Dünya Sağlık Örgütü açıkladı: Maske tek başına yeterli değil - Son Dakika

Dünya Sağlık Örgütü açıkladı: Maske tek başına yeterli değil

24 gün önce

Tüm dünyanın kabusu haline gelen koronovirüsle ilgili Dünya Sağlık Örgütü'nden bir önemli açıklama daha geldi. Katil virüsten korunmak için taktığımız maskeler hastalığın yayılmasına tek başına yeterli değil.

1
Şu ana kadar 427 kişinin öldüğü ve dünyayı büyük korkuya sürükleyen koronavirüsten korunmak için takılan maskelerle ilgili Dünya Sağlık Örgütü'nden açıklama geldi.
2
Daha önce ölümcül virüsün riskini değerlendirirken hata yaptıklarını söyleyen Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), "Koronavirüsü semptomları olmayan insanların yalnızca yüz maskesi kullanmasının virüsü yüzde 100 engelleyemez, maske tek başına yeterli olmaz, el yıkama gibi diğer önlemleri de uygulamaları gerekir" ifadelerini içeren açıklama yaptı.
3
Dünya Sağlık Örgütü coronavirüsü ile ilgili son duruma dair önemli açıklamalarda bulundu.
4
İşte Dünya Sağlık Örgütü'nün açıklamalarından satır başları;
5
Virüsle ilgili pandemi şu an için söz konusu değil. Çin, Dünya Sağlık Örgütü'nden maske talebinde bulunmadı.
6
Virüsün yayılmasını durdurmak için gereken en önemli şey hasta insanların maske kullanması.

7
Virüse yakalanmamış insanlar için ise sadece maske kullanımı yüzde 100 başarı sağlamaz. El yıkama gibi diğer önlemlerin de uygulanması gereklidir.
8
Şu ana kadar koronavirüsünde bir mutasyon mevcut değil. Oldukça sabit bir virüs.
9
10
11
12

Haber Yayın Tarihi: 04.02.2020 03:56 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İdlib'de şehit düşen Kayserili Ali Taşöz'ün 'canım anam' paylaşımı yürekleri dağladı Göçmenler gece yarısı yollara düştü! İşte sınırdan manzaralar Şehit haberleri ciğerimizi yaktı! İşte ünlülerin İdlib şehitleri için attığı tweetler New York ile New Jersey'deki camilerde eller, İdlib şehitleri ve Mehmetçiğe dua için kalktı! 2 yaşındaki kızını küvette boğarak öldüren cani anneye 18 yıl hapis cezası