Son Dakika Haberleri: Dünyaca Ünlü Eşcinsel Çiftler

Dünyaca Ünlü Eşcinsel Çiftler

2 yıl önce

Alman Meclisi eşcinsel evliliklerin yolunu açan tasarıyı onayladı. Dünyada ise bu mutluluğa halihazırda ulaşmış birçok ünlü çift var.

1
Ellen DeGeneres ve Portia de Rossi
Ellen DeGeneres ve Portia de Rossi
ABD'li komedyen Ellen DeGeneres 1997'de eşcinsel olduğunu açıkladıktan sonra televizyon dünyasından uzaklaştı. 2001'de ise görkemli bir dönüş yaptı. 2003 yılından beri milyonlarca izleyiciye ulaşan ‘‘Ellen‘‘ isimli talkshow ile birçok ödül aldı. 2004 yılından bu yana oyuncu Portia de Rossi'yle beraber olan Ellen, 2008 yılında Los Angeles'ta partneriyle hayatını birleştirdi.
2
George Takei ve Brad Altman
George Takei ve Brad Altman
Kaliforniya'da eşcinsellerin evlenmesine yasak getiren düzenlemenin 2008 yılında kaldırılmasından sonra ünlü oyuncu George Takai ve sevgilisi Brad Altman Batı Hollywood'da evlenme başvurusunda bulunan ilk çift oldu. Çift, bu başvuruyu yaptığında halihazırda 21 yıldır beraberdi. Star Trek'teki Mr. Sulu rolüyle tanınan Takei'nin bugün Facebook'ta milyonlarca takipçisi var.
3
Jodie Foster ve Alexandra Hedison
Jodie Foster ve Alexandra Hedison
Oscarlı oyuncu Jodie Foster 1998 ve 2001 yıllarında iki çocuk dünyaya getirdi. Çocuklarının ortak ebeveyni partneri yapımcı Cydney Bernard'dı. Foster Bernard ile yollarını ayırdıktan sonra ise kendisi gibi oyuncu olan Alexandra Hedison ile evlendi.
4
Elton John ve David Furnish
Elton John ve David Furnish
Ünlü yıldız Elton John ve David Furnish 2005'te Britanya'daki tarihi yasa değişikliğinin gerçekleştiği gün partnerliklerini resmileştirdiler. 2014'te eşcinsel evliliklerin yasallaşmasından sonra da evlendiler. İki çocuğu bulunan çiftin oğullarının vaftiz annesi ise ünlü şarkıcı Lady Gaga.
5
Jwan Yosef ve Ricky Martin
Jwan Yosef ve Ricky Martin
Eşcinselliği üzerine uzun bir süre spakülasyonlar yapılan Porto Riko'lu şarkıcı Ricky Martin 2010 yılında oldukça cesur bir açıklamaya imza attı: ‘'Mutlu bir eşcinsel erkek olduğumu söylemekten gurur duyuyorum''. Şimdilerde ise Martin, Suriye-İsveç kökenli sanatçı sevgilisi Jwan Yosef ile evlilik hazırlığı içinde. Kutlamanın Martin'in ülkesi Porto Riko'da yapılması planlanıyor.
6
Cynthia Nixon ve Christine Marinoni
Cynthia Nixon ve Christine Marinoni
Dünyaca ünlü televizyon dizisi Sex and the City'nin yıldızlarından Cynthia Nixon, 2004 yılında aktivist Christine Marinoni'ye gönlünü kaptırdı. 2012'de New York'ta evlenen çiftin oğulları Max ise düğünden bir yıl önce dünyaya gözlerini açtı.
7
Kristin Ogata ve Beth Ditto
Kristin Ogata ve Beth Ditto
Sıradışı sesiyle ünlü ABD'li Indie-Rock şarkıcısı Beth Ditto kendisini ‘‘Arkansaslı şişman feminist lezbiyen‘‘ olarak tanımlıyor. Ditto, uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi Kristin Ogata ile 2013 yılında Hawaii'de hayatını birleştirdi. Çift, Ditto'nun memleketi Oregon'da 2014 yılında eşcinsel evliliğin yasallaşmasından sonra bir tören de burada yaptı.
8
Julia Lemigova ve Martina Navrátilová
Julia Lemigova ve Martina Navrátilová
Çek Cumhuriyeti doğumlu ABD vatandaşı Martina Navratilová tüm zamanların en başarılı tenisçilerinden biri kabul ediliyor. Navratilová bir röportajında spor dünyasındaki eşcinsel kadın ve erkeklerin cinsel yönelimlerini açıkça ifade etmekten hala korktuklarını söylemişti. Ünlü tenisçi 2014 yılında kız arkadaşı Julia Lemigova ile New York'ta evlendi.
9
Neil Patrick Harris ve David Burtka
Neil Patrick Harris ve David Burtka
Ünlü oyuncu Neil Patrick Harris ve David Burtka nişanlandıklarını beş yıl boyunca herkesten gizledi. Ancak 2011 yılında eşcinsel evlilikler New York'ta tanınmaya başladıktan sonra Twitter üzerinden evlenmek istediklerini duyurdular. İkizleri olan çift, 2014 yılında İtalya'da hayatlarını birleştirdi.
10
Miriam Meckel ve Anne Will
Miriam Meckel ve Anne Will
Ünlü Alman gazeteci ve moderatör Anne Will 2007 yılında uzun yıllardır beraber olduğu sevgilisi Miriam Meckel ile birlikteliğini açıkladı. 2016'da partnerliklerini resmileştiren çift, Almanya'da eşcinsel evliliğin yolunun açılmasıyla yakında dünyaevine de girebilir.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Amerika'yı Karıştıran Görüntü! Obama'nın Kızı Yasakları Deldi Geçti Dünyaya Yeniden Geldiği İddia Eden Çocuk, Nasıl Öldürüldüğünü Anlatarak, Katilini Aradı! Game Of Thrones Yıldızından Olay Yaratan İtiraf: Onunla Sevişmediğim İçin Kariyerim Yıkıldı Magazin Tarihine Geçen Skandal Olaylar Dünyaca Ünlü Yıldızlar, Cinsel İlişki Fantezilerini Paylaştı!