Donan Gölde Zorlu Balık Avı - Son Dakika

Donan Gölde Zorlu Balık Avı

20.01.2013 16:28

1
Bitlis'in Ahlat ilçesine bağlı Ovakışla beldesinde donan Nazik Gölü'nde, 40 santimetre kalınlığındaki buzları kıran balıkçılar günlük nafakalarını çıkarmak için zorlu bir av geçekleştiriyor.
2
Nazik Gölü'nün, Ocak ayının sonundan Mayıs ayının ortalarına kadar donduğunu belirten belde sakinleri bu yıl gölün erken donduğunu söyledi.
3
Yüzeydeki buz kalınlığının yaklaşık 40 santimetreyi bulduğunu ifade eden belde sakinleri ve balıkçılar ayrıca buz altında ise milyonlarca Aynalı sazan ve birçok balık çeşidinin kaldığını belirttiler.
4
Göle yakın köylerde kalan vatandaşlar mesafenin kısa olmasından dolayı karşı köylere gidiş gelişlerinde ise donan gölü kullanıyor.
5
Her gün donmuş göl üzerinde delikler açarak avlanan balıkçılar, güçlükle de olsa kilolarca balık yakalıyor.
6
Yaklaşık 80 ila 100 balıkçı aile, kışın donan göl üzerindeki buzları kırarak avladıkları aynalı sazan balığı ile geçimini sağlıyor.

Son Dakika Donan Gölde Zorlu Balık Avı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maskeli Sihirbaz hilesini ifşa etti! Yöntemi şeytanın bile aklına gelmez Duyanlar şaşkın! Bu festivalde evli kadınlar ikinci eşlerini seçiyor Arkeologlar kazmayı toprağa her vuruşlarında hayran kalıyor! 2.500 yıldır İstanbul'un göbeğinde saklanıyormuş Fizik kuralına meydan okuyorlar! Araçlar suyun altına girip kayboluyor "Harry Potter'ım" diye bağırarak hızla yargıcın arabasına çarptı! Sonrası facia