Son Dakika Haberleri: Dokunan Ölüyor! Dünyanın En Tehlikeli Ağacı

Dokunan Ölüyor! Dünyanın En Tehlikeli Ağacı

4 yıl önce

1
Dünyanın en zehirli böceği, dünyanın en zehirli yılanı ya da dünyanın en zehirli bitkisini duymuş olabilirsiniz. Peki dünyanın en zehirli ağacını? Guinness Rekorlar Kitabına girecek kadar tehlikeli olan ve "Dünyanın En Zehirli Ağacı" olarak ünlenen Manchineel Ağacı, en ufak bir dokunuşla bile deri üzerinde yanıklar oluşturabiliyor.

2
Vücut ağaçtan bulaşan zehire karşı kısa süre içinde tepki veriyor ve kabarcıklar halinde su toplamaya başlıyor.

3

Eğer yağmur yağarken ağaca yaklaşır ve ağaçtan sıçrayan bir yağmur damlasına maruz kalırsanız, yine tehlike altındasınız demektir.

4

Yanan bir Manchineel ağacının dumanı göze temas ederse, körlüğe bile sebep olabilmektedir...

5

Meyvenin yanlışlıkla ısırılması ise, ölümle sonuçlanan durumlar yaratabilmektedir.

6

Manchineel Ağacı, Florida, Bahama, Karayibler, Orta Amerika ve Güney Amerika bölgesinde rastlanan nadir bir tür olsa da şehir içlerinde de bulunabiliyor.

7

Bu yüzden ağacın bulunduğu kimi bölgelerde özel güvenlik önlemleri alınırken, ağacı tanımayan kişilerin zarar görmemesi için özel "uyarı" işaretleri ve tabelalara başvuruluyor.

8
9
10
11
12
13
14
15
16Haber Yayın Tarihi: 23.08.2016 02:05 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Savaşçı'nın Teğmen Çiğdem'i, gerçekte bambaşka biri! Instagram pozları mest etti Canlı yayında mesajı ifşa olmuştu! Acun Ilıcalı'nın, Şeyma Subaşı ile ilişkisi nasıl başladı Küçük bir ben tanesi deyip geçmeyin! Sırtından koca parçayı götürdü Fırıncı babasının izinden gitti! İşte MasterChef'in renkli yarışmacısı Rıfat Yurttaş İnternetten sipariş verdiği batarya çalışmayınca içini açtı! Çıkanlar şoke etti