Son Dakika Haberleri: Dünyanın En Garip Gelenekleri

Dünyanın En Garip Gelenekleri

9 ay önce

Dünyanın farklı noktalarında birbirinden çok farklı ve tuhaf gelenekler mevcut. Başkaları tarafından anlamsız veya korkutucu olarak değerlendirilebilen bu gelenekler yerel kültürün bir parçası konumunda. İşte dünyanın en tuhaf gelenekleri...

1
Hindistan
Hindistan
Hindistan'da evlere gündeliğe gelen kadınlar evdeki bekar gencin ilişki ihtiyacını karşılamak zorunda.
2
Doğu Kamerun
Doğu Kamerun
Doğu Kamerun'da tecevüzlerin önüne geçmek için genç kızların göğüsleri ütüleniyor.
3
Laos
Laos
Laos'lu kadınların bileklerini göstermesi yasaktır. Sebebi ise kadın vücudunun en erotik yeri olarak kabul edilmesidir. Ayrıca boyunlarındaki halka küçük yaşta takılır ve yaşları ilerledikçe bir yenisi ile daha da uzatılır.
4
Afrika/ Wodaabe Kabilesi
Afrika/ Wodaabe Kabilesi
Wodaabe kabilesi Gerewol adında bir festivalde erkekler makyaj yapıyor ve kadınlardan oluşan jüri tarafından değerlendiriliyor.
5
Tanzanya/ Vesai Kabilesi
Tanzanya/ Vesai Kabilesi
Tanzanya ve Kenya'da yaşıyan Vesai kabilesi üyeleri birbirleriyle tükürerek selamlaşıyorlar.
6
Hindistan
Hindistan
Hindistan'da misafirliğe gelen kişi yemeği yedikten sonra geğirmezse yemeği beğenmemiş sayılıyor. Bu çok büyük bir saygısızlık olarak görülüyor.
7
Papua Yeni Gine/ Trobriand kabilesi
Papua Yeni Gine/ Trobriand kabilesi
Papua Yeni Gine'de Trobriand Kabilesi'nde evlilik öncesi cinsel ilişki normal karşılanıyor ