Dünya'nın En Korkunç Mekanları - Son Dakika

Dünya'nın En Korkunç Mekanları

21.08.2011 11:04

1
Paris Yeraltı Mezarlığı: İddiaya göre 700´lü yıllarda Paris´te meydana gelen veba gibi salgın hastalıklardan ölenler kilisenin kararıyla, kireç ocaklarında yakıldı. Bu maksatla yerin altına yapılmış odalarda binlerce insan kireçlenerek ortadan kaybedildi.
2
Ta ki 1844 yılında ilk kazılarda odalar ortaya çıkarılıncaya kadar... Paris Metrosu´nun inşaatı sırasında bütün Paris´in altının mezar odalarıyla dolu olduğu görüldü.

3
Ortaya çıkarılan bu odalarda yüzlerce insan kafası ve iskeleti bulundu.

4
Easter Adası, Şili: Bu ada, taştan oyulmuş dev heykelleriyle ünlü.

5
20 metre yükseklikte ve 90 ton ağırlığındaki bu dev heykeller hala gizemlerini koruyor.

6
Mutter Müzesi, ABD: Doktorları anatomi ve anormal durumlar konusunda eğitme amaçlı kurulan müze, geniş kafatası koleksiyonuyla ünlü.
7
8
9
Truk Lagoon, Mikronezya: Japon donanmasının büyük kısmı şu anda Hawai takımadalarının güneydoğusundaki Truk lagününün derinliklerinde yatıyor.
10
Truk bölgesinde 60´dan fazla gemi batığı ve 1944´te bölgeye düşen Japon 4. Filosu´na ait savaş uçakları var.

11
12
Sonora, Meksika'daki Cadı Pazarı: Sonora Cadı pazarı, geleceklerini öğrenmek isteyen Meksikalı yolcular ve turistlerle her gün dolup taşıyor.
13
The Winchester House - Kaliforniya: Efsaneye göre bir cephanelik fabrikasının varisi olan Sarah Winchester bir gün falcıya gider. Falcı, Sarah'ya hayatı boyunca hayaletlerin peşini bırakmayacağını, batıya gidip orda bir ev inşa etmesini ve evin inşaatının ölene kadar devam etmesi gerektiğini söyler.

14
1884'te başlayan inşaat 38 yıl boyunca, Sarah'nın ölümüne kadar devam eder. Bugün eve ziyarete gelenler, hayaletlere inanmasalar bile, evde hayalet gördüklerini iddia ediyorlar.

15
Manchac Bataklığı, Luiziyana: Bu yer aynı zamanda “hayalet bataklık” olarak da biliniyor.
16
Efsaneye göre bataklık 1920´lerde tutsak edilen bir Voodoo kraliçesi tarafından lanetlenmiş. Bataklıkta kurulmuş 3 küçük köy, 1915'teki fırtına yüzünden yok olmuş.

17
Mary King's Kilisesi, Edinburg: 17. yüzyılda veba hastalarının içinde ölüme terk edildikleri bu kiliseyi ziyaret edenler, kollarına ve bacaklarına görünmez bir yaratığın dokunduğunu iddia ediyorlar.

Son Dakika Dünya'nın En Korkunç Mekanları - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement