Dünya Üzerinde Yaşanmış En İlginç Olaylar - Son Dakika

Dünya Üzerinde Yaşanmış En İlginç Olaylar

20.04.2015 11:11

1
Dünya üzerinde yaşanmış en ilginç olayları sizin için derledik. İşte onlardan bazıları... Annelerini öldürüp, organlarını yediler. İşte aklın almayacağı bir vaka.. 3 kardeş annelerini öldürüp daha sonra organları yedi ve ardından kanını içti.

2
56 yaşındaki kadının cesedi komşuları polise evden garip sesler duyduklarını ihbar etmeleri üzerine bulundu.

3
Polis yaptığı incelemede kadının bazı organlarının eksik ve cesedin kansız olduğunu açıkladı.

4
Filipinler'in Ampatuan kentinde gerçekleşen olayda 35 yaşındaki Dante, 21 yaşındaki Paroy ve 18 yaşındaki küçük kardeş İbrahim ise annelerini öldürdüklerini inkar ediyor.

5
Kardeşler "kötü bir ruhun getirdiği hastalığı uzaklaştırmaya çalıştıklarını" söylüyor.

6
53 YAŞ GENÇ DAMAT/ Güney Afrika'da 8 yaşındaki Sanele Masilela, 61 yaşındaki ve 5 çocuk annesi Helen Shabangu ile geçtiğimiz günlerde evlenmişti.

7
Küçük çocuk yaptığı açıklamada “Kendimi Helen'e uygun bir koca olarak hissediyorum. Evlendiğim gün harika bir gündü. Nasıl bir gün olacağını hayal etmiştim ve tam da istediğim gibi oldu.

8
Arkadaşlarım evli olmamın çok eğlenceli olduğunu düşünüyor fakat ben kendimi bir koca gibi hissediyorum” dedi.

9
Çift birlikte yaşamıyor fakat küçük çocuğun eşi Helen genellikle akşam yemeklerine eve çağrılıyor. Daha önceki evliliğinden 5 çocuğu olan Helen ise yapılan düğünü savunarak, “Ben yanlış yaptığımızı düşünmüyorum..."

10
"Bu bizim kültürümüzde olan bir şey. Atalarımız bizden bir şey istediğinde bunu yerine getirmeliyiz. Diğer insanların bunu anlayacağını zannetmiyorum” dedi.

11
Helen'in 65 yaşındaki gerçek eşi ise bu evliliğe karşı çıkmadığını ifade ederek, “Ben ve çocuklarım bundan mutluyuz” dedi.

12
KİMSE DURMADI/ Ekonomik krizden etkilenen Güney Kıbrıslı erkekler, ilginç bir teste tabi tutuldu. 3 saat seksi kıyafetle bekleyen Rosalinda, erkekleri test etti.

13
Ancak kendisine sadece 8 erkek yardımcı olunca şok geçirdi. "Rosalinda" lakaplı "Showbiz" adlı TV programı sunucusu, erkekleri denemek istedi. Bunun için seksi kıyafet giyerek trafiğe çıktı.

14
Güzel yıldız, Limasol ve Lefkoşa arasında bulunan Pareklisia yolunda, aracının tekeri patlamış gibi yaptı. Erkeklerin seksi kıyafetinden etkileneceğini düşündü. Ancak beklediği gibi olmadı.

15
Yarı çıplak halde, yol ortasında 3 saat boyunca otostop yapan sunucuya, caddenen yüzlerce kişi geçmesine rağmen kimse yardımcı olmadı. Sadece 8 kişi genç kadına yardım etmek için durdu. Testten geçenlere ise çeşitli hediyeler verildi.

16
Beş kocalı Verma Hindistan'ın kuzeyindeki Dehradun şehrinde yaşayan 21 yaşındaki Rajo Verma'nın tam beş kocası var. Ve bu beş adam kardeş.

17
Verma, ilk olarak görücü usulüyle 21 yaşındaki Guddu ile evlenmiş, ancak daha sonra damadın dört kardeşi de genç kadınla ilişki yaşamaya başlamış.

