Dünyaca ünlü K-Pop grubu BTS, yeni şarkıları Dynamite ile rekor üstüne rekor kırıyor! - Son Dakika

Dünyaca ünlü K-Pop grubu BTS, yeni şarkıları Dynamite ile rekor üstüne rekor kırıyor!

23.08.2020 13:07

Son dönemin adından çokça söz ettiren Güney Koreli BTS grubu ilk kez tamamı İngilizce olan bir şarkı çıkardı. ABD pop kültürüne göndermeler yapan ve salgın nedeniyle zor zamanlar geçiren hayranlarını neşelendirmeyi amaçlayan 'Dynamite' adlı şarkının videosu, ilk 24 saatte YouTube'da 100 milyondan fazla kez izlenerek gruba bir diğer rekorunu getirdi.

1
Son çıkardıkları albümle tüm dünyada müzik listelerini alt üst eden ve zirveye oturan Güney Koreli BTS grubu, Dynamite (Dinamit) isimli single'larını duyurarak YouTube'da açılış rekoru kırdı. Ardından hem sanatçıların tanıtımları hem de hayranlar için önemli bir kriter olan 'YouTube'da ilk 24 saat içinde en çok izlenme' unvanını tekrar kazandı.
2
Popun kralı' Michael Jackson'ın danslarına selam çakılan video, önceki gün YouTube'da yayınlandığı TSİ 07.00'den itibaren ilk 24 saat içinde 101.1 milyon kez izlendi.

3
Klip aynı zamanda ilk yayınlanırken 3 milyondan fazla kişi tarafından aynı anda izlendiği için YouTube Premiere (ilkgösterim) rekorunu da kırdı.

4
BTS'in son albümü 'Map of the Soul: 7' 21 Şubat'ta çıktı ama yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle albümün promosyonu yeterince yapılamadı. Grup bu yılki dünya turnesini de yine koronavirüs nedeniyle ertelemek zorunda kaldı.

5
Karantina döneminde durmadan çalışan ve hayranlarına büyük değer veren grup son şarkılarını hayranlarının moralini düzeltmeyi amaçladıklarını ifade ettiler.

6
Nitekim 'Dynamite'in çıkışı sonrası çevrimiçi düzenlenen basın toplantısında konuşan grubun üyeleri, bu şarkının aslında planları dahilinde olmadığını ama pandemi nedeniyle zor zamanlar geçiren hayranlarını (ARMY) heyecanlandırmak için bir an önce yeni bir şarkı çıkarmak istediklerini anlattı.

7
"Dünya zor zamanlardan geçiyor. Kimse böyle bir şey olacağını tahmin edemezdi" diyen Park Jimin, yeni şarkıları sayesinde 'sahneye çıkamıyor olmanın yarattığı boşluk duygusunu yenmek için' bir fırsat olarak görüyor.
8
Jin ise kırdıkları rekorlarla ilgili olarak "Bizim için bir onur. Birçok insanın şarkılarımızı dinlediği ve beğendiğini gösteriyor. Bu izlenme rekorlarını gördüğümüzde müteşekkir oluyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (9)
  • ff: Çocuklarınızı koruyun bunlardan. 7-20 yaş çocukların cinsiyet algısını yozlaştırmak için ortaya çıkarılan bir grup bu bts denen tipler. Siyonist maşası bunlar. Çocukların algısıyla oynuyorlar artık nasıl beyinlerini yıkıyorlarsa tapınırcasına bunlara bağlanıyor çocuklar. Var benim çevremde. Eğitimmiş aileymiş vatanmış milletmiş hiç bir şey almıyor çocuk aklı fikri bunlarda. Hükümet bunlara da el atmalı bence. Cevap Yaz 1 2 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Dünyaca ünlü K-Pop grubu BTS, yeni şarkıları Dynamite ile rekor üstüne rekor kırıyor! - Son Dakika Magazin


Advertisement