Dünyanın Dört Bir Yanındaki 7 Ülke Lideri ve Kızları - Son Dakika

Dünyanın Dört Bir Yanındaki 7 Ülke Lideri ve Kızları

23.03.2017 09:12

İşte dünyanın dört bir yanındaki liderler ve kızları...

1
Ivanka Trump
Ivanka Trump
Amerika Başkanı Donald Trump'ın kızı, babasının yönetiminde dünyanın en güçlü kadınlarından biri olma statüsüne kavuştu. 2009 yılında Jared Kushner ile evlendi. Bu evliliğinden Arabella Rose Kushner, Joseph Frederick Kushner, Theodore James Kushner isimlerinde 3 çocuğu var.

2
Maryam Nawaz
Maryam Nawaz
Mian Muhammed Navaz Sharif'in 43 yaşındaki kızı Maryam Nawaz Sharif, babasının tekrar girip kazandığı seçim çalışmalarında çok önemli bir rol oynadı.

3
Yekaterina Tikhonova-Putin
Yekaterina Tikhonova-Putin
Özel hayatını sıkı bir şekilde saklayan Putin'in, iki kızı olduğunu son zamanlara kadar kimse bilmiyordu. Putin'in kızlarından biri olan Yekaterina, Moskova Devlet Üniversitesi'nde yatırım fonu yöneticisi ve Rock and Roll dansçısıdır. Okulda üst düzey bir görevi olan Tikhonova kampüsü büyütmek için tahsis edilmiş 1.7 milyar dolarlık bütçe planını yönetiyor. Projeler arasında genç bilim insanlarını desteklemeyi amaçlayan ‘Innopraktika' adlı bir girişim de var.

4
Sümeyye Erdoğan
Sümeyye Erdoğan
Tayyip Erdoğan'ın 31 yaşındaki kızı Sümeyye Erdoğan, cumhurbaşkanlığı öncesi dört yıl boyunca babasının özel siyasi danışmanlığını yapmıştı. Sümeyye Erdoğan, savunma sektöründe faaliyetleri olan Selçuk Bayraktar'la evli. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde (MIT) doktora yapan Selçuk Bayraktar, yerli İnsansız Hava Aracı Bayraktar'ın tasarımını yapan ekibin başındaki isimlerden.

5
Isabel Dos Santos
Isabel Dos Santos
1979 yılından beri Angola'yı yöneten başkan Jose Eduardo dos Santos'un 43 yaşındaki en büyük kız Isabel Dos Santos, devlete ait en büyük petrol şirketinin başında bulunarak Afrika'nın tek kadın milyarderidir.

6
Ozoda Rahmon
Ozoda Rahmon
Hukuk fakültesi bitirdikten sonra dışişleri bakanı olan Takicistan devlet başkanı Emomali Rahmon'ın, 39 yaşındaki kızı Ozoda Rahmon. Tacikistan Merkez Bankası'nın ilk genel sekreter yardımcısı olan Jamoliddin Nuraliyev ile evli ve çiftin beş çocuğu var.

7
Mariela Castro
Mariela Castro
Küba devlet başkanı Raul Castronun LBGT'ye verdiği destek ile bilinen kızı Mariela Castro.

YORUMLAR
500

Son Dakika Dünyanın Dört Bir Yanındaki 7 Ülke Lideri ve Kızları - Son Dakika


Advertisement