Dünyada Girilemeyen 8 Yer - Son Dakika

Dünyada Girilemeyen 8 Yer

08.11.2013 11:40

Ülke yetkililerin yasakladığı alanlara girmeye çalışmak neredeyse imkansız.

1
Ülke yetkililerin yasakladığı alanlara girmeye çalışmak neredeyse imkansız. Çok gizli ve yasaklı bu alanlara girmeye çalışanlar, bedeli çok ağır sonuçlara katlanmak zorunda kalıyor. İşte dünyada girilemeyen 8 yer.
2
Andaman Adaları´ndan Kuzey Sentiel Adası´nda yaşayan Sentinelese Kabilesi´nin yaşadığı bu ada 50-200 kişilik nüfusa sahip. Kabile dış dünyadan kaçabilmek için zaman zaman şiddete başvuran bir pozisyondadır. 2004´te Tsunami felaketinden sonra Hindistan´ın bölgeye inceleme için gönderdiği bir helikopteri ateşli oklarla vurdular.
3
Area 51 olarak bilinen Nevada'daki 51. bölge, Las Vegas'ın 153 km kuzeyinde bulunur. Kapladığı yer bakımından Lübnan'dan biraz daha büyüktür. Güvenliği 'Gammo Dudes' adı verilen bekçiler sağlar. Bir şekilde bu güvenlikten kurtulup alana girerseniz öldürülebilirsiniz, güvenlik birimlerinin böyle bir yetkisi vardır.
4
Coca-Cola üretim merkezi. Aynı zamanda gizli formülün de merkezidir. Şirket, formülü özenle saklanan ticari bir sır olarak sunar ve sadece özellikle yöneticilerin içinde bulunduğu birkaç çalışan tarafından bilinir.
5
Dünyanın en büyük istihbarat istasyonu. Her biri 62 metre çapında olan 27 Radom İngiltere-Kuzey Yorkshire´de bulunmaktadır.
6
Kuzey Kore´de bulunan bölgeye yaklaşmak kesinlikle yasaktır. Kuzey Kore dış dünyaya kapalı bir ülkedir ve normal bir ziyaret için bile bulunmak neredeyse imkansız.
7
Sovyetler Birliği´nin liderlerinden Josef Stalin´in (1878-1953) Kremlin Sarayı´ndaki makam odasında 1992´de bulunan gizli tünel.
8
Vatikan´da bulunan Kutsal Makam tarafından ilan edilen ve yayımlanan bütün eylemlerin bulundurulduğu merkezi depodur.
9
18. yüzyılda Britnyalı üst sınıf erkeklerin üye olduğu özel bir kulüp.

Son Dakika Dünyada Girilemeyen 8 Yer - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement