Son Dakika Haberleri: Dünyaca ünlü giyim markasına büyük darbe! Kadınları cinsel obje olarak gösterdiği için reklamları kaldırıldı

Dünyaca ünlü giyim markasına büyük darbe! Kadınları cinsel obje olarak gösterdiği için reklamları kaldırıldı

29 gün önce

İngiliz kadın giyim markası Missguided'in bikini ve mayo reklamı, kadınları cinsel obje olarak gösterdiği gerekçesiyle yayından kaldırıldı.

1
Geçtiğimiz günlerde, İngiliz kadın giyim markası Missguided'in reklamları, cinsellik çağrıştırdığı ve kadınları nesneleştirdiği gerekçesiyle yayından kaldırılmıştı.

2
BBC'nin yapay zeka teknolojisi kullanarak yaptığı bir araştırma, online satış yapan Pretty Little Thing ve Boohoo gibi firmalarında kadınları cinsel obje gibi gösterdiğini ortaya koydu.

3
Araştırmada kadın modeller analiz edildi ve 10 moda sitesinden 18 bin görüntü yer aldı. Kadın moda sitesi Pretty Little Thing yüzde 22 ile en yüksek müstehcenlik oranına sahip oldu.
4
Pretty Little Thing'i, müstehcenlik sıralamasında Missguided ve Boohoo takip etti.

5
Missguided'den araştırma sonuçlarına yanıt gecikmedi. Marka sözcüsü, ''Web sitemiz bizden alışveriş yapmayı seven ve başkalarının ne düşündüğünden korkmayan genç kadınlara cazip gelen ürünleri yansıtıyor. Web sitemizi yapay zeka algoritması kullanarak değerlendirmiyoruz.'' açıklaması yaptı.
6
Missguided'in reklamları, araştırmadan birkaç gün önce yayından kaldırılmıştı.

7
Firmanın reklamlarının yayından kaldırılması, firmaların müstehcenlik araştırmasını tetiklemiş, bu üç firmanın reklamlarında "son derece cinselleşmiş" imgeler ve "nesnelleştirilmiş kadınlar" kullandığı ortaya çıkmıştı.Haber Yayın Tarihi: 18.10.2019 01:54 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Meraklı Köfteci'nin Fatma'sı Gölgen Bengü'ye, bir de şimdi bakın! Mesleğini duyan kulaklarına inanamıyor Dünyanın en sağlıklı şehirleri açıklandı! Listede Türkiye'den 5 il var 'Çakma Atatürk'lerin ekmek kavgası! 'En çok ben benziyorum' diye birbirlerine girdiler 17 yaşındaki genç kızın mükemmeliyetçiliği sonu oldu! Kendini asarak öldürdü Sıcak suya ekleyip için! Cinsel güce güç katıyor, erkeklerin gizli sorununa derman oluyor!