Dünya'dan Tebrik Yağıyor! - Son Dakika

Dünya'dan Tebrik Yağıyor!

13.06.2011 12:41

1
Seçimi %49.9 oy oranıyla kazanan AK Parti'ye tebrik yağıyor.. İşte o tebrik mesajları..
2
İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, yapılan milletvekili genel seçimlerindeki başarısından dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a kutlama mesajı gönderdi.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, mesajında Başbakan Erdoğan'ın şahsında Türk halkı ve devletini kutlayarak, sonuçların Türkiye için hayırlı olması temennisinde bulundu.

3
Başarılı bir Seçim geçirilmesinden dolayı tebriklerini sunan Ahmedinejad, AK Parti'yi de peşpeşe üçüncü kez birinci olduğu için kutladı.
4
AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso ve AB Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy, Seçim zaferi nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kutladı.
5
Ortak mesajlarında "Seçim sonuçları Türkiye'deki demokratik kurumların daha fazla güçlendirilmesinin ve ülkenin modernleşmesinin devamının yolunu açıyor. Gelecek dönemin mümkün olan en geniş danışmayla, diyalog ve uzlaşma ruhu içinde yeni anayasa çalışması ve Türkiye ile AB üyeleri arasında güven artırımı dahil daha fazla reform için yeni fırsatlar sunduğuna eminiz. Bu alanlardaki ilerlemeler Türkiye'nin AB katılım müzakerelerine yeni bir ivme kazandırmalıdır" ifadesini kullandılar.

6
Kazakistan Başbakanı Karim Masimov, Seçim zaferinden dolayı AK Parti'yi ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kutladı.
7
Masimov, twitter'daki sayfasında yaptığı açıklamada, "Parlamento seçimlerinde elde edilen başarıdan dolayı Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile Adalet ve Kalkınma Partisi'ni kutluyorum" ifadesini kullandı.
8
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak genel seçimlerdeki zaferinden dolayı kutladığı bildirildi. Aliyev, zaferin Türk halkının Erdoğan liderliğindeki AK Parti'ye güven ve itimadının bir göstergesi olduğunu ifade etti. Görüşmede Aliyev'in Erdoğan'ı Azerbaycan'a davet ettiği ve davetin kabul edildiği de kaydedildi.
9
İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi de Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu telefonla arayarak AK Parti'nin yeniden iktidar olmasından dolayı tebrik etti.

Salihi, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi dileğinde bulundu.

Son Dakika Dünya'dan Tebrik Yağıyor! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

400 yıldır insanların dilinde! Tarlada yürüyen gizemli varlık tartışmalara yol açtı Bu işin kaybedeni Kanye olacak! Kardashian, 500 milyon TL'lik yalıya gözünü dikti Hamilelik iddiaları yeniden alevlendi! Aslışah Alkoçlar olay pozunu paylaşır paylaşmaz sildi Şubat ayının en çok satan otomobil markaları! İlk 3'te sıralama değişti Libidosunun yüksekliğinden dert yanan genç kız anlattıklarıyla şaşırttı: Bir erkeğe bakınca bile tatmin oluyorum