Doktorlar 'Hiçbir şey başaramaz!' demişti! Dünyanın ilk down sendromlu mankeni oldu - Son Dakika

Doktorlar 'Hiçbir şey başaramaz!' demişti! Dünyanın ilk down sendromlu mankeni oldu

19.10.2019 09:29

Dünyaya down sendromlu olarak gözlerini açan, doktorların "Hayatta hiçbir şey yapamaz!" dediği Madeline, dünyanın ilk down sendromlu mankeni oldu!

1
İşte karşınızda gerçek süper model! Doktorlar, ona down sendromlu doğduğu için asla bir şey yapamayacağını söyledi ama o hep mutlu bir bebek, hayatı çok seven bir çocuktu.
2
Annesi Rosanne, Avustralya'nın Brisbane kentinde doğum yaptığında 25 yaşındaydı. Down sendromlu doğduğunu duyunca büyük üzüntü yaşadı. Doktor, kızı Madeline'nin yedi yaşından sonra zihinsel olarak gelişemeyeceğini, kızının bir çocuğun zekasını aşamayacağını ve hayatta hiçbir şey başaramayacağını söyledi.
3
İşte doktorların hiç bir şey başaramaz dediği bu güzel Madeline Stuart.
4
Doktorların umutsuz konuşmasından 22 yıl sonra Madeline, moda dünyasının ilk down sendromlu profesyonel modeli oldu.
5
22 yaşındaki kızıl saçlı Madeline için bir ilk değil, aslında kendisi uzun zamandır bu ışıklı dünyada. Diesel gibi dünyaca ünlü markalar dahil olmak üzere 100'den fazla podyum deneyimi var.
6
Bu sezon ise Londra ve New York Fashion Weeks'te Tommy Hilfiger da dahil olmak üzere 18 tasarımcıyla birlikte podyumda yürüdü.
7
Madeline'in Instagram'da 307 bin takipçisi var.
8
Madeline, kendini geliştirmeyi hiç bırakmıyor. Kendine hayran bırakan azmi, göz kamaştırıcı yaşam tarzı ve dans eğitimleri, sıkı egzersiz videolarıyla Instagram'da geniş kitlelere umut olup farkındalık yaratıyor.
9
Annesi bu yolda kızına büyük destek çıkmış. Madeline'e olan inancını bir an bile yitirmemiş. Henüz 2 aylıkken açık kalp ameliyatı olan ve 1 yaşına kadar sayısız sağlık sorunu yaşayan Madeline sağlığına kavuştuktan sonra annesinin çabalarıyla eğitim almış.

10
Annesi onu anlatırken sosyal anlamda çok girişken ve başarılı bir insan olduğunu tek probleminin ise inatçılıktan kaynaklandığını söylüyor. Kaslarında zayıflık olan Madeline, sadece biraz konuşmakta zorlanıyor ancak bunun dışında her şeyi kolaylıkla yapıyor.
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

Son Dakika Doktorlar 'Hiçbir şey başaramaz!' demişti! Dünyanın ilk down sendromlu mankeni oldu - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement