Dünyanın En Faydalı 12 Bitkisi - Son Dakika

Dünyanın En Faydalı 12 Bitkisi

11.04.2014 18:22

Çağlardan beri insanların tedavi amacıyla bitkilere yönelmesinin birçok nedeni var...

1
1. Aloe Vera: Toplum arasında en çok bilinen ve kullanımına en çok rastlanılan bitki olan aloe vera, güneş veya kazalar sonucu oluşan yanıkların tedavisinde tercih ediliyor.
2
2. Kızılcık Suyu: Kızılcık suyunun en çok bilinen yararı boşaltım sistemi sorunlarını çözmekteki etkisidir. Bakteriyel enfeksiyonu tedavi eder. Kalp sağlığını korur.
3
4. Siyah Yılan Kökü: Siyah yılan kökü, menopoz için önerilen bir bitkidir. Sinirleri gevşetir. Menopoz döneminin kolay atlatılmasına yardımcı olur.
4
5. Günlük Ağacı: Sığla ağacı olarak da bilinen bu bitkinin gövdesinden elde edilen sakız, eklem iltihabı ve bursitin tedavisinde kullanılır. İshal ve solunum yolları yüksek kolesterol, damla hastalığı, bel ağrıları, kas yangısı, fibromiyalji, obezlik, dizanteri ve göğüs hastalıklarına da iyi gelir.
5
6. Papatya: Genellikle çayı yapılarak içilen papatya, bağırsaklarda oluşan sorunları rahatlatmasıyla bilinir. Ayrıca mide bulantısı ve gastroentirit tedavisinde de kullanılır.
6
7. Hayıt Ağacı: Hayıt ağacı menstural dönemi düzenler ve kadınlarda progesteron hormonunun salgılanmasını sağlar. Hamile kalma sorunu yaşayan bayanlarda 1–2 yıl süreli kullanılır ve hamilelik başladığında kullanımına son verilir.
7
8. Kahve: İçerdiği kafein nedeniyle çoğu beslenme önerisinde yer almayan kahve, ağrıların azaltılmasında, grip, soğuk algınlığı ve astım gibi rahatsızların tedavisinde kullanılabilir.
8
9. Çuha Çiçeği Yağı: Çuha çiçeği yağı, genellikle romatoid artiridin etkilerini azaltmada ve kolesterolü düşürmede kullanılır. Obezite, sindirim sorunları ve solunum yolları şikâyetleri için de tercih edilen bir bitkidir.
9
10. Gümüş Düğme: Gümüş düğme beyinde bulunan kan damarlarını rahatlatarak duyulan acıyı azaltıyor, migrene iyi geliyor. Diğer yararları ise doku ve eklemlerde meydana gelen iltihaplar azaltması, yüksek ateşi düşürmesi.
10
11. Keten Tohumu: Omega–9 ve Omega–3 asitleri, lif, protein, manganez, magnezyum, çinko ve diğer bir dizi mineral açısından oldukça zengindir. Keten tohumu birçok soruna çözüm getirmesi nedeniyle geniş bir kitle tarafından tercih edilir.
11
12. Sarımsak: Mikroplara ve virüslere karşı vücuda direnç kazandırır. Kolesterol ve yüksek tansiyonun düşürülmesinde, kan şekerini dengelemede, kanserle mücadelede, bronşitin belirtilerini azaltmada ve bağışıklık sistemini güçlendirmede oldukça etkilidir
12
3. Ekinezya: Ekinezya Amerikan yerlilerinin yaraları iyileştirmekte kullandıkları bir bitkidir. İçinde bulunan maddeler grip ve nezle virüslerine karşı etkilidir.Bağışıklık sistemini güçlendirir. Boğaz ağrılarına ve öksürüğe iyi gelir.

Son Dakika Dünyanın En Faydalı 12 Bitkisi - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

"Çıplaklar Festivali" ölümcül virüse rağmen bu yıl da yapılacak Ronaldo'nun sevgilisi sınırları zorladı! Verdiği çıplak pozlar Avrupa'da gündem oldu Dünyanın en pahalı şehirleri belli oldu! Türkiye'den de bir kent listeye girdi Zor nefes alıp veriyordu! 102 kilo veren gencin son hali inanılmaz Woody Allen'ın evlatlık kızına cinsel istismar iddiaları yeni belgeselle hortladı! İğrenç olay tavan arasında yaşanmış