Son Dakika Haberleri: Dünyadaki En Tuhaf İnançlar

Dünyadaki En Tuhaf İnançlar

6 yıl önce

İnsanoğlu yaşadığı evreni anlamlandırmak için tarih boyunca inanç sistemleri oluşturmuşlardır.

1
İnsanoğlu yaşadığı evreni anlamlandırmak için tarih boyunca inanç sistemleri oluşturmuşlardır. İşte o inanç sistemlerinden en tuhafları;
2
10-Scientology
Tom Cruise, Juliette Lewis, John Travolta, Jenna Elfman gibi Hollywood yıldızlarının yeni dini Scientology, 159 ülkede 10 milyon üyesi, binlerce kilisesi ve akıl almaz mal varlığıyla büyük tartışmalara yol açıyor.
3
Peki son zamanlarda bu kadar popüler halen gelen Scientology dini nedir? Bilim kurgu yazarı L. Ron Hubbard 1952 yılında ‘gerçeği aramak' anlamına gelen Scientology felsefesini geliştirdi ve daha sonra da bu yeni din bir akıma dönüştü.
4
Bu dinin temelini oluşturan inanış ise özetle şöyledir: Bundan 75 milyon yıl önce zamanın galaktik konfederasyonun lideri Xenu ismindeki varlık, istemediği milyarlarca varlığı dünyamıza gönderip yanardağa atttırmıştır. Günümüzde insanların yaşadığı acı ve sıkıntıların kaynağı hala yeryüzünde olan o varlıkların ruhlarından kaynaklanmaktadır.
5
Bu ruhlara ‘thetan' denmektedir. Scientology'nin amacı insanları fiziksel ve zihinsel yüklerinden arındırarak bu uzaylı ruhları serbest bırakmak ve gerçek ruhsal özgürlüğü yakalamalarını sağlamaktır. Scientologistler, Allah'ın varlığına inanıyor ancak buyuruklarını yerine getirmiyorlar. Scientology'de cennet, cehennem gibi kavramlar yok; reenkarnasyon var. Scientolojiye göre insanlar bu ruhların manevi baskısından kurtulunca gerçek mutluluğa kavuşacak.
6
9-Yaratıcılık Hareketi: Yaratıcılık hareketi Ben Klassen tarafından 1973 yılında geliştirilmiş bir ayrımcı din felsefesidir. Bu dine sadece beyaz ırktan olan insanlar kabul edilir.
7
Bu din, tanrıya inanmaz ve ruhsal olarak inanılcak tek şey de beyaz ırktır.
8
Ben Klassen'n ölümünden sonra bu dinin önderliğini rahip Matthew F. Hale yapmış ancak o da bir federal ajanı öldürdükten sonra bu din tamamen tarihe karışmıştır.
9
Antik Yunandan gelen tüm tanrılara inanır ve din kardeşliğini savunur. Bir çok eleştirmen bu dinin Harry Potter kitabından ilham alındığını savunmaktadır.
10
7-Yahweh Topluluğu: Bu inanış Afro-Amerikalı bir grubun önderliğinde ortaya çıktı. 1979 yılında ABD'de ortaya çıkan bu dinin kurucusu Yahweh Ben Yahweh adında bir kişi.
11
İnanışa göre gerçek yahudilerin siyah tenli insanlar olduğuna inanılıyor. Beyaz ırkın da beyaz şeytan olduğu savunuluyor. Dini savunanlar ayrıca Hristiyanlığı da kabul ediyorlar.
12
Irksal birtakım ayrımlar öne sürdüğü için eleştirilen dinin savunucuları bugün hala aktif bir biçimde çalışmalarına devam ediyor.
13
6-Maradona Kilisesi: Arjantin'de kurulan ve efsanevi futbolcu Diego Armando Maradona'ya adanan ‘Maradona Kilise'sinin şu anda dünya çapında yaklaşık 120 bin üyesi bulunuyor.
14
30 Ekim 1998 yılında kurulan kilise, Maradona'nın İngiltere'ye ‘Tanrının eli'nin yardımıyla” attığı golün yıldönümü olan 22 Haziran 1986'nın kutsal gün ilan edilmesine karar verilmiş.
15
Ünlü futbolcu adına para bile bastıran kilisenin kurucusu Marcela Amez, gerçek bir kilise olmadıklarını ise her fırsatta dile getiriyor. Bu inanışın bir çeşit senkretizm yani birleştirme felsefesinden meydana gelidiği söylenebilir.
16
5-Topy TOPY, 1981 yılında Psychic TV, Coil, Current ve diğer başka bireyler tarafından kurulmuştur. Sürekli gelişen bu ağ, artistik, kollektif ve sihir uygulayıcıları karışımından oluşan bir grup insan tarafından yönetilmektedir.
