Dünyaca ünlü yazar Paulo Coelho Kuran'dan ayet paylaşarak İzmir'e bağış yapacağını duyurdu - Son Dakika

Dünyaca ünlü yazar Paulo Coelho Kuran'dan ayet paylaşarak İzmir'e bağış yapacağını duyurdu

02.11.2020 13:38

Brezilyalı ünlü yazar Paulo Coelho, Kur'an'dan "Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır" ayetini paylaşarak, İzmir depremi için Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay örgütleri aracılığıyla bağış yapacağını duyurdu.

1
Türkiye'de 'Simyacı', 'Veronika Ölmek İstiyor' ve 'Aldatmak' gibi kitaplarıyla tanınan Brezilyalı roman yazarı Paulo Coelho, sosyal medya hesabından İzmir depremine ilişkin bir paylaşım yaparak, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay örgütleri aracılığıyla bağış yapacağını açıkladı.
2
Coelho, şu ifadeler yer verdi; "Tüm dayanışmam Türk arkadaşlarıma, pazartesi günü Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Hareketi aracılığıyla bağış yapacağım. Bağışın depremden etkilenen ülkeler (Türkiye ve Yunanistan) arasında nasıl dağıtılacağına RCRC karar verecektir."
3
Türk Kızılay, Coelho'nun destek açıklamasına yazarın Simyacı romanından bir alıntıyla yanıt verdi.
4
Kızılay'ın ünlü yazarın paylaşımına yanıtı şöyle oldu: "Dünyaca Ünlü Yazar Paulo Coelho'nun Simyacı adlı eserinden alıntıyla: 'Yüreğin neredeyse hazinen de oradadır' Yüreğindeki iyilik ve merhameti, o engin iyilik hazinesini bizlerle paylaştığı için kendisine çok teşekkür ederiz."
5

Son Dakika Dünyaca ünlü yazar Paulo Coelho Kuran'dan ayet paylaşarak İzmir'e bağış yapacağını duyurdu - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (10)
  • MUSTAFA EGEMEN: Şüphesiz kitap ehlinden (Hristiyan ve Yahudilerden) kimi de vardır ki, hakka boyun eğer oldukları halde, Allah'a iman ettikleri gibi, size indirilen Kur'ân'a da, kendilerine gönderilen Tevrat ve İncil'e de iman ederler, Allah'ın âyetlerini bir kaç paraya satıp dünya menfaatı elde etmezler. İşte bu müminlere, Rableri katında mükâfatları vardır. Gerçekten Allah hesabını pek çabuk görür. Âl-i İmrân Suresi 199. Ayet Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement