Duman Grubuna Tekbirli Protesto! - Son Dakika

Duman Grubuna Tekbirli Protesto!

7 yıl önce

'Duman'sız hava sahası istiyoruz'

1
Diyarbakır'daki Dicle Üniversitesi'nde, bir grup öğrencinin kurduğu Bilge Gençlik Kulübü, önümüzdeki hafta sonu Diyarbakır'da konser vermeye hazırlanan Türk Rock Grubu Duman'a tepki gösterdi.
2
Tekbir getirerek Duman Grubu'nu protesto eden Kulüb Başkanı İlyas Kaya, 'Kürdistan'ın İslam topraklarında, peygamberler ve sahabeler şehrinin Müslüman gençleri olarak, din düşmanlığı ve rezilliği içeren Duman'ı istemiyoruz.' dedi.
3
2009 yılında Duman Grubu'nun çıkardığı Rezil adlı şarkıda İhlas süresini 'Lem yelid ve löp yutar' olarak tarifine tepki gösteren kalabalık, müzik grubunu bu yüzden protesto etti.
4
Grup, ellerinde 'Şeytani ateş olan yerden Duman çıkar', 'Kara dumanı aklamaya zaman yetmez', 'Muhammed'i sevda ile nefes alan Amed dumanla boğulmaz' yazılı dövizler taşıdı.
5
6
7

Haber Yayın Tarihi: 09.05.2013 12:16 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Doğasıyla büyüleyen Sicilya adası mafya tarihi ile ürkütüyor 5 bin yıllık keşif! Dünyanın en eski kılıcı Malatya kökenli çıktı! Analar ağladı, gökyüzü ağladı! Şehitlerimiz sonsuzluğa uğurlanıyor Gören telefona sarıldı! Aç kalan dağ keçileri sürü halinde şehre indiler Karşılarına çıkmak istemezsiniz! İşte ülkelerin en korkulan özel birlikleri