Dünyanın En Akıllı Köpeği Boby - Son Dakika

Dünyanın En Akıllı Köpeği Boby

23.02.2014 14:56

Çin'de yaşayan Boby adlı köpek parmak ısırtacak derecede akıllı.

1
Çin'in Changchun şehrinin Jilin bölgesinde yaşayan Bobby adındaki Amerikan Cocker cinsi köpek görenleri şaşkına çeviriyor.

2
Bobby'nin hayatındaki en önemli zevklerinden biri çalışmak. Amerikan cocker spaniel cinsi olan Bobby yakışıklılığı ve tatlılığı ile çalıştığı dükkana birçok müşteri topluyor.

3
Dünya'nın en akıllı köpeği olarak kabul edilen Bobby müşterilerinin yaptığı harcamayı ve paraları tanıması ile görenleri şaşkına çeviriyor. 

4
Sahibi Wang Chun tarafından eğitilen Bobby marketin yanı sıra ilk olarak sahibinin diğer dükkanı olan piyango istasyonunun önünde mevzilenerek cömert müşteriler arıyor.

5
Müşterilerden aldığı parayı koşarak sahibi Wang Chun'a götürüyor. Piyango istasyonu sahibide köpeğine fişi veriyor ve Bobby koşarak parayı veren müşterilerine piyango fişini teslim ediyor. 

6
Müşterilerine şirin görünerek havlaması ile bahşiş kapınca ilk olarak mahallenin marketine gidiyor. Bobby en sevdiği sosis ve tavuk kanatlarından istediğini belirterek market sahibine 1 yuanının veriyor ve en sevdiği yiyeceklere kavuşuyor.

7
Sahibi Wang Chun'un iddialarına göre 8 yaşındaki Bobby topladığı bahşişler ile 5 yıldır marketten kendisine alışveriş yapıyor.

8
Söylenene göre Bobby bahşiş için müşterinin yanına gittiğinde paranın miktar olarak büyüklüğünü kağıt parada uzunluk veya kısalıklarına göre algıyor.

9
Wang Chun'un iddialarına göre müşterilerin Bobby'nin önüne kısa ve uzun para koyduklarını ve onun her zaman uzun olan parayı aldığını belirtiyor.

10
Bir başka köpek hikayesi de Amerika'dan...

11

Zeyna adındaki bu köpek, bir yol kenarında bulundu. Onu kurtaranlar, buldukları şeyin bir köpek cesedi mi, yoksa ölmek üzere olan bir yavru köpek mi olduğunu bilmiyordu.

 

12
Amerika’daki Georgia eyaletinde bulunan Zeyna’ya, 90’ların ünlü dizisi “Savaşçı prenses Zeyna”dan esinlenilerek bu isim kondu. Çünkü açlıktan ölmek üzereyken bulunan bu köpek, hayata bir savaşçı gibi tutundu.

13

4 aylıkken bulunan yavru köpek, Staffordshire cinsi teriyer ile pitbull kırması. Sokağa terk edilmeden önce uzun bir süre kafeste tutulmuş ve aç bırakılmış.

14

“Dekalb Hayvanlarının Dostları” adlı ekip, Zeyna’yı yaşama döndürdükten sonra onun adına bir Facebook hayran sayfası açtı. Sayfada Zeyna’nın gelişimiyle ilgili bilgiler paylaşan ekibe, birkaç hafta içinde binlerce insan bağışta bulundu.

15
Kurtarma ekibi, Zeyna için bir parti düzenledi. Facebook sayfasını takip eden binlerce kişi bu partiye katıldı.

16

Zeyna, partiye katılan Hickey ailesinin yanına koştu ve otizmli oğullarıyla oynamaya başladı. Oğullarının ne kadar mutlu olduğunu fark eden aile, Zeyna’yı ailelerine katmaya karar verdi.

17

Zeyna, bu ailenin sahiplendiği 3. Sokak köpeği.

18
İşte o görüntüler...

19
20

Son Dakika Dünyanın En Akıllı Köpeği Boby - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement