Doğru Olarak Bildiğimiz Yanlışlar - Son Dakika

Doğru Olarak Bildiğimiz Yanlışlar

29.08.2015 14:22

1
"Yarasalar kördür"/ Sen de kör olma, gerçekleri gör! Yarasalar sadece görmekle kalmaz, çıkarttıkları sesin yankısını kullanarak da yön bulurlar. Bu açıdan muhteşem hayvanlardır.

2
3
4
"Köpek balıkları kanser olmaz" /

Onlar da kansere yakalanır. Köpek balıklarında özellikle deri kanseri çok sık görülür.

5
"Çin Seddi uzaydan çıplak gözle görülür" /

Artık bu hikayeyi anlatmaktan vazgeçin! (Not: Fotoğrafta yaklaşık olarak Çin Seddi'nin uzaydan nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Unutmayınız ki bu fotoğraf, orjinalinin büyütülmüş halidir. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak, mesafeyi uzaydan bakmayı düşünecek şekilde büyütebilir ve mitin anlamsızlığını fark edebilirsiniz.)

6
7
Kara delikler /

Aslında 'delik' değil, çok güçlü çekim kuvvetine sahip fazla yoğun nesnelerdir.

8
"Siyah kuşak takmış karateci en üst seviyededir" /

Siyah kuşak takılabilecek en son kuşaktır. Ancak 1.Dan'dan 10.Dan'a kadar seviyeleri vardır.

9
"Köpekler salya akıtarak terler" /

Hayır. Ağızlarından hızlı bir şekilde soluk alıp vererek vücut sıcaklıklarını düzenlerler. Terleme işlemini aslında ayak tabanlarından yaparlar.

10
Vikinglerin boynuzlu miğferleri/

Senelerdir filmlerde ve çizimlerde Vikingleri hep boynuzlu miğferleriyle görmeye alışmışızdır. Bu, Vikingler hakkındaki yanılgılardan biri. Bu yanılgıya sebep olan şey ise; bir 19. yüzyıl Wagner operasının kostüm tasarımcısı tarafından boynuzlu miğferlerin tasarlanması.

11
"Japon balıklarının hafızası 3 saniyedir" /

Hayvanların en zekisi olmasalar da Japon balıkları 3 ay gibi bir hafızayla övünebilirler, bu süre birçok politikacınınkinden daha iyidir.

12
Maçtan önce cinsel ilişki yok!

Cinsel ilişkinin spordaki performansı azaltacağına dair bir kanıt yoktur. Testosteron seviyesinin artması nedeniyle sporcular için faydalı bile olabilir.

13
Sakızın çiğnenen kısmı sindirilemez, olduğu gibi vücuttan atılır. Geri kalan (şeker,nişasta gibi) maddeler ise vücut tarafından emilir.

Son Dakika Doğru Olarak Bildiğimiz Yanlışlar - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu Dünya sustu o susmadı! Çocukların öldüğü savaşa Rihanna'dan tepki İsrail'in hain saldırılarına direnen Mescid-i Aksa'da tekbirler göğü inletti! 100 binler bayram sabahı kıyama durdu 16 karısı, 151 çocuğu var! Ailesini genişletmek isteyen yaşlı adam her gece dört eşiyle ilişkiye giriyor
Advertisement