Son Dakika Haberleri: Dünyadan En Meşhur Sahtekarlıklar

Dünyadan En Meşhur Sahtekarlıklar

4 yıl önce

1
Yardımsever vatandaş dümeni
Yardımsever vatandaş dümeni

Yaygın olduğu şehirler: Avrupa (genel):


Karmaşık otomatlar ya da ATM'ler için orada bekleyen dümenci size iyi niyetiyle yardımcı olma teklifinde bulunur. Bazıları sonrasında bu servisi için para talep eder. Bazıları kredi kartı şifrenizi görüp sonradan cüzdanınızı çaldığında kullanmak için hafızasına atar.


2
Hangi ülkede hangi yöntemlerle, başta turistler olmak üzere, insanların nasıl dolandırıldığını gösteren bir liste hazırlandı. İşte şehir şehir dolandırıcılık yöntemleri ve yaygın olarak kullandığı şehirler...

3
Flört dümeni
Flört dümeni
Yaygın olduğu şehirler: Atina;


Çekici görünümlü bir kadın, yalnız geziyorsanız yanınızda bitip sizinle flört etmeye başlar. Ardından ona bir içki ısmarlamanızı ister ya da birlikte bir bara gitme teklifinde bulunur. Gecenin sonunda gelen hesap, astronomiktir.

4
Sahte para dümeni
Sahte para dümeni
Yaygın olduğu şehirler: Mexico City, Bükreş, Bogota;


Polis kılığındaki dümenci yanınıza gelip bölgede sahte banknotların dolaştığı uyarısını yapar ve cüzdanınızı kontrol etmek ister. Cüzdanı kontrol edip geri verdiğinde maalesef paranız eksiktir.

5
Sahte bilet dümeni
Sahte bilet dümeni
Yaygın olduğu şehirler: Paris, Londra;


Herhangi bir etkinlik için bilet kuyruğunda beklerken, dümenci yanınıza görevli kılığında gelir ve sırayı bypass edebilecek özel bir bilet teklifinde bulunur. Bu bilet normalden pahalı olduğu gibi, sahtedir de.

6
Paranın üstünü yavaş verme dümeni
Paranın üstünü yavaş verme dümeni
Yaygın olduğu şehirler: Avrupa (genel):


Dümenci kasiyer para üstünü çok yavaş biçimde, çıkışmıyormuş gibi beklete beklete verir. Amacı sizin sıkılıp çıktığı kadar para üstünü almayı kabul etmenizdir.

7
Taksi bagaj dümeni
Taksi bagaj dümeni
Yaygın olduğu şehirler: Las Vegas, Avrupa (genel):


Dümenci taksiciler bagaja yüklediğiniz çantalarınızı sizin için hızlıca indirir ve gider. Aslında küçük ve gözden kaçabilecek olan bir çanta ya da poşedi bagajda bırakmıştır. Yine bazı taksiciler, sizden yasal olmadığı halde bagaj parası talep eder.

8
Telefonla oynayan kasiyer dümeni
Telefonla oynayan kasiyer dümeni
Yaygın olduğu şehirler: Barcelona;


Dümenci kasiyer telefonuyla oynuyormuş gibi yapar. Aslında yaptığı kredi kartınızın fotoğrafını çekip sonradan kopyalatmaktır.

9
Taksimetre dümeni
Taksimetre dümeni
Yaygın olduğu şehirler: Tüm dünya;


Taksici, şehri bilmemenizden istifade ederek sizi bol bol dolaştırır. Hatta bazıları taksimetrelerini manipüle edecek sistemlere sahiptir.

10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21Haber Yayın Tarihi: 15.08.2016 02:05 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Cem Yılmaz'la ilişkisi biten Defne Samyeli'nden ayrılık sonrası ilk paylaşım! Hayranlarına kötü haber! Reyting rekortmeni dizi için ATV'den şaşırtan karar Taraftarların ''Göğüslerini aç'' tezahüratı yaptığı spor spikerine bir darbe daha! Mahsun Kırmızıgül'ün gerçek adını duyan şoke oluyor! İşte ünlülerin gerçek isimleri Canan Karatay'dan dikkat çeken açıklama: Gençlerimizin ölüm sebebidir!