Doğru Olarak Bildiğimiz Yanlışlar - Son Dakika

Doğru Olarak Bildiğimiz Yanlışlar

5 yıl önce

1
"Yarasalar kördür"/ Sen de kör olma, gerçekleri gör! Yarasalar sadece görmekle kalmaz, çıkarttıkları sesin yankısını kullanarak da yön bulurlar. Bu açıdan muhteşem hayvanlardır.

2
3
4
"Köpek balıkları kanser olmaz" /


Onlar da kansere yakalanır. Köpek balıklarında özellikle deri kanseri çok sık görülür.

5
"Çin Seddi uzaydan çıplak gözle görülür" /


Artık bu hikayeyi anlatmaktan vazgeçin! (Not: Fotoğrafta yaklaşık olarak Çin Seddi'nin uzaydan nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Unutmayınız ki bu fotoğraf, orjinalinin büyütülmüş halidir. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak, mesafeyi uzaydan bakmayı düşünecek şekilde büyütebilir ve mitin anlamsızlığını fark edebilirsiniz.)

6
7
Kara delikler /


Aslında 'delik' değil, çok güçlü çekim kuvvetine sahip fazla yoğun nesnelerdir.

8
"Siyah kuşak takmış karateci en üst seviyededir" /


Siyah kuşak takılabilecek en son kuşaktır. Ancak 1.Dan'dan 10.Dan'a kadar seviyeleri vardır.

9
"Köpekler salya akıtarak terler" /


Hayır. Ağızlarından hızlı bir şekilde soluk alıp vererek vücut sıcaklıklarını düzenlerler. Terleme işlemini aslında ayak tabanlarından yaparlar.

10
Vikinglerin boynuzlu miğferleri/


Senelerdir filmlerde ve çizimlerde Vikingleri hep boynuzlu miğferleriyle görmeye alışmışızdır. Bu, Vikingler hakkındaki yanılgılardan biri. Bu yanılgıya sebep olan şey ise; bir 19. yüzyıl Wagner operasının kostüm tasarımcısı tarafından boynuzlu miğferlerin tasarlanması.

11
"Japon balıklarının hafızası 3 saniyedir" /


Hayvanların en zekisi olmasalar da Japon balıkları 3 ay gibi bir hafızayla övünebilirler, bu süre birçok politikacınınkinden daha iyidir.

12
Maçtan önce cinsel ilişki yok!


Cinsel ilişkinin spordaki performansı azaltacağına dair bir kanıt yoktur. Testosteron seviyesinin artması nedeniyle sporcular için faydalı bile olabilir.

13
Sakızın çiğnenen kısmı sindirilemez, olduğu gibi vücuttan atılır. Geri kalan (şeker,nişasta gibi) maddeler ise vücut tarafından emilir.

Haber Yayın Tarihi: 29.08.2015 02:22 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Düğünde rezalet! Sapkın damat garson kıza cinsel istismarda bulundu Kubilay Aka'nın cinsel içerikli mesajlarını ifşa eden Beyza Güneş'in iddialı pozları olay oldu! Ölen büyükannesinden 230 bin sterlin çalan eski model yakayı ele verdi Jennifer Aniston ödül törenine sütyensiz geldi! Göğüs ucu detayı yürek hoplattı Jennifer Aniston ve eski eşi Brad Pitt, Sahne arkasında fena yakalandı! Yıllar sonra ilk kez sarmaş dolaş

Son Dakika Haberleri