Dünyanın En Bilinmedik Hayvanları - Son Dakika

Dünyanın En Bilinmedik Hayvanları

02.05.2014 16:50

1
Evrende hala keşfedilmemiş bir sürü şey var. Hayvanlar bunların başında geliyor. Biz de, daha önce görülmemiş ilginç hayvanları sizler için derledik.

2

Çamur Zıpzıpı: Çamur zıpzıpları yüzgeçlerini kullanarak suyun dışında hareket edebilirler.

3
Geoduck: Panopea generosa olarak bilinen bu istiridyemsi canlının şekli biraz manidar. Uzun yaşaması ( 140 yıl ) ve bir seferde 5000 dişiyi dölleyebilmesi sebebiyle iktidarsızlığa çare olabileceği düşünülerek tüketilen bir canlıdır. Tek doğal düşmanı insanlardır.

4
Kel Uakari: Kel Uakari maymunları için parlak kırmızı yüz sağlıklı olmanın işaretidir ve bu hayvanlar eşlerini seçerken buna dikkat ederler. Genellikle Brezilya ve Peru'da suya yakın yerlerde yaşarlar.

5
Proboscis Maymunu

6
Deniz Gergedanı: Denizin tek boynuzlu atları olarak bilinirler. Boynuzlarının içinde muhtemelen çevreyi daha iyi algılamalarına yarayan sinirler bulunmaktadır.

7
Cape Yağmur Kurbağası: Bu hayvan elleri olan bir kayaya benziyor. Bu hayvanın yaşam alanı Güney Afrika'dır. Sokakta ya da kamusal alanlarda karşınıza çıkabilirler.

8

Zürafa biti

9
Aksolotl:

Aksolotllar (Ambystoma mexicanum) kaplan semenderi grubuna ait Meksika semenderlerinin en tanınmış üyelerindendir.

10
Sepet Yıldızı

11
Mantis Karidesi:

Mantis karidesinin gözünde 12 renk reseptörü vardır. Yeri geldiğinde gözleriyle 80 kph'lik bir hızla rakiplerine vurabilirler.

12
Tersiyer:

Bu küçük primatların göz bebekleri beyinlerinden daha büyüktür. Bu hayvanlar sıçrama ve tırmanma konusunda çok beceriklidirler. Bir ağaç dalına tutunduklarında onları daldan ayırmak gerçekten çok güçtür.

13
Derin deniz denizanası: 2013 yılında NOAA Okeanos Explorer tarafından keşfedilen ilginç bir denizanası türü.

14

Balonlu fok:

Erkek balonlu foklar dişileri etkilemek için burun deliklerinin birisinden çıkarttıkları balon benzeri yapıyı şişirebilirler.

15
Bitki piresi:

Bu hayvanların kuyruklarından salgılanan kimyasal yırtıcıları kendinden uzak tutar. Kuyruklarının bir diğer faydası yere düştüklerinde düşüşü yavaşlatması.

16
Kocaman dişleri olan derin deniz kalamarı

17
Yılbaşı ağacı solucanı

18
Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı

19
Pigbutt solucanı:

Bu havyanın domuz poposunu andıran şekli sebebiyle ismi 'Pigbutt' konulmuştur. Okyanus yüzeyinin 3000 feet altında yaşarlar.

20
Semer sırtı tırtıl.

Son Dakika Dünyanın En Bilinmedik Hayvanları - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement