Dünya Liderlerinin Saldırı Yorumu - Son Dakika

Dünya Liderlerinin Saldırı Yorumu

01.06.2010 15:09

1
İsrail'in saldırısı için hangi lider ne söyledi ? ABD, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısındameydana gelen trajik can kayıpları ve yaralananlardan ötürü derin üzüntü duyduğunu bildirdi.
2
İngiltere Başbakanı David Cameron, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısının "kabul edilemez" olduğunu bildirdi.
3
BM Güvenlik Konseyi'nin daimi üyelerinden Çin'de başbakan Wen Jiabao, BM Güvenlik Konseyi'nin hızlı bir şekilde harekete geçmesini istedi.
4
Brezilya Dışişleri Bakanı Celso Amorim, BM Güvenlik Konseyi'nden İsrail'in Gazze'ye götüren yardım gemilerine saldırısıyla ilgili "güçlü bir deklarasyon" beklediğini söyledi
5
İran Meclis Başkanı Ali Laricani, İsrail'in Gazze'ye insani yardım götüren gemilere saldırısının bu ülke için "kara bir leke" olduğunu söyledi.
6
Fransa'da Nicolas Sarkozy BM Güvenlik Konseyinin talep ettiği uluslararası soruşturma başlatılması için Avrupa Birliği'nin sorumluluk almasını önerdi
7
Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev, Gazze'ye yardım götüren insani yardım konvoyunda insanların ölmesine yol açan İsrail saldırısı için "kesinlikle nedensiz" ifadesini kullandı.
8
rlanda Dışişleri Bakanı Michael Martin, Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırı düzenleyen İsrail'i, "yardım gönüllülerini uluslararası sulardan resmen kaçırarak, onlardan ülkeye yasadışı biçimde girdiklerini kabul etmelerini istemekle" suçladı.
9
Norveç Eğitim Bakanı Kristin Halvorsen, uluslararası topluma Gazze'ye yardım götüren gemilere kanlı baskın yapan İsrail'e silah ticaretinde ambargo uygulanması çağrısında bulundu.

Son Dakika Dünya Liderlerinin Saldırı Yorumu - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı