Donald Trump'ın milyarder arkadaşı cinsel istismar suçlamasıyla tutuklandı - Son Dakika

Donald Trump'ın milyarder arkadaşı cinsel istismar suçlamasıyla tutuklandı

09.07.2019 10:45

ABD Başkanı Donald Trump'a yakınlığıyla bilinen ABD'li milyarder Jeffrey Epstein, reşit olmayan kız çocuklarına yönelik cinsel istismar ve fuhuş ağı oluşturma suçlamalarıyla tutuklandı

1
ABD Başkanı Donald Trump'ın yakın arkadaşı olan ABD'li iş insanı Jeffrey Epstein, reşit olmayan kız çocuklarına cinsel istismar ve fuhuş ağı oluşturma suçundan tutuklandı.
2
Fransa'nın başkenti Paris'ten özel uçağı ile dönerken New Jersey'deki Teterboro Havaalanı'nda hafta sonu gözaltına alınan ve savcılığın talebi doğrultusunda Manhattan'daki Metropolitan Merkez Hapishanesi'ne konulan iş insanı Jeffrey Epstein'in durumuna ilişkin federal savcılıktan açıklama yapıldı.
3
Milyarder iş insanı Jeffrey Epstein'in Manhattan'daki evini polis bastı ve evde çok sayıda uygunsuz fotoğraf bulundu.
4
Fotoğraflardaki bazı kişilerin yaşlarının oldukça küçük olduğu bilgisi verilirken, evde bulunan CD'lerin üzerinde "Genç (İsim)+(İsim)", "Çıplak 1" ve "Çıplak kız fotoğrafları" gibi yazılar olduğu tespit edildi.
5
New York Güney Bölge Başsavcısı Geoffrey Berman açıklamada, Epstein'in en küçüğü 14 olmak üzere 18 yaşın altındaki onlarca genç kıza cinsel istismar ile fuhuş ağı oluşturmak suçlarından yargılanacağını belirtti.
6
Breman, Epstein'in "kurbanlarını kasıtlı olarak reşit olmayan kızlardan seçtiğini, kurbanlarına, başka kızlar da getirmeleri için ayrıca para ödediğini" kaydederek, "Epstein, New York ve Palm Beach'te de cinsel istismar amaçlı 18 yaş altı kızlardan oluşan geniş bir ağ oluşturdu." ifadesini kullandı.
7
Epstein'in ilk defa hakim karşısına çıkacağı Perşembe gününe dek hapiste kalacağı ve suçlu bulunması halinde 45 yıla kadar hapis cezası alabileceği belirtiliyor.
8
Federal savcıların, ünlü milyarder için yapılacak kefalet taleplerinin de reddedilmesini istediği basında çıkan haberlerde yer aldı.
9
Epstein, 2008'de Florida mahkemesinde yine benzer suçlamalarla yargılanmış, şu an ABD Başkanı Donald Trump yönetiminde Çalışma Bakanı olan o dönemin Miami Başsavcısı Alexendar Acosta ile varılan anlaşma gereği, hakkındaki "fuhşa teşvik" suçlamalarını kabul ederek "hafif bir ceza" olarak değerlendirilen 13 ay hapis yattıktan sonra serbest bırakılmıştı.
10
66 yaşındaki yatırım fonu yöneticisi milyarder Epstein'ın aralarında Trump, eski ABD Başkanı Bill Clinton ve İngiltere York Dükü Andrew gibi güçlü isimlerin de bulunduğu çevrelerle yakın arkadaşlığı kamuoyunda tartışma konusu olmuştu.
11
12
13
14
15

Son Dakika Donald Trump'ın milyarder arkadaşı cinsel istismar suçlamasıyla tutuklandı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Oğlunun doğum gününde çıplak poz paylaşan Ganalı artist, hapis cezasına çarptırıldı Siyah en çok ona yakıştı! Sibel Can'ın kızı Melisa Ural zarafetiyle göz kamaştırdı "Duş alırken komşularımız bizi gözetliyor" diyen kadının çözümü de ilginç oldu Hayaletler ve perilerin dokuduğu söyleniyordu! Dünyada kimsenin nasıl üretileceğini bilmediği tarihi kumaş: Dakka muslini Ülkesinden kaçmak için uçağın iniş takımına gizlenen adamın korkunç sonu! Yetkililer dondu kaldı