Dünyanın En Büyük 8 Evcil Kedi Türü - Son Dakika

Dünyanın En Büyük 8 Evcil Kedi Türü

15.02.2018 13:21

Evcil yazdık çünkü kedi familyasından bir leopar, jaguar değil. Bu kediler evcil, belki de evinizde birlikte yaşamayı isteyeceğiniz türden!

1
Savannah
Savannah
Savannah kedisi, görünüş itibariyle vahşi bir kediyi andırsa da aslında kendisi çok uysal bir ev kedisi. Afrika kökenli. Son derece zeki, duygusal ve sosyal bir kedi. Dünyanin en pahali kedisi. Fiyatlari 50.000 dolara varabiliyor.

2
Maine Coon
Maine Coon
Dayanıklı bir karaktere sahip Maine Coon türü kediler, eve karşı çok sorumlu ve ilgilidir. Dışarıda ise, diğer kedilerle iyi anlaşırlar. Bazen dominant olabilirler.

3
Chausie
Chausie
Chausie türü, bir vahşi orman kedisi ile evcil kedinin çiftleştirilmesi sayesinde dünyaya geldi. İçlerinde hala vahşilik olabilir bu yüzden bakımı zor kedilerdir ve asla ilk kedi olarak tavsiye edilmezler. Ancak ev yaşamına gayet uyum sağlayabilirler.

4
Ragdoll
Ragdoll
Bu kedi türünün üremesi diğer kedilere nazaran daha azdır. Sakindir, sakin de görünür ancak bazen cüssesi nedeniyle pati atmasında sıkıntın yaratabilir. İlk kedi olarak tavsiye edilmez.

5
Oldukça büyük kedi türüdür. Bununla beraber çok cana yakın, sıcakkanlı, çocuklarla harika bir iletişim kuran sevimli kedilerdir.

6
Norveç Orman Kedisi
Norveç Orman Kedisi
Bakmayın siz isminde her ne kadar orman kedisi dese de, evcil bir türdür. Safkan bir ırktır. Suya bayılır. Zarif bir kedidir. Tüyleri muazzam parlak ve yumuşaktır.

7
Sibirya Kedisi
Sibirya Kedisi

Çok zeki, sevecen bir türdür. Tırmanmayı çok sever, yüksekten çok hoşlanır. Rusya'nın yerli ve doğal bir kedisidir. Hemen her renkte olabilir.

8
Amerikan Boptail
Amerikan Boptail
Canlı, hareketli, çok zeki ve uyumlu kedilerdir. Ev ortamında müthiş sevecen olurlar. Annesinin bir Siyam kedisi, babasının ise bir tekir türü olduğu sanılmaktadır.

Son Dakika Dünyanın En Büyük 8 Evcil Kedi Türü - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu Dünya sustu o susmadı! Çocukların öldüğü savaşa Rihanna'dan tepki İsrail'in hain saldırılarına direnen Mescid-i Aksa'da tekbirler göğü inletti! 100 binler bayram sabahı kıyama durdu 16 karısı, 151 çocuğu var! Ailesini genişletmek isteyen yaşlı adam her gece dört eşiyle ilişkiye giriyor
Advertisement