17
TOPY, mistisizm ve tanrı inancının olmadığı sihir içeren konulara adanmıştır. Bu grup, insan beyninin bağlı olduğu masum cinsiyet kavramının sihirli ve parapsikolojik taraftarını hedef alır.
18
TOPY araştırmaları hem sol hem de sağ yönlü sihir sistemini, psikolojinin değişik elemanlarını, sanatı, müziği ve medyanın çeşitlerini kapsar.
19
Bu dini benimseyenler arasında Aleister Crowler, Austin Osman Spare ve Brion Gysin bulunuyor
20
4-Aum Shirikyo Tarikatı: Shoko Asahara tarafından kurulan bir Japon dinsel tarikatıdır . 1995 yılında sadece Japonya ‘da 9 bin üyesi bulunan bu grubun dünya genelinde de 40 bin taraftarı bulunuyor.
21
Terör olaylarına da karışan bu japon tarikatının adı Türkçeye Yüce Gerçek tarikatı olarak geçmiş. Metro istasyonuna verdikleri zehirli gazla biyolojik terör eyleminde bulunmuşlar. İnanış budizmden etkilenerek ortaya çıkmış.
22
3-Evrenin İnsanları: Ivo A. Benda tarafından kurulan dine göre evrendeki diğer medeniyetlerin 1997 yılından itibaren din mensuplarıyla önce telepati ile daha sonra da direkt olarak iletişime geçtiği savunulur.
23
Dinin savunucuları bu medeniyetlerin biz insanları yakından izlediklerini ve bütün insanlıkla iletişime geçmek için bir başka boyuta geçmemizi beklediklerini söylüyorlar.
24
2-Ötenazi Kilisesi: Boston'da Rev. Chris Korda isimli dadaist görüşü savunan bir kişi tarafından kuruldu. Kilisenin web sitesine göre, bu dinin temel amacı insanlık ve kainatın diğer türleri arasındaki dengeyi sağlamak için kurulmuş.
25
Bu inanış dünyadaki nüfus artışını eleştiriyor. Ötenazi Kilisesi'nin belirlediği dört ana dayanak; intihar, kürtaj, yamyamlık ve eşcinsellik. İnanışa göre cinayet ve tecavüz kesinlikle yasak.
26
Dinin sloganlarından anlaşılacağı gibi 'Kainatı koru, kendini öldür!' insan nüfusunu azaltmaya yönelik girişimlerde bulunuyorlar.
27
Kilise 11 Eylül saldırısı sonrasında web sitesinde dört dakikalık bir video yayınladı. Erotik bir görüntünün altına ‘Dünya Ticaret Merkezi yıkıldı' alt yazısı eklendi. Web sitesinde ayrıca kendinizi helyum gazıyla nasıl öldürürsünüz?' diye bir de yazı bulunuyor.
28
1-Nuwaubianism 1970 yılında Newyork'da yaşayan siyah müslümanlar tarafından kurulmuştur. Kurucu lider York şuanda para kaçırmak ve çocukları taciz suçlarından hapiste yatmaktadır.
29
Ancak din, varlığını buna rağmen sürdürüyor. Dinin başlıca inanışları şu şekilde: Ölen kişiyi yakmak gerekmektedir, böylece tekrar dünyaya gelmesi önlenmektedir. Dinin inanışları çok çeşitli bir o kadar da ilginçtir.
30
Düşük olmuş ceninlerin toplanıp biraraya geleceklerine inanılmaktadır. İnsanların ilk başta oldukça dengeli varlıklar olduğunu ancak bir meteorun dünyayaya çarpmasıyla birlikte bu dengenin bozulduğuna inanlılır.
31
Dünya üzerinde yaşayan herkesin farkılı yerlerde 7 klonunun daha bulunduğuna inanılır. Erkek olabilmek için dünyaya sayısız kez kadın olarak gelindiğine de inanılır. Ayrıca insan ırkının Mars'ta yapılan deneyler sonucunda oluştuğunu düşünürler.
32
8-Dünya Kilisesi: Oberon Zell tarafından 1962 yılında bulunan din yerküre anaya ve tanrıya inanmaktadır.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

YHT Kazası Sonrası Paramparça Olan Vagonun İçinden Korkunç Görüntüler Yasak Elma'nın Cinsel İlişki Haritası Kafaları Karıştırdı 13 yıldır Evlerimize Konuk Olan 'Arka Sokaklar' Oyuncularının Değişimleri, Görenleri Hayrete Düşürüyor! Çağatay Ulusoy ve Ayça Ayşin Turan'ın Cinsel İlişki Sahnesi Muhafız'a Damga Vurdu Muhafız'ın Ölümsüz Mazhar'ı Bakın Kim Çıktı!