Dokunan Ölüyor! Dünyanın En Tehlikeli Ağacı - Son Dakika

Dokunan Ölüyor! Dünyanın En Tehlikeli Ağacı

23.08.2016 14:05

1
Dünyanın en zehirli böceği, dünyanın en zehirli yılanı ya da dünyanın en zehirli bitkisini duymuş olabilirsiniz. Peki dünyanın en zehirli ağacını? Guinness Rekorlar Kitabına girecek kadar tehlikeli olan ve "Dünyanın En Zehirli Ağacı" olarak ünlenen Manchineel Ağacı, en ufak bir dokunuşla bile deri üzerinde yanıklar oluşturabiliyor.

2
Vücut ağaçtan bulaşan zehire karşı kısa süre içinde tepki veriyor ve kabarcıklar halinde su toplamaya başlıyor.

3

Eğer yağmur yağarken ağaca yaklaşır ve ağaçtan sıçrayan bir yağmur damlasına maruz kalırsanız, yine tehlike altındasınız demektir.

4

Yanan bir Manchineel ağacının dumanı göze temas ederse, körlüğe bile sebep olabilmektedir...

5

Meyvenin yanlışlıkla ısırılması ise, ölümle sonuçlanan durumlar yaratabilmektedir.

6

Manchineel Ağacı, Florida, Bahama, Karayibler, Orta Amerika ve Güney Amerika bölgesinde rastlanan nadir bir tür olsa da şehir içlerinde de bulunabiliyor.

7

Bu yüzden ağacın bulunduğu kimi bölgelerde özel güvenlik önlemleri alınırken, ağacı tanımayan kişilerin zarar görmemesi için özel "uyarı" işaretleri ve tabelalara başvuruluyor.

8
9
10
11
12
13
14
15
16

Son Dakika Dokunan Ölüyor! Dünyanın En Tehlikeli Ağacı - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ormanda yürüyüş yapan hemşireye önce tecavüz etti, ardından arabayla üstünden geçti Türkiye'de nadir görülen manzara! İki adımla şehir değiştiriyorlar "Ronaldo'ya karşı koyamam" diyen G.Saray'ın eski yengesi, yeniden evlenmeye hazır Cinsel içerikli videolarından servet kazanan pilot sonunda patladı: Beni kullandılar Arka Sokaklar'ın Zeliş'i dekolteli poz verdi, takipçileri tek bir şeye takıldı