Dünya Tarihinde Halen Gizemi Çözülemeyen Olay - Son Dakika

Dünya Tarihinde Halen Gizemi Çözülemeyen Olay

24.12.2014 22:08

1
Dünya tarihinde halen gizemi çözülemeyen olaylar ve yerler var. Bu örnekleri sizler için derledik. Okuyunca çok şaşıracaksınız. İşte onlardan bazıları:

2
1881 yılında ünlü silah üreticisi Oliver Winchester'in dul eşi, Sarah Winchester, Winchester tüfekleri ile vurulan kişilerin ruhlarından korunması gerektiğine karar verdi.

3
Bir medyum, Sarah'a bu korkusu üzerine, Kaliforniya'daki

köşküne sürekli oda eklemesini, böylece onu kovalayan ruhlardan kaçabileceğini söylemiş.

4

Kulağa oldukça garip gelse de, Sarah Winchester bu fikre inanmış olacak ki, köşküne ölene kadar tam 100 oda ve bir o kadar da merdiven inşa ettirmiş. Ölümünden sonra, Sarah'ın hayaletinin hala köşkte olduğuna inananlar yok değil. Şimdilerde bu köşk, paranoyanın insana neler yaptırabileceğini görmek isteyenler için ziyarete açık!

5
Wataru Tsurumui'nun "İntihar el kitabı" isimli kitabında "ölmek için mükemmel bir yer" diye anlatılıyor burası. İntiharla hayatına son verenler arasında da popüler olduğu biliniyor. Bu kasvetli belki de talihsiz ormanın sicili bayağı kabarık.

6

Japonya'daki Fuji dağının eteklerini süsleyen bu ormanın asıl adı "Aokigahara" ama bundan ziyade "intihar ormanı" olarak biliniyor. Sebebi de intihar etmek isteyenlerin son mekanı olarak burayı seçmesi.

7
2002 yılında işte bu ormanda tam 78 ceset bulundu; 1998 yılında ise bu sayı 73'tü. 2006 yılında ise 16 ceset bulundu. Cesetlerin bazıları, yanlarında Tsurumui'nin intihar üzerine olan o "meşhur" kitabını da taşıyordu.

8

Standart bir ormanda görülen "Lütfen ateş yakmayınız, yaktırmayınız" tabelaları yerine, burada "lütfen intihar etmeyiniz, intihar etmeden önce bir kez daha düşününüz" gibi tabelalar bulunuyor.

9

The Overtoun köprüsü İskoçya'nın Milton yakınlarında bulunan ve 1859 yılında inşaa edilen en büyük köprü. Bu köprüyü bu kadar ünlü yapan şey ise açıklanamayan olayların bu köprüde yaşanmış olması.

10

Bu köprü köpeklerin buradan atlayıp intihar etmesi ile ünlenmiş. İlk olaylar 1950 ile 1960lı yıllarda bildirilmiş. İlk olay Koli (Lessie) cins köpeklerin biranda köprünün tepesinden 15 metre boşluğa atlamalarıyla gerçekleşmiş. Bazı olaylarda kurtulan köpekler de olmuş. Ancak bu köpekler daha sonra yeniden bu köprüye çıkarak intihar etmeye devam etmişler. Bu olayı daha da ilginç kılan bir diğer nokta ise oradan atlayarak intihar eden bütün köpeklerin hep aynı taraftan ve aynı açıyla atlamış olmaları.

11
Bazıları bu köprünün perili olduğuna inanıyor. Bazı kişiler ise bu köprünün sırat köprüsü olduğunu düşünüyor. Bazıları geçiyor, bazıları düşüyor bazıları ise hiç uğramıyor bile…

12
İspanyolca 'La Isla de la Munecas', yani 'Bebekler Adası' olarak bilinen bu yer, belki de Meksika'nın en korkunç turistik yeri. Kanalların arasında bulunan ada, gizem ve batıl inançlarla dolu bir yer. Adadaki hemen tüm ağaçlar insanlara sürekli izlendikleri izlenimini veren eski, tahrip edilmiş bebeklerle dolu. Adanın ardındaki hikaye, Don Julian Santana ismindeki bir münzevi oraya taşındığında başladı.

13
Evli olduğu halde yaşantısının son elli yılını tek başına geçirmeyi tercih etmişti. Don Julian, adanın etrafındaki kanallardan birinde boğulan küçük bir kızın ruhu tarafından rahatsız edildiğini söylerdi.

14
Bugün Bebekler Adası, dünyanın en ilginç turist merkezlerinden biri olarak görülüyor. Bölgeyi ziyaret eden bazı turistler bebeklerin fısıldaştığını ve onların ruhlarını doyurmak için adaya ayak basıldığında hediyeler verilmesi gerektiğini söylüyor.

15
Kimileri, bebeklerin gerçek çocuklar olduğunu zannettiği için onları sudan çıkardığını söylüyor. Fakat asıl gerçek ona işkence çektiren ruh adına evinde bu bebekleri topladığı ve orayı bir tapınağa çevirdiğiydi. Bir süre sonra bebekler karşılığında meyve ve sebze vermeye bile başladı.

16

Yemyeşil yosun kaplı ağaçlarla, kurumuş yapraklarla örtülü bu kasvetli ormanı, diğer kasvetli ormanlardan ayıran ilginç bir hikaye var.

17
İronik olarak 2001 senesinde Don Julian Santana, küçük kızın boğulduğunu söylediği yerde yeğeni tarafından ölü bulundu.

18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33

YORUMLAR
500

Son Dakika Dünya Tarihinde Halen Gizemi Çözülemeyen Olay - Son Dakika


Advertisement