Dünya bu olayı konuşuyor! Damat düğüne gelmeyince gelin bıçakla evlendi - Son Dakika

Dünya bu olayı konuşuyor! Damat düğüne gelmeyince gelin bıçakla evlendi

21.01.2022 16:15

Endonezya'da düğüne iki gün kala nişanlısından ayrılan 22 yaşındaki hamile kadın, ailesinin onuru kırılmasın diye "keris" ismi verilen bir hançerle evlendi.

1
Endonezya'ya bağlı Bali'de yaşayan 22 yaşındaki hamile kadın Ni Putu Melina, sevgilisi ile evlenmek için düğün hazırlıkları yaptı.

2
Düğüne iki gün kala damadın ailesi, oğullarının evlendikten sonra Melina'nın ailesi ile yaşamasına izin vermedi. Damadın ailesinin bu kararı üzerine damat, Melina ile kaçmak istedi fakat bu defa da gelinin ailesi karşı çıktı.
3
Gelin Melina, ailesinin isteği üzerine Hindu geleneklerine göre evlenmeye karar verdi. Melina, kendisi ve ailesinin onuru kırılmasın diye düğünde pasta kesmek için kullanılan bıçak ile evlendi.
4
Yerel kaynaklar göre, "keris" ismi verilen düğün bıçağının, damat olmadığı zaman damadı simgelediğini ve bu durumda gelinin bıçakla evlenmesi gerektiği belirtildi.
5
Melina'nın bıçakla evlendiği anların görüntüsünün TikTok'ta paylaşıldıktan sonra, Melina'nın babası Ketut Suwardita, bu durumun evlenmek isteyen diğer kızlara ders olmasını istediklerini söyledi.

6
Melina'nın damatla hala ilişkisi olup olmadığı bilinmiyor.
7
Erkekliği temsil eden Melina'nın evlendiği hançerin ölüm veya diğer istisnai durumlarda düğüne gelemeyen damatların yerine geçebildiğine inanılıyor.
8
Düğün bir anda sosyal medyada popüler oldu . Kimlikte ve resmi kayıtlarda Melina yasal olarak evli kabul edilmediği için bekar bir anne olarak geçti.

YORUMLAR
500

Son Dakika Dünya bu olayı konuşuyor! Damat düğüne gelmeyince gelin bıçakla evlendi - Son Dakika


Advertisement