18
Şimdi tek odalı bir evde birlikte yaşayan ailenin bir de oğlu var. Rajo Verma "Çocuğun babasının kim olduğunu bilmiyorum, ancak bunun bir önemi de yok" diyor.

19
New York'ta yaşayan bir psikoloji öğrencisi genç kız boş odasını bir marangoza kiralar. Amacı onunla konuşup, adamın davranışlarını incelemektir. Ama iki hafta sonra marangoz genç kızı bir balta ile parçalar.

20
Parmak izini değil parmağını bastı İngiltere'de hırsızlık yapan 20 yaşındaki bir genç olay mahalinde “parmağını” bıraktı. Motosikleti çalmaya çalışırken anlaşılmayan bir biçimde parmağını kopartan genç hemen hastaneye gitti.

21
Polis suç duyurusu nedeniyle inceleme yaparken parmağı fark edip hastaneleri araştırmaya başladı. Bu sayede genç hırsız yakalandı. Kopan parmak da bir operasyonla ele dikildi fakat genç hırsız hapse girmekten kurtulamadı.

22
Tayvan'da gerçekleşen bu garip olay duyanların midesini kaldıracak cinsten.

23
Olay anında sarhoş olduğu açıklanan adam, kız arkadaşıyla şiddetli bir kavga ederken sinirine hakim olamadı ve cinsel organını kesti.

24
46 yaşındaki ismi açıklanmayan adamın, bununla da kalmayıp kestiği organını tuvalete atarak sifonu çektiği belirtildi.

25
Sinir krizi geçiren kız arkadaşı tarafından hastaneye yetiştirilen adam kan kaybından bilincini kaybetti. Doktorlar yaptığı açıklamada 'eğer tuvalete atmamış olsaydı muhtemelen organını yerine dikebilirdik' ifadelerini kullandı.

26
Avusturya'da bir proje için ölü taklidi yaparak fotoğraf çektiren sanatçının fotoğrafları Interpol'e kadar uzanacak cinayet soruşturmasının başlamasına neden oldu. Avusturya'nın Viyana kentinde güvenlik güçleri Interpol'ün de karıştığı bir cinayeti çözmek için iş başı yaptı.

27
Ellerindeki fotoğraflarda gözüken ölü kadını araştıran polis karelerin "ölüm" temalı bir proje için çalışan bir sanatçıya ait olduğundan habersizdi.

28
Konsept sanatçısı Sigrid Fleckseder ortağı Christian Thomas ile birlikte "Ölümün 4 Mevsimi" adlı bir proje hazırladı.

29
Çalışma için kendisine rayların üzerinde yatan bir ceset görünümü veren Fleckseder ortağıyla birlikte çektiği kareleri basılması için fotoğrafçıya gönderdi.

30
Fotoğrafı basan çalışanlar gördükleri karşısında ne yapacağını bilemeyerek Almanya'daki merkezlerine haber verdi.

31
Fotoğrafları inceleyen merkez çalışanları ise durumu Interpol'e bildirdi.

32
"Cinayeti" araştıran dedektifler Fotoğrafların gönderildiği adrese giderek ipuçları toplamayı planlarken karşılarında Fleckseder'i buldular.

33
Durum anlaşılınca herkes rahat bir nefes aldı. Fleckseder konuyla ilgili olarak şunları söyledi. "Kimin daha çok şaşırdığını bilemiyorum. Karşımda Interpol'ü gören ben mi? yoksa yaşayan bir cesetle karşılaşan onlar mı?"

34
Sırtında tabutla adres aradı İzmir'in Çiğli ilçesinde meydana gelen intihar olayına gitmek isteyen cenaze aracının şoförü, elinde telefon sırtında tabut adres aradı. Olay yerinin yerleşim yerlerine uzak olması ve ıssız bir bölgede olması cenaze işleri ekiplerine de zor anlar yaşattı

35
Büyük bir tarlanın ortasında bulunan binaya ulaşmakta zorlanan cenaze işleri görevlisi, sırtında tabut, elinde telefonla adres aradı.

