Son Dakika Haberleri: Dünya'dan Tebrik Yağıyor!

Dünya'dan Tebrik Yağıyor!

9 yıl önce

1
Seçimi %49.9 oy oranıyla kazanan AK Parti'ye tebrik yağıyor.. İşte o tebrik mesajları..
2
İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, yapılan milletvekili genel seçimlerindeki başarısından dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a kutlama mesajı gönderdi.


Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, mesajında Başbakan Erdoğan'ın şahsında Türk halkı ve devletini kutlayarak, sonuçların Türkiye için hayırlı olması temennisinde bulundu.

3
Başarılı bir Seçim geçirilmesinden dolayı tebriklerini sunan Ahmedinejad, AK Parti'yi de peşpeşe üçüncü kez birinci olduğu için kutladı.
4
AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso ve AB Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy, Seçim zaferi nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kutladı.
5
Ortak mesajlarında "Seçim sonuçları Türkiye'deki demokratik kurumların daha fazla güçlendirilmesinin ve ülkenin modernleşmesinin devamının yolunu açıyor. Gelecek dönemin mümkün olan en geniş danışmayla, diyalog ve uzlaşma ruhu içinde yeni anayasa çalışması ve Türkiye ile AB üyeleri arasında güven artırımı dahil daha fazla reform için yeni fırsatlar sunduğuna eminiz. Bu alanlardaki ilerlemeler Türkiye'nin AB katılım müzakerelerine yeni bir ivme kazandırmalıdır" ifadesini kullandılar.

6
Kazakistan Başbakanı Karim Masimov, Seçim zaferinden dolayı AK Parti'yi ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kutladı.
7
Masimov, twitter'daki sayfasında yaptığı açıklamada, "Parlamento seçimlerinde elde edilen başarıdan dolayı Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile Adalet ve Kalkınma Partisi'ni kutluyorum" ifadesini kullandı.
8
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak genel seçimlerdeki zaferinden dolayı kutladığı bildirildi. Aliyev, zaferin Türk halkının Erdoğan liderliğindeki AK Parti'ye güven ve itimadının bir göstergesi olduğunu ifade etti. Görüşmede Aliyev'in Erdoğan'ı Azerbaycan'a davet ettiği ve davetin kabul edildiği de kaydedildi.
9
İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi de Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu telefonla arayarak AK Parti'nin yeniden iktidar olmasından dolayı tebrik etti.


Salihi, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi dileğinde bulundu.Haber Yayın Tarihi: 13.06.2011 12:41 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Cem Yılmaz'la ilişkisi biten Defne Samyeli'nden ayrılık sonrası ilk paylaşım! Hayranlarına kötü haber! Reyting rekortmeni dizi için ATV'den şaşırtan karar Taraftarların ''Göğüslerini aç'' tezahüratı yaptığı spor spikerine bir darbe daha! Mahsun Kırmızıgül'ün gerçek adını duyan şoke oluyor! İşte ünlülerin gerçek isimleri Canan Karatay'dan dikkat çeken açıklama: Gençlerimizin ölüm sebebidir!