Dünyada İyiliğin Hala Var Olduğunu Kanıtlayan 5 olay - Son Dakika

Dünyada İyiliğin Hala Var Olduğunu Kanıtlayan 5 olay

17.11.2016 09:39

1

Giderek insanlığın sorgulandığı dünyamızda iyiliğin hala tükenmediğini olaylar da yaşanıyor. İşte onlardan bazıları...

2
‘Johal' isimli bir Youtube kullanıcısı, bankın üstünde yatan bir adam gördü ve sosyal bir deney yapmak istedi. Adamın çantasının içine biraz para koydu. Sosyal deneyin sonucunu hiç tahmin bile etmiyordu.

3
newsner'ın haberine göre Johal, evsiz adamın çantasına para koyduktan bir süre sonra adam uykusundan uyandı.

Hemen parayı farketti ve parayı kimin koymuş olabileceğini kestirmek için etrafına bakınmaya başladı.

4
Şokun etkisini atlatan adam, çantasına koyulan paranın yardım amaçlı olabileceğini düşündü.

Adam, içerisinde uzun kollu kıyafetinin yer aldığı sırt çantasını sırtına alarak yoluna devam etti. Johal da bu arada adamı kamerayla kaydederek takip etti.

5
Evsiz adam markete girdi.

Birkaç dakika sonra elinde market poşetleriyle dışarıya çıktı. Poşetlerin içerisinde yastık ve yorgan gibi temel ihtiyaçlardan oluşan ürünler vardı.

6
Adam, az önce yatmakta olduğu banka geri döndü. Johal da hemen onun yanına oturdu.

Johal, telefonla konuşuyormuş numarası yaptı. Yaptığı hayali telefon konuşmasında kızının hasta olduğundan ve ilaç alacak parası olmadığından bahsetti.

7
Evsiz adam, Johal'ın hayali telefon konuşmasına kulak misafiri olmuştu. Johal'a bir sorununun olup olmadığını sordu.

Daha sonra da Johal'a bir işi olduğunu ve çantasına göz kulak olup olamayacağını sordu. Adam, 20 dakika sonra döndü. Giderken eline aldığı ve içerisinde yastık ve yorgan bulunan market poşetlerini geri getirmemişti. Markete, yastık ve yorganı iade ederek parasını geri almıştı. Johal'a para yardımında bulunmak istedi.

Adam, “Görünüşe göre senin sorunun benimkinden daha büyük. Bununla kızına ilaç al” dedi ve parayı Johal'a uzattı.

8
Evsiz adam, 1-2 gündür doğru düzgün hiçbir şey yememişti, yatacak yeri yoktu. Buna rağmen, başka birisinin yardıma ihtiyacı olduğunu düşündü ve parasını hiç düşünmeden bağışladı.

Biraz sohbet ettikten sonra Johal olan bitenin bir sosyal deneyin parçası olduğunu itiraf etti ve adama 500 dolar verdi.

9
İtalyan polisi, 2 Ağustos Salı günü bir ihbar üzerine Roma'nın Appio bölgesindeki bir apartmana ulaştı. Komşular bir daireden yüksek seste ağlama, bağırış sesleri geldiğini bildirmişti polise. Dört polis memuru daireye girdiğinde 84 yaşındaki Jole ve 94 yaşındaki kocası Michele'e “merhaba” dedi. İçeride herhangi bir suç işlenmemiş gibi görünüyordu. Ne biri birine zarar vermiş, ne de daireye bir hırsız girmişti.

N'olmuş'ta yayımlanan habere göre, Jole ve Michele televizyon izlerken birden ağlamaya başlamıştı. Jole, kocası Michele'e televizyonda neden bu kadar nefret dolu haberler olduğunu sorduğunda ikisi de daha kötü hissetmiş; Jole o kadar yüksek sesle ağlamaya devam etmişti ki apartmanda birisi polisi durumdan haberdar etmişti.

10
Yaklaşık 70 yıldır evli çift uzun süredir evden çıkmamış, polise ifade ettiklerine göre çiftin ziyaretine de kimse gelmemişti.

