Dünyaca ünlü giyim markasına büyük darbe! Kadınları cinsel obje olarak gösterdiği için reklamları kaldırıldı - Son Dakika

Dünyaca ünlü giyim markasına büyük darbe! Kadınları cinsel obje olarak gösterdiği için reklamları kaldırıldı

18.10.2019 13:54

İngiliz kadın giyim markası Missguided'in bikini ve mayo reklamı, kadınları cinsel obje olarak gösterdiği gerekçesiyle yayından kaldırıldı.

1
Geçtiğimiz günlerde, İngiliz kadın giyim markası Missguided'in reklamları, cinsellik çağrıştırdığı ve kadınları nesneleştirdiği gerekçesiyle yayından kaldırılmıştı.

2
BBC'nin yapay zeka teknolojisi kullanarak yaptığı bir araştırma, online satış yapan Pretty Little Thing ve Boohoo gibi firmalarında kadınları cinsel obje gibi gösterdiğini ortaya koydu.

3
Araştırmada kadın modeller analiz edildi ve 10 moda sitesinden 18 bin görüntü yer aldı. Kadın moda sitesi Pretty Little Thing yüzde 22 ile en yüksek müstehcenlik oranına sahip oldu.
4
Pretty Little Thing'i, müstehcenlik sıralamasında Missguided ve Boohoo takip etti.

5
Missguided'den araştırma sonuçlarına yanıt gecikmedi. Marka sözcüsü, ''Web sitemiz bizden alışveriş yapmayı seven ve başkalarının ne düşündüğünden korkmayan genç kadınlara cazip gelen ürünleri yansıtıyor. Web sitemizi yapay zeka algoritması kullanarak değerlendirmiyoruz.'' açıklaması yaptı.
6
Missguided'in reklamları, araştırmadan birkaç gün önce yayından kaldırılmıştı.

7
Firmanın reklamlarının yayından kaldırılması, firmaların müstehcenlik araştırmasını tetiklemiş, bu üç firmanın reklamlarında "son derece cinselleşmiş" imgeler ve "nesnelleştirilmiş kadınlar" kullandığı ortaya çıkmıştı.

Son Dakika Dünyaca ünlü giyim markasına büyük darbe! Kadınları cinsel obje olarak gösterdiği için reklamları kaldırıldı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (7)
  • Vatandaş: Ben bir erkek olduğum halde şortla dolaşmaya utanırken kadınların vücutlarını bu derece göstermeleri ne kadar hayanın yere düştüğünün göstergesidir. İnsanın üç kuruş parası veya değerli bir malı oluyorda kimsenin gözü kalmasın benden istemesin diye saklamak için her türlü çabayı gösteriyor. hiç doğada kabuksuz bir meyve gördünüzmü . Allah islah etsin Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • musti: Turp kafalı Deist, Sen hiç düşünen, yorum yapan ve cinsel ilişkiye giren maydanoz veya pancar gördün mü? İyi ki patlıcanın aklı yok yoksa oda girecek bir yer arardı. 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement