Dünya'nın En Zengin Kadınları - Son Dakika

Dünya'nın En Zengin Kadınları

27.02.2015 19:07

1
Kimi doğuştan şanslı kimi büyük bir acıdan sonra milyonların sahibi oldu. Onlar dünyanın en zengin kadınları. Bazıları işinin başında bazıları ise emekliliğin tadını çıkarıyor. İşte dünyanın en zengin 20 kadını...

2
20 Randa Williams-6.2 milyar dolar/ Ailesi yıllardır ABD'de enerji işiyle uğrayşan Williams hayır işleriyle de uğraşıyor.

3
Willams'ın asıl mesleği ise avukatlık.

4
19 Eva Gonda de Rivera 7.1 milyar dolar/ Güney Amerika'nın en büyük içecek dolum şirketlerinden Femsa birinin sahiplerinden olan de Rivera'ya söz konusu hisseler eski kocasından kalmış.

5
Eva Gonda de Rivera aynı zamanda Oxxo perakende mağazasının da sahiplerinden.

6
18 Chan Laiwa-7.3 milyar dolar/ Laiwa dünya üzerinde 1 milyar doların üzerinde parası olan 19 kadından biri.

7
Maddi imkansızlıklardan dolayı lise eğitimini yarım bırakan Laiwa Fuwah International isimli bir holdingin sahibi. Holdingin ana işi emlak.

8
17 Blair Parry-Okeden – 8.2 milyar dolar/ Blair Parry-Okeden'e mirası babasından kalmış. Cox Girişim varislerinden olan Parry-Okeden medya alanında hizmet veren bu şirkette her hangi bir pozisyonda çalışmıyor.

9
16 Margarita Louis-Dreyfus-8.6 milyar dolar/ Emtina işiyle uğraşan Louis Dreyfus'un varisi Margarita Louis-Dreyfus'un babası Fransız annesi ise Rus.

10
Margarita Louis-Dreyfus babası Robert Louis Dreyfus 2009 yılında vefat edince şirketin başına geçti.

11
15 Elaine Marshall-8.9 milyar dolar/ Koch Industries'in hissedarlarından olan Elaine Marshall kocası E. Pierce Marshall vefat ettikten sonra 8.9 milyar dolarlık mirasın sahibi oldu.

12
Marshall'ın Koch Industires'te yüzde 15 hissesi bulunuyor.

13
14 Carrie Perrodo-9.4 milyar dolar/ Carrie Perrodo geçmişte Singapur'da bir top modeldi.

14
Hubert Perrodo isimli Fransız'la tanışınca hayatı değişti. Perrodo ile 70'li yılların sonunda tanışan Carrie Perrodo kocası 2006 yılında ölünce 9.4 milyar dolarlık bir servetin sahibi oldu.

15
13 Miuccia Prada-11.1 milyar dolar/ İtalyan lüks giyim devi Prada'nın CEO'su olan Miuccia Prada eşi Patrizio Bertelli ile birlikte şirketi yönetiyor.

16
12 Charlene de Carvalho Heineken-11.4 milyar dolar/ İşte Hollanda'nın en zengin insanı... Soyadından da anlaşılabileceği gibi Charlene de Carvalho Heineken'in mirasının tek bir kaynağı var sadece bira!

17
11 Gina Rinehart-11.8 milyar dolar/ Çelik işiyle uğraşan Rinehart Avustralya'nın en zengin insanı.

18
Rinehart Hancock Prospecting'in başkanlığı görevini sürdürüyor.

19
10 Iris Fontbona –12.8 milyar dolar/ Şili'nin en zengin insanı Iris Fontbona'ya mirası 57 yaşında akciğer kanserinden hayatını kaybeden kocası Andronico Luksic'den kaldı.

20
Fontbona dünyanın önemli ambalaj şirketlerinden biri olan Quienco'nun sahibi.

21
9 Johanna Quandt-13.1 milyar dolar/ 88 yaşındaki Johanna Quandt BMW'nin hissedarlarından biri.

22
Quandt ilerleyen yaşı dolayısıyla BMW'nin yönetim kurulundaki görevini geçen yıllarda bıraktı ve emekli oldu.

23
8 Abigail Johnson-13.6 milyar dolar/ Önemli fon şirketlerinden Fidelity'nin mirasçıları arasında olan Abigail Johnson Harvard mezunu.

24
Johnson'un önümüzdeki yıllarda babasının yerine şirketin CEO'su olması bekleniyor.

25
7 Anne Cox Chambers – 16.7 milyar dolar/ Cox Girişim'in kurucusu James Cox'un kızı Anne Cox Chambers'ın mirası babasından geliyor.

26
27
6 Laurene Powell Jobs –17.4 milyar dolar/ Geçen yıllarda kansere yenilip hayata veda eden Apple'ın CEO's Steve Jobs'un eşi Laurene Powell Jobs'un mirası tabii ki eşi Steve Jobs'tan geliyor.

28
Laurene Powell Jobs'un Disney'de de bir miktar hissesi bulunuyor.

29
30
5 Susanne Klatten-17.6 milyar dolar/ Babası'ndan kalan BMW hisseleri sayesinde Almanya'nın en zengin 5. insanı olan Susanne Klatten'ın başka alanlarda da yatırımı var.

31
Klatten bir BMW çalışanı ile evlenmiş. Fakat şirketin sahiplerinden birinin babası olduğunu uzun süre eşine söylememiş.

32
4 Jacqueline Mars–24 milyar dolar/ Whiskas kedi mamalarının sahiplerinden olan Jacqueline Mars'a mirası babasından kalmış.

33
Aynı zamanda The Mars'ın da sahiplerinden olan Jacqueline Mars'ın şirketi The Mars M&M ve Snickers gibi ürünleri de üretiyor.

34
3 Liliane Bettencourt–39 milyar dolar/ Bettencourt Fransa'nın en zengin kadını.

35
Kozmetik şirketi L'Oreal'in kurucusu olan Bettencourt uzun süredir sağlık sorunları nedeniyle şirketle ilgilenemiyor.

36
Wal-Mart'ın kurucusu Sam Walton'ın kızı olan Alice Walton'un serveti dudak uçuklatıyor.

37
Walton önümüzdeki Amerikan başkanlık seçimleri için yarışacak Hillary Clinton'ın da önemli destekçilerinden.

38
1 Christy Walton-42.1 milyar dolar/ Ve listenin 1 numarası... Hem kocası hem de babasından kalan Wal-Mart hisseleri sayesinde Wal-Mart'ta kardeşi Alice Walton'dan daha çok hisseye sahip olan Christy Walton dünyanın en zengin kadını.

39
Walton'ın kocası 2005 yılında vefat etti.

YORUMLAR
500

Son Dakika Dünya'nın En Zengin Kadınları - Son Dakika


Advertisement