36
Hamile olduğunu anlamadan 7 ay basketbol oynadı 23 yaşında bir Brezilyalı kadın basketbolcu, hamile kaldığını anlamadan 7 ay boyunca takımıyla turnuvalara katıldı.

37
Silvia Cristina Gustavo Rocha isimli genç sporcu, hamile olduğunu, 7 aylık prematüre bebeğini dünyaya getirmeden sadece 3 gün önce, karnında bir ağrı hissedince göründüğü doktordan öğrendi.

38
Bebeğine Lous Ferdinand adını koyan genç anne, duygularını, ”Hamile kaldığımı hiç düşünmemiştim. Sadece biraz kilo aldığımı düşünüyordum” diye dile getirdi.

39
Katolik rahip striptizci sevgilisi için hırsız oldu. İngiltere'de Katolik bir rahip barda striptizlik yapan evli sevgilisi için çalıştığı kiliseden tarihi değeri bulunan eşyaları çaldı.

40
Çalınan eşyaların değeri 300 bin İngiliz Sterlini (yaklaşık 780 bin YTL) 30 yaşındaki stripzcinin rahibin yatağında çekilmiş çıplak fotoğrafları bulundu. Bunun üzerine evli kadın sevgilisi için, “O benim için bir amca gibi. Beni her zaman korur."

41
"Aramızda bir cinsellik asla olmadı, o sadece kaybolmuş bir ruh” dedi. Rahip sayesinde striptizci yabancı ülkelere tatile gitti, en kaliteli viskileri içti, en pahalı restoranlarda yemek yedi ve en ünlü moda tasarımcılarının kıyafetlerini giydi.

42
Exxon'a ait bir petrol tankeri Kanada açıklarında battıktan sonra, iki tane deniz ayısı 80000 dolar harcanarak temizlenmiş şekilde ve büyük bir törenle denize bırakıldı.

43
Tam 2 dakika sonra herkesin gözleri önünde bir mavi balina deniz ayılarını yedi.

44
Polonyalı bayan diş hekimi 34 yaşındaki Anna Machkowiak, kendisini bir başkası için terk eden eski erkek arkadaşından aldığı intikam yüzünden 3 yıl hapis yatma tehlikesi ile karşı karşıya.

45
Marek Olszewski, dişlerinden sıkıntı yaşayınca eski kız arkadaşı, diş hekimi Anna'nın muayenehanesine gider. Marek'i gören Anna, yardım edeceğini belirterek eski erkek arkadaşını koltuğa oturtur.

46
Aşırı dozda uyuşturucu yaptığı Marek'in bütün dişlerini tek tek söküp, söktüğü yerleri bandajlar, 12 saat sonra bandajları sökmesini söylediği Marek'i gönderir. Marek ise bandajları söktüğünde gördüğü manzara karşısında şoka girer ve soluğu poliste alır.

47
Amerikalı Barbara Soper ve eşi Chad, az rastlanan bir olay yaşadı.

48
3 çocuk sahibi genç çiftin bebeklerinin doğum tarihleri oldukça ilginç.

49
İlk çocukları 08.08.08 tarihinde, ikinci çocukları 09.09.09 ve son olarak ailenin en küçük üyesi de 10.10.10 doğum tarihi ile dikkat çekiyorlar.

50
İstatistik uzmanlarına göre böyle bir durumun gerçekleşme oranı 50 milyonda bir.

51
Çin'in güneyindeki Guangxi eyaletinde kaza yapan bir otobüs şoförü, kırılan camını naylonla kapatarak yolcularıyla birlikte yoluna böyle devam etti...

52
Yolcu ve diğer araçların güvenliğini büyük tehlikeye atarak ilerleyen yataklı otobüs.

53
Otobanda kilometrelerce ilerledikten sonra devriye ekibi tarafından fark edildi.

54
Otobüs şoförü polis tarafından gözaltına alınırken, internette yayılan fotoğraflar binlerce yorum çekti.

55
Daily Mail'in haberine göre, Birmingham Havaalanı'na 70 kilometre mesafede bir kampa park ettiği sabit karavanında iki çocuğuyla birlikte yaşayan 52 yaşındaki Caroline Guy, geçen Pazar günü karavanının tavanından gelen büyük bir patlamayla sarsıldı.

