında PKK'ya göz açtırmıyor