Dünyada Bir İlk! Siyahi Annenin Beyaz Bebeği Oldu - Son Dakika

Dünyada Bir İlk! Siyahi Annenin Beyaz Bebeği Oldu

1
İngiltere'de yaşayan Nijerya asıllı siyahi bir kadın, tamamen beyaz ırktan iki bebek doğuran dünyadaki ilk kadın oldu.

2
İngiltere'nin Milton Keynes kentinde yaşayan 35 yaşındaki Nijerya asıllı siyahi kadın Catherine Howarth, uzmanların “milyonda bir ihtimal” olarak tanımladığı tamamen beyaz ırktan ikinci bebeğini de dünyaya getirerek, dünyadaki ilk iki beyaz bebeğe sahip olan anne oldu.

3
Nijeryalı kadın üç sene önce 1 Haziran'da oğlu Jonah'ı dünyaya getirdiğinde; uzmanlar, eşi Richard Howarth beyaz bir İngiliz olmasına rağmen 32 yaşındaki Catherine Howarth'ın “tamamen beyaz ırktan” bir bebek dünyaya getirmesinin “milyonda bir ihtimal” dahilinde olduğunu söylemişti.

4
Uzmanlar çiftin ileride beyaz bir bebeğe daha sahip olmasının imkansız olduğunu, çünkü böyle gen kombinasyonlarının tekrarlanamayacak kadar nadir olduğunu söylemesine rağmen Nijeryalı kadının, mavi gözlü ve beyaz tenli Sophia adında bir kızı dünyaya geldi.

5
İlk doğumundan sonra İngiliz gazetesi Daily Mirror'a konuşan Catherine Howarth, “Doğumdan sonra Jonah'ı bana getiren ebe bir ona bir de bana bakıp duruyordu. Gözlerine inanamamıştı. Bazı bebeklerin doğumdan sonra ten rengi değişebiliyor. Ancak Jonah'ta böyle birşey olmadı. Doktorlar bana çekinik bir gen taşıdığımı, bebeğimin bu nedenle beyaz olduğunu söyledi. Ancak bütün ailem Nijerya'da ve bildiğim kadarıyla soyumda tek bir beyaz bile yok” şeklinde ifadelerde bulundu.

6
7
8
9
10
11
12
13
14

Haber Yayın Tarihi: 30.01.2017 12:13

Son Dakika Dünyada Bir İlk! Siyahi Annenin Beyaz Bebeği Oldu - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yusuf İslam'ı Müslümanlığa iten olay! Tüyleri diken diken etti Bu dağa bin yıldır tek bir kadın ayak basmıyor! Sebebi ise 'bekaret yemini' Yeni bulgularla en güncel karşılaştırma! İşte koronavirüs, grip ve soğuk algınlığının belirtileri arasındaki farklar Ne umdu ne buldu! Çıplak fotoğraf paylaşan hakimin başı fena dertte İkinci kez yaşadığı annelik heyecanı yarım kaldı! Petek Dinçöz bebeğini kaybetti