Dünyanın En Çok Kazanan 16 İnsanı ve Gün İçindeki Rutinleri - Son Dakika

Dünyanın En Çok Kazanan 16 İnsanı ve Gün İçindeki Rutinleri

21.10.2017 08:33

Bill Gates, Steve Jobs, Richard Branson gibi isimlerin başarılarla dolu kariyeri dünyada milyonlarca kişiye ilham olmuştur ve olmaya da devam eder. Ne var ki çok başarılı diye nitelediğimiz pek çok ismin, adeta dini bir ritüelmişçesine bağlılıkla yerine getirdikleri meşhur sabah ve gün içi rutinleri var; ve onlara sorarsanız başarılarını da bu rutinlere borçlu olduklarını söylüyorlar. İşte bu rutinleri basit ve renkli infografikler halinde sizlere WeAreTop10'den derledik...

1
Richard Branson/ Virgin Group
Richard Branson/ Virgin Group

Gün doğduğu gibi uyanabilmek için yatmadan önce perdeleri açık bırakıyor.Erken saatleri yüzerek veya uçurtma sörfüyle değerlendiriyor.Bu egzersiz rutinini vitamini bol bir kahvaltıyla tamamlıyor.

2
Warren Buffet/ Berkshire Hathaway

Warren Buffet/ Berkshire Hathaway</p><p>

6:45'te uyanıp ofise gitmeden önce günlük gazeteleri okuyor.Gerçek bir okuma delisi; günün yüzde 80'ini okuyarak geçiriyor. Günde ortalama 500 sayfa okuyor.Geceden itibaren çevrimdışı oluyor.

3
Arianna Huffington/ Huffington Post
Arianna Huffington/ Huffington Post

Her güne istisnasız 30 dakika meditasyonla başlıyor.Yeterli uyku konusunda hayli takıntılı. Tüm cihazlarını yatmadan önce kapatıyor ve odasının dışında tutuyor.

4
Bill Gates/ Microsoft-Bill&Medinda Gates Vakfı
Bill Gates/ Microsoft-Bill&Medinda Gates Vakfı

Sabah uyandığında 1 saat koşu bandında antrenman yapıyor. Bu arada Teaching Company kurslarını izliyor.

5
Mark Zuckerberg/ Facebook
Mark Zuckerberg/ Facebook

Tüm gece çalışmadıysa sabah 8:00'de mutlaka kalkıyor.Hayatında fazladan bir karar verme gerekliliği olmasın diye, her gün aynı tişörtü giyiyor.

6
Oprah Winfrey/ Oprah Winfrey Show-Harpo Productions-Oprah Winfrey Network
Oprah Winfrey/ Oprah Winfrey Show-Harpo Productions-Oprah Winfrey Network

Uyanır uyanmaz yaptığı meditasyonun ardından koşu bandında antrenman yapıyor.Hemen sonrasında sağlıklı bir kahvaltı ediyor. Birkaç saat fazladan iş zamanı olabilmesi için işe mümkün olduğunca erken gidiyor.

7
Elon Musk/ SpaceX-Tesla Motors-SolarCity-OpenAl
Elon Musk/ SpaceX-Tesla Motors-SolarCity-OpenAl

Gece 1:00'de yatıp sabah 7:00'de kalkıyor.Genellikle kahvaltı etmiyor; nadiren bir kahvenin yanında omlet yiyor.Öğle yemeğini de iş arasında basitçe 5 dakikada atıştırıyor. Günde 1 ya da 2 kez, ya koşu bandında ya da ağırlık çalışarak egzersiz yapıyor.

8
Indra Nooyi/ PepsiCo
Indra Nooyi/ PepsiCo

Sabah 4:00'ten geçe kalmadan yataktan kalkıyor.Ofise en geç varış saati ise 7:00.

9
Lord Sugar/ Girişimci-Politikacı-Yazar
Lord Sugar/ Girişimci-Politikacı-Yazar

Her sabah 5:00'te kalkıp 80 km'den fazla (50 mil) açık havada bisiklet sürüyor.

10
Jeff Bezos - Amazon.com

Jeff Bezos - Amazon.com</p><p>

Ne olursa olsun günde 8 saat uyku disiplininden ödün vermiyor.Bu uğurda ofiste bir uyku tulumu bulunduruyor. Haftanın salı ve perşembe günlerine kesinlikle toplantı almıyor ve bu iki günü kesintisiz çalışarak geçiriyor.

11
Sergey Brin/ Google - Google X
Sergey Brin/ Google - Google X

Fitness takıntısı olduğunu zaten her fırsatta dile getiren Brin güne egzersiz yapmadan başlamıyor.Spor ayakkabıdan başkasını giymiyor.Sık sık ofiste Rollerblade'ler ile geziyor, toplantılarda yoga yapıyor ve bazen sadece öylesine ellerinin üzerinde yürüyor.Parkinson hastalığından korunmak için günde 2 bardak yeşil çay içiyor.

12
Jack Ma/ Alibaba Group
Jack Ma/ Alibaba Group

Bir tai-chi koçuna sahip ve her sabah kendisiyle idman yapıyor. Seyahat etmesi gerektiğinde sabah rutini bozulmasın diye tai-chi koçu da kendisine eşlik ediyor.

13
Marissa Mayer/ Yahoo
Marissa Mayer/ Yahoo

En fazla 6 saatin üzerinde asla uyumuyor ve haftada 130 saat çalışıyor.

14
Jack Dorsey/ Twitter-Square-Inc
Jack Dorsey/ Twitter-Square-Inc

5:30'da yataktan kalkıp meditasyon yapıyor.Ardından açık havada koşuya çıkıyor.

15
Steve Jobs/ Apple-Pixar-NeXt
Steve Jobs/ Apple-Pixar-NeXt

Steve Jobs her sabah ayna karşısında kendisine bir motivasyon konuşması yaparmış. Aynada kendine "Bugün hayatımın son günü olsaydı, az sonra yapacağım işlerden mutluluk duyar mıydım?" diye sorarmış.Cevabı üst üste birkaç gün boyunca "hayır" olursa, bir yerlerde bir değişikliğe gitmesi gerektiğini bilirmiş.Jobs aynı zamanda mobilyadan giyime yılmaz bir minimalizm savunucusuydu ve siyah tişört-mavi kot Jobs'un günlük rutiniydi.

Son Dakika Dünyanın En Çok Kazanan 16 İnsanı ve Gün İçindeki Rutinleri - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Model Kanika Batra, erkek arkadaşlarını aldattığını ve pişman olmadığını itiraf etti Dekoltesi ayrı beline taktığı kemeri ayrı olay! Tiktoker kırmızı halıda pek cesurdu Hem güzel hem de yetenekli! 2021 Kainat Güzeli Meksikalı yazılım mühendisi Andrea Meza oldu David Beckham'dan Ümit Davala'ya! Çılgın saç stilleriyle futbol dünyasında fırtına gibi esen futbolcular Yardım fonundan 100 bin dolar çalan uyanık fenomeni lüks paylaşımları yakalattı
Advertisement