56
Caroline Guy başını kaldırdığında tavanda kırk santimetre çapında bir delikle karşılaştı. Tavandan düşen parçaları toplayan Bayan Guy, neredeyse canına mal olacak olan bu nesnelerin buz parçaları olduğunu görerek bir kısmını buzdolabına koydu.

57
Ancak dışarıda kalan buz parçaları eriyince Caroline Guy hayatının sürpriziyle karşılaştı. Durumu araştıran Bayan Guy bu parçaların uçaktan düşen insan dışkıları olduğunu öğrendi.

58
İngiltere Sivil Havacılık Dairesi, uçaklardan zaman zaman bu tür donmuş dışkı parçalarının düşmesinin normal olduğunu duyurdu.

59
Uçakların yükselmesi sırasında tuvaletlerdeki dışkıların donduğunu belirten bir yetkili, uçağın alçalmasıyla donmuş parçaların yeniden sıvı hale gelerek uçaktan sızdığını bildirdi.

60
Dünyada öyle farklı olaylar oluyor ki insanların bunların karşısında hayatta kalmaları şaşırtıyor. Sizin için bu hayat hikayelerini derledik. İşte insanların hayatta kalma hikayeleri... Aynı Odaya Kapatıldığı Kediler ve Köpekler Tarafından Büyütülen "Havlayan Kız": 2009'da Natasha isimli Rus bir kız, dört ayak üzerinde yürür, diliyle su içer ve iletişim kurmak için havlar bir halde bulundu. Polis, kızın tüm hayatını o odada kilitli bir vaziyette geçirdiğini anladı. Oda soğuktu, suyu yoktu. Bulunduğunda anadilinde konuşamıyordu minik kız. Bunun yerine zıplayıp havlıyordu. Annesi ve babası onunla 2 sene boyunca iletişime geçmemişti. Daha sonra tutuklandılar.

61
Ailesi Tarafından Terk Edilip Köpeklerin Büyüttüğü Erkek Çocuğu: 2004'te 3 aylık olduğu zamandan (Ailesinin onu terk ettiği zamandan) 7 yaşına kadar köpekler tarafından büyütülen vahşi bir erkek çocuğu bulundu. Önce annesi bırakmış onu, sonra da babası. Bulunduğunda o da konuşamıyormuş, 4 ayak üzerinde yürüyormuş ve yemeğini yemeden önce köpeklerin yaptığı gibi kokluyormuş. Onu bir barınağa koyduklarında ise insanları ısırıyor ve agresif davranıyormuş. Ancak daha sonra kaşıkla yemeyi, iki ayak üzerinde yürümeyi öğrenmiş.

62
Vietnam'da ormanın içinde bulunan baba ve oğul, gerçek bir tarzan hikayesini ortaya çıkardı... İsminin Ho Van Thanh olduğu öğrenilen adamın Amerikan bombardımanından kaçmak için oğluyla beraber ormana sığındığı ve 1971'den beri ormanda yaşadığı öğrenildi. İkili, yakınlarda bulunan bir köyün sakinleri tarafından ormanın 40 kilometre derinliğinde keşfedildi. Baba oğulun bulunması bir aile trajedisini de gözler önüne serdi. Ailenin bombalama günü doğan ve hayatta kalan bir çocuğu daha olduğu ve eve gelen amcası tarafından kurtarıldığı ortaya çıktı.

63
Ho Van Tri adlı kişinin babasını ve kardeşini yaklaşık 20 yıl önce arayıp bulduğu ancak şehre dönmeye ikna edemediği de belirtildi. Baba Thanh'ın sağlık durumunun iyi olmadığı ve ana dilini biraz konuşabildiği gözlemlenirken, oğulun sağlığının iyi durumda olduğu ancak sadece birkaç kelime konuşabildiği belirtildi.

