Son Dakika Haberleri: Doğuştan Elleri Olmayan Kadın Ayakları ile Uçak Kullanan İlk Pilot Oldu!

Doğuştan Elleri Olmayan Kadın Ayakları ile Uçak Kullanan İlk Pilot Oldu!

2 ay önce

36 yaşındaki Jessica Cox, doğuştan kolları olmamasına rağmen Ekim 2008'de Federal Havacılık İdaresi tarafından tek motorlu hafif bir uçak olan Ercoupe uçurma sertifikası aldı.

1
2
Phoenix'ten 36 yaşındaki Jessica Cox, anne rahmindeyken üst uzuvlarını gelişmemesine neden olan nadir bir durumla dünyaya geldi.
3
Bu durum Jessica'yı, piyano çalmak, araba kullanmak, sertifikalı dalgıç olmaktan ve tekvandoda üçüncü derece bir siyah kuşak kazanmaktan vazgeçirmedi.
4
Jessica bu engeli ile ilgili şunu söyledi: Annem normal bir hamilelik geçirmiş, doğum anında doktor beni getirdiğinde "bebeğinizin kolları yok.." demesiyle annem ve babam şoke olmuş. Nadir görülen bir gelişmeme probleminden dolayı bu haldeyim.
5
Dünyada kaç kişinin bu hastalığa sahip olduğu bilinmemektedir, çünkü bu şekilde gelişim problemi yaşayan bebekler doğduktan kısa bir süre sonra ölüm riski taşır.
6
Jessica, hep aktif bir çocuktu, dans dersleri aldı ve İzcilere katıldı. Protez kullanmayı sevmiyor ve ayaklarını kullanmayı tercih ediyor
7
Jessica, Arizona Üniversitesi'nden psikoloji derecesini aldıktan sonra 2005'te pilot olmak istediğine karar verdiğini belirtti, eğitimi üç yıl sürdü. Ekim 2008'de, tek motorlu hafif bir uçak olan Ercoupe'yi uçurmak üzere Federal Havacılık İdaresi tarafından sertifakısını aldı.
8
9
10
11
12
13
14
15
Haber Yayın Tarihi : 22.05.2019 02:22 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Üniversite masrafları için, zengin ve yaşlı adamlarla yatan genç kızdan olay itiraflar Moda programından, İzdivaç programlarına transfer olan gelin adayı bakın kiminle evlendi! Az daha ölüyordu! Yatağın üzerinde şarja taktığı tablet bomba gibi patladı Elini sosis makinasını kaptıran genç, ölümüne ezildi Bu fotoğrafta ne görüyorsun? Cevabın kişiliğini ele veriyor!