Dünya Sağlık Örgütü açıkladı: Maske tek başına yeterli değil - Son Dakika

Dünya Sağlık Örgütü açıkladı: Maske tek başına yeterli değil

04.02.2020 15:56

Tüm dünyanın kabusu haline gelen koronovirüsle ilgili Dünya Sağlık Örgütü'nden bir önemli açıklama daha geldi. Katil virüsten korunmak için taktığımız maskeler hastalığın yayılmasına tek başına yeterli değil.

1
Şu ana kadar 427 kişinin öldüğü ve dünyayı büyük korkuya sürükleyen koronavirüsten korunmak için takılan maskelerle ilgili Dünya Sağlık Örgütü'nden açıklama geldi.
2
Daha önce ölümcül virüsün riskini değerlendirirken hata yaptıklarını söyleyen Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), "Koronavirüsü semptomları olmayan insanların yalnızca yüz maskesi kullanmasının virüsü yüzde 100 engelleyemez, maske tek başına yeterli olmaz, el yıkama gibi diğer önlemleri de uygulamaları gerekir" ifadelerini içeren açıklama yaptı.
3
Dünya Sağlık Örgütü coronavirüsü ile ilgili son duruma dair önemli açıklamalarda bulundu.
4
İşte Dünya Sağlık Örgütü'nün açıklamalarından satır başları;
5
Virüsle ilgili pandemi şu an için söz konusu değil. Çin, Dünya Sağlık Örgütü'nden maske talebinde bulunmadı.
6
Virüsün yayılmasını durdurmak için gereken en önemli şey hasta insanların maske kullanması.

7
Virüse yakalanmamış insanlar için ise sadece maske kullanımı yüzde 100 başarı sağlamaz. El yıkama gibi diğer önlemlerin de uygulanması gereklidir.
8
Şu ana kadar koronavirüsünde bir mutasyon mevcut değil. Oldukça sabit bir virüs.
9
10
11
12

Son Dakika Dünya Sağlık Örgütü açıkladı: Maske tek başına yeterli değil - Son Dakika


YORUMLAR (2)

Diğer Galeriler

Kadın kahramanlar, Hakkari'nin sert coğrafyasında PKK'ya göz açtırmıyor Papaz, vaaz sırasında Melenia Trump'ı gösterip "Bu kadın gibi olun" deyince ortalık karıştı Yeri şimdilik gizli tutuluyor! Bu izlerin 5 bin yıllık olduğu tespit edildi Mucize Doktor'un Açelyası isyan etti! "Bedenimi istediğim gibi kullanırım" deyip yatak pozunu paylaştı İki kez tecavüze uğrayan kadın orduya katıldı! Verdiği silahlı pozlarla kadınlara çağrıda bulundu