64
İkilinin bölgedeki bir dereye yakın olan ve yerden 6 metre yükseklikteki bir ağaç evde yaşadıkları açıklanırken, ağaç kabuklarından bıçak ve balta gibi aletler ürettikleri belirtildi. Vahşi doğanın içinde mısır ve yabani yapraklarla beslenen ikilinin bir hektarlık alana şeker kamışı ektiği de görüldü. Amca Ho Ven Bien yaptığı açıklamada, hastaneye kaldırılan Thanh'ın yatağa bağlı biçimde tedavi gördüğünü belirtti.

65
66
İşte Rusya'daki kuş çocuk: Rusya'daki annesi tarafından bir "ev hayvanı" gibi yetiştirilen 7 yaşındaki Rus çocuğun kurtarılmasıyla ilgili haber, dünya medyasının ilgisini çekmişti. 7 yaşındaki "kuş çocuk" tüm yaşamını, kendisine evdeki hayvanlardan birisi gibi davranan annesiyle birlikte kuş kafesleriyle dolu bir apartman dairesinde geçirdi. 31 yaşındaki anne çocuğuyla konuşmaz ve onu kuş dilini öğrennmeye zorlamıştı.

67
Galina Volskaya isimli bir sosyal uzman, çocuğu her yerde kuş pisliği bulunan iki odalı apartman dairesinde bulduklarını açıklar. Talihsiz çocukla iletişim kurmaya çalışan uzmanlar, onun bir kuş gibi cıvıldadığını görünce hayrete düşerler. Dahası çocuk kollarını kuş gibi çırpmaktadır. Yetkililer, çocuğu annesinden alıp devletin sahip çıktığını belirttiler.

68
Kamala ve Amala: Belki de yabani çocuklarla ilgili olarak en popüler olanlar kurtlar tarafından büyütülen Amala ve Kamala'dır. 1920'de J.A.L. Singh adlı bir kişi, dişi bir kurt ve matlaşmış, uzun saçlı, insan görünümlü yavrularını görür. Ciddi bir plan ve hazırlıktan sonra bu iki yavru yakalanır. Sırasıyla bu kızlardan birisi 8 yaşında diğeri ise bir buçuk yaşındadır.

69
Bir yetimhaneye bırakılan bu çocukların davranışları ve görünümleri kurt gibidir. Dört ayak üzerinde hareket ediyorlar ve dizleriyle avuç içleri nasır bağlamış durumdadır. Çiğ ete bayılmakta ve fırsatını bulduklarında çalmaktadırlar.

70
Suyu dilleriyle içmekte ve yiyeceklerini çömelmiş vaziyette yemektedirler. Dilleri kalın ve kırmızı dudaklarından dışarı sarkmış ve kurt gibi solumaktadırlar. Geceyarısı asla uyumamakta, sinsi sinsi av arar gibi dolaşmakta ve ulumaktadırlar. İşitme duyuları çok duyarlı ve bir etin kokusunu çok uzaklardan duyabilecek kadar koklama hisleri gelişmiştir.

71
1921'in Eylül'ünde ikisi birden hastalanır ve küçük olan Amala ölür. Sing Kamala'yı elinden geldiğince eğitmiştir. İki yılda ona yürümeyi ve tuvalet eğitimini vermiştir.

72
Aveyronlu Victor: Fransa'da 1797'de bir ormanda bulunur. Bulunduğunda 12 yaşlarındadır ve bu yaşa kadar ormanda yalnız olarak yaşamıştır.

73
Victor yakalandıktan kısa süre sonra kaçar. Daha sonra tekrar yakalanır.. Konuşma becerisi yoktur. Sadece hırıltı çıkarabiliyordur. Gerek yiyecek tercihleri gerekse vücudundaki yara izleri onun yaşamının önemli bir kısmının vahşi ortamda geçirdiğinin kanıtıdır.

