Son Dakika Haberleri: Dünyanın En Büyük Uçağı Havalandı!

Dünyanın En Büyük Uçağı Havalandı!

4 gün önce

Roket fırlatma şirketi Stratolaunch tarafından geliştirilen dünyanın en büyük uçağı Roc, Kaliforniya'daki Mojave Havalimanı'ndan havalandı.

1
117 metre kanat açıklığına sahip olup, 226 ton ağırlığında olan dünyanın en büyük uçağı Roc, Kaliforniya'daki Mojave Havalimanı'ndan kalktı.
2
Bu uçuş, roketleri havadan yörüngeye fırlatmak için tasarlanan uçak için kritik ilk deneme uçuşu oldu. Açılış uçuşu yaklaşık 150 dakika sürdü, ardından uçak güvenli bir şekilde yere indi.
3
Çift gövdeli Stratolaunch, gezegenin etrafındaki yörüngeye fırlatacak roketleri bırakabilecek şekilde tasarlandı.
4
Şirket, Pegasus XL roketini uzaya göndermek için Stratolaunch'ı kullanmayı planlayan müşteri Northrop Grumman'la anlaşma imzaladığını da duyurdu.
5Stratolaunch CEO'su Jean Floyd, yaptığı açıklamada, "Kişisel olarak bu görkemli kuşun uçuşunu izlemek benim için duygusal bir andı" derken, test uçuşunun pilotu Evan Thomas ise, "Uçuşun kendisi pürüzsüzdü, bu tam olarak istediğimiz ilk uçuştu" ifadelerini kullandı.
6
Haber Yayın Tarihi : 15.04.2019 09:12 

YORUMLAR (25)
  • Salosilin: Bize gönderin sataruk satar sonrada satmaduk deruk parasını yeruk sonra bak ekonomi düzgün deruk ha birde buraya dikkat deruk halka kemerleri sıkın deruk kendimiz löp löp yeruk sonra elhamdülillah der biz halkımız için yeduk deruk uçaklara bineruk konvoy konvoy arabalarla gezeruk ha bunları halk için yaparuk Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • bombacı mülayim: Soğan kg kaç lira bilen varmı benzine zam gelicekmi elektirkte kayıp kaçak bedeli biz ödemeye devam edecekmiyiz adamlar uzayda patates yetiştiriyo,biz neyi taştıyoz Cevap Yaz 5 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız


Diğer Galeriler

Bir Zamanlar Çukurova Dizisinin Saniye'si, Gerçek Haliyle Görenleri Büyülüyor! 2 Yıldır Kayıptı! Kayıp Rus Gezginin Ağaca Kelepçeli İskeleti Bulundu Dadı Dizisinin Küçük Tolgası Bakın Şimdi Ne Yapıyor! İstanbul'un Nadide Semtinde Telesiyej Keyfi! 59 Yıl Önce Çekildi! Yemek Yedikten Sonraki Uyku İsteği, Hastanelik Edebilir!