Doktorlar bile çözemedi! Talihsiz kızın, 2 saatte bir hafızası sıfırlanıyor - Son Dakika

Doktorlar bile çözemedi! Talihsiz kızın, 2 saatte bir hafızası sıfırlanıyor

13.09.2019 08:27

Konsere eğlenmek için giden 16 yaşındaki talihsiz kızın, başına aldığı darbe sonrası hafızası 2 saatte bir yenileniyor.

1
Hafiza kaybı beyin bölgesinde meydana gelen hasardan kaynaklanır ve hayatınızın belirli bölümlerini hatırlamakta zorluk çekersiniz. Riley Horner'in yaşadığı bu vaka ise biraz farklı. Çünkü 16 yaşındaki genç kızın 2 saatte bir hafızası sıfırlanıyor.
2
Eğlenmek için gittiği konserde hafızasını yitirdi!
Eğlenmek için gittiği konserde hafızasını yitirdi!
Amerika'nın Illinois eyaletinde yaşayan 16 yaşındaki Riley Horner, 11 Haziran'da arkadaşlarıyla konsere gitti. Konserde seyircilerin elleri üzerinde taşınan bir öğrenci farkında olmadan Riley'in kafasına tekme attı ve bu konserden sonra Riley'in hafızasında hasar oluştu.
3
Her sabah takvime bakınca anlam veremiyor
Her sabah takvime bakınca anlam veremiyor
Riley, her sabah 11 Haziran'a uyanıyor. Kafasına aldığı travmatik darbeden sonra birçok nöbet geçiren Riley'in hafızası 2 saatte bir resetleniyor.
4
İlk hastaneye gittiklerinde doktorlar hafif bir beyin sarsıntısı olduğunu söylerek Riley'i, koltuk değnekleriyle eve gönderdi ancak durum beyin sarsıntısından çok daha farklıydı. Riley'in bir şeyleri hatırlayamadığını anlayınca başka hastaneye gittiler.
5
Riley'in neden hafıza kaybı yaşadığı bulunamıyor
Rileyin neden hafıza kaybı yaşadığı bulunamıyor
Riley'in durumu klasik bir hafıza kaybından farklı. Hastaların hayatının belirli bir kısmını unutmalarına sebep olan hastalığın adı "amnezi". Riley de tam olarak bu durumu yaşıyor.
6
Riley'in annesi Sarah, doktorların yaptığı testlerde beyin kanaması veya herhangi bir tümöre rastlanmadığını söylüyor. Zeki bir öğrenci olmanın yanı sıra amigoluk yapan Riley'in okul hayatı da bu hafıza kaybı nedeniyle olumsuz etkileniyor.
7
Yaşadıklarını unutmamak için farklı yöntemler uyguluyor: Okulda yaptığı çalışmaları ve ödevlerini unutmamak için 2 saatte bir kurduğu alarmla kendini uyarıyor. Alarm kurmanın yanı sıra tahtaya yazılan şeylerin fotoğrafını çekiyor. Eşyalarını nereye koyduğunu hatırlayamıyor. Bu yüzden her yerde not defteri, kitaplar ve kalemle gezmek zorunda kalıyor.
8
Riley'in annesi, amcasının vefat ettiğini her gün Riley'e söylüyor ancak o hiçbir şey hatırlamıyor ve büyük ihtimalle amcasının hala yaşadığını düşünüyor. Doktorlar, bu hasarın 6 ay içinde iyileşmemesi durumunda kalıcı hafıza kaybına yol açacağını belirtiyor.
9
Genç kızın annesi Sarah, kızının durumuyla ilgili güncellemeleri her gün sosyal medya hesabında paylaşıyor.

Kazanın yaşandığı günden 9 gün sonra -20 Haziran'da- Sarah, Riley'in durumu hakkında şu bilgilendirmeyi yaptı: "Hala hafızası yok! Bu sabah uyandığında çok fazla robotik konuştu ve artık çok daha fazla kekelemeye başladı. Oldukça kötü baş ağrıları geçiriyor ve çok yoruluyor." Ayrıca doktor kontrollerinde vücudunda titremeler olduğunu da yazdı.

Son Dakika Doktorlar bile çözemedi! Talihsiz kızın, 2 saatte bir hafızası sıfırlanıyor - Son Dakika

YORUMLAR (2)
  • commander jesus: sorun yok.denizlerde görülen gelgit meselesidir.çok önemli bir problem değil. ama bende yaşasaydı: ona bu hastalığın ingilterede ve hindistanda sık sık görüldüğünü söyler ve şu adımları hintli bilim adamlarından reçete ile almasını söyler ve önerirdim. adım 1: bajjackh kod ile beynini yıkatsın gamma yı kullanarak yıkatmalı.2: hajlaj kodu ile beyin hücrelerini yeniletsin gamma ile yine.3: vunjgajee kodu ilede beynine zaman yolunu izlettirip özel algoritmik beyin verisi atışı ekletsin mahşere çe Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Kibrisli: olan sen icmissin da boyle konusun be? bu kizdan cok senin bir doktora ihtiyacin var! 0 0 Yayından Kaldır

Diğer Galeriler

Ormanda yürüyüş yapan hemşireye önce tecavüz etti, ardından arabayla üstünden geçti Türkiye'de nadir görülen manzara! İki adımla şehir değiştiriyorlar "Ronaldo'ya karşı koyamam" diyen G.Saray'ın eski yengesi, yeniden evlenmeye hazır Cinsel içerikli videolarından servet kazanan pilot sonunda patladı: Beni kullandılar Arka Sokaklar'ın Zeliş'i dekolteli poz verdi, takipçileri tek bir şeye takıldı