Daireye gelen polis memurları mutfak masasında biraz kalmış üzümden başka bir şey bulamadı. Çiftin sağlık durumunu kontrol ettirmek için çağırdıkları ambulans daireye ulaşıncaya kadar memurlardan biri çifte makarna yapmaya karar verdi. Tereyağlı, parmesan peynirli makarnayı çift mutlulukla yerken memurlar çiftle sohbete koyuldu.

Yaşanan ilginç gelişmeyi Facebook sayfasında paylaşan Roma Polis Merkezi‘nin ifadesine göre çift, konuk ettiği memurlara birlikte geçen bir hayata rağmen bazen çok yalnız hissettiklerinden bahsetmiş. Onlara eşlik eden tek şeyin televizyon olduğunu söylemiş. Daireye ulaşan ve çiftle tanışan polisler, rapor edecek bir suçun ya da dolduracak herhangi bir formun olmadığını ama o gece normaldekinden zor bir görevi üstlendiklerini ifade

11
Brezilya'da yolun ortasında kalan bir köpeği kurtaran küçük çocuk, çevredekiler tarafından böyle görüntülendi.

12
13
14

Elleri olmayan müşterisinin yemek yemesine yardım eden garson sosyal medyanın gündemine oturdu.

Sosyal medya engelli müşterisini kendi elleriyle besleyen garsonu konuşuyor.

ABD'nin Georgia eyaletindeki restoranda çalışan Alex Ruiz, elleri olmayan müşterisini kendi elleri ile besledi.

15
22 yaşındaki garsonun bu davranışı çevredeki başka bir müşteri tarafından kayıt altına alınınca ABD'nin Georgia eyaletindeki Cinco de Mayo isimli restoranda geçen olay, kısa sürede ülkenin gündemine oturdu.

Sosyal medya üzerinden kısa sürede binlerce kişiye ulaşan kare, kısa sürede basının da dikkatini çekti. Ülke basınına konuşan Ruiz, "Yardıma ihtiyaç duyan bir adam gördüm ve doğru olanı yaptım" sözleriyle davranışının çok da abartılmaması gerektiğini belirtiyor.

16
Sosyal medyada başına gelenleri anlattıktan sonra paylaşımı hızla yayılan 19 yaşındaki Tina'nın gece evine dönmek için otobüse bindi. Birden otobüs durdu. Şoförün neden durduğunu anlayınca ise boğazı düğümlendi.

17
İşte Tina'nın başından geçenler:

“Sanırım az önce dünyadaki en iyi otobüs şoförüyle karşılaştım. Belalı birkaç tip ve bir kadın otobüsten indikleri sırada ben hala otobüste oturuyordum."

18
"Şoförün, otobüsü belli bir süre beklettiğini gördüm ve nedenini sordum. Şoför ise, otobüsten inen kadının eve girdiğini görene kadar rahat edemeceğini söyledi."

19
"Dediğini de yaptı. Kadın evine girip, belalı tipler başka yöne gidene kadar otobüsü bekletti."

20
"Ayrıca, şoför aynı şeyi bana da yaptı. Evime en yakın yerde beni indirerek, eve sağ salim ulaşmamı sağladı. Ne kadar iyi bir adam! "

21

"Görevinden fazlasını yapıp inisiyatif kullanarak, insanlık görevini yerine getiren şoföre teşekkür etmek istedim sadece”

Son Dakika Dünyada İyiliğin Hala Var Olduğunu Kanıtlayan 5 olay - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

400 yıldır insanların dilinde! Tarlada yürüyen gizemli varlık tartışmalara yol açtı Bu işin kaybedeni Kanye olacak! Kardashian, 500 milyon TL'lik yalıya gözünü dikti Hamilelik iddiaları yeniden alevlendi! Aslışah Alkoçlar olay pozunu paylaşır paylaşmaz sildi Şubat ayının en çok satan otomobil markaları! İlk 3'te sıralama değişti Libidosunun yüksekliğinden dert yanan genç kız anlattıklarıyla şaşırttı: Bir erkeğe bakınca bile tatmin oluyorum