74
Daha sonraları Paris'e getirilen Victor farklı bilimsel ve medikal gruplar tarafından incelenir. Psikolog Philippe Pinel tarafından çocuğa, eğitilemez idiot tanısı konur. Buna rağmen sağır ve zihinsel engelli çocukların öğretmeni J.M.G. Itard çocuğun eğitimini üstlenir. Victor okumayı, birkaç kelime söylemeyi ve emirlere itaat etmeyi öğrenir ama düzenli olarak konuşmayı asla öğrenemez. 1828 yılında da ölür.

75
4 yaşındayken annesinin, babası tarafından vahşice öldürüldüğüne şahit olan John Ssebunya ormana kaçar. 1991 yılında yakalanana kadar birçokları tarafından ormanda bir grup kadife maymun ile birlikte yaşadığı defalarca rapor edilir.

76
Bilim insanlarına göre John, kadife maymunları taklit ederek yiyecek bulmasını öğrenmiştir. Ve zamanla sürünün de bir parçası haline gelmiştir. Bulunduktan sonra bir yetimhaneye yerleştirilen John'a nasıl konuşacağı ve hatta şarkı söyleyeceği öğretilir.

77
78
Rochom P'ngieng 1989'da henüz 8 yaşındayken Kamboçya'da ailesinin mandalarını otlatırken kayboldu ve bir daha kendisinden haber alınamadı.

79
Bu süre boyunca vahşi hayata uyum sağladı ve hayatta kalmayı başardı.

80
18 yıl sonra çıplak ve kirli halde, maymun gibi yürüyerek ortaya çıktı.

81
İnsanlar arasında sadece 3 yıl yaşayabilen genç kız, sonunda geldiği ormana geri kaçtı.

82
Çin'in Hebei bölgesinde, biri görme engelli diğeri ampute iki adam.

83
Jia Haixia (53) doğuştan göz kataraktı hastalığından dolayı önce sol gözündeki, daha sonra 2000'de bir iş kazası sonucunda sağ gözündeki görme yetisini kaybetti.

84
Haixia, 3 yaşında geçirdiği bir kaza nedeniyle 2 kolunu kaybeden yardımcısı Jia Wenqi (53) ile birbirlerini tamamlayan bir ekip olarak çalışmaya başladı.

85
Fidan alacak paraları olmadığı için her gün erkenden fidan toplayan ikili 10 yıl boyunca 3 hektarlık bir alana 10 bin ağaç dikti.

86
87
Evsiz Ludvik Dolezal nam-ı diğer "kül adam" bulduğu her şeyi yakıyor, külünde de yatıyor.

88
Kah sokaklarda kah metruk binalarda yaşayan Çek kül adam.

89
Yaklaşık 1 yıl önce neyi var neyi yok yakmaya karar verdi.

90
Alevlerden arta kala külün içinde de yaşamaya karar verdi.

91
Avrupa'nın en kirli adamı Dolezal dondurucu soğuğa aldırış etmiyor.

92
Uzmanların psikolojik sorunları nedeniyle ateş tutkunu olduğunu belirttiği Kül Adam.

93
"Sabah uyanır uyanmaz ateşi yakıyorum. Aralıksız 24 saat ateşim yanar.

94
Her şeyi yakıp külün içinde yaşıyorum" dedi.

95

En son ne zaman yıkandığını hatırlamayan 58 yaşındaki kül adam hükümetten aylık 81 Euro yardım alıyor.

96
Kül adamın sahip olduğu tek şey ise radyosu.

97
Fotoğraflar İran'ın Farashband bölgesinde Dezhgah adlı bir köyde çekildi.

98
Amoo Hadji, tam 60 yıldır suya dokunmadan yaşıyor.

99
80 yaşındaki adam, küller içerisinde ilkel bir hayat sürüyor.

100
İran kaynaklı bir haber ajansı ne banyo yapan ne de tıraş olan şahsın hayatını görüntüledi.

101
Etraftan topladığı gübreleri yakan Hadji, akşamları ise bir barakanın içinde kalıyor.

102

YORUMLAR
500

Son Dakika Dünya Üzerinde Yaşanmış En İlginç Olaylar - Son Dakika


Advertisement
Haberi Paylaş