Son Dakika Haberleri: Donan Gölde Zorlu Balık Avı

Donan Gölde Zorlu Balık Avı

7 yıl önce

1
Bitlis'in Ahlat ilçesine bağlı Ovakışla beldesinde donan Nazik Gölü'nde, 40 santimetre kalınlığındaki buzları kıran balıkçılar günlük nafakalarını çıkarmak için zorlu bir av geçekleştiriyor.
2
Nazik Gölü'nün, Ocak ayının sonundan Mayıs ayının ortalarına kadar donduğunu belirten belde sakinleri bu yıl gölün erken donduğunu söyledi.
3
Yüzeydeki buz kalınlığının yaklaşık 40 santimetreyi bulduğunu ifade eden belde sakinleri ve balıkçılar ayrıca buz altında ise milyonlarca Aynalı sazan ve birçok balık çeşidinin kaldığını belirttiler.
4
Göle yakın köylerde kalan vatandaşlar mesafenin kısa olmasından dolayı karşı köylere gidiş gelişlerinde ise donan gölü kullanıyor.
5
Her gün donmuş göl üzerinde delikler açarak avlanan balıkçılar, güçlükle de olsa kilolarca balık yakalıyor.
6
Yaklaşık 80 ila 100 balıkçı aile, kışın donan göl üzerindeki buzları kırarak avladıkları aynalı sazan balığı ile geçimini sağlıyor.Haber Yayın Tarihi: 20.01.2013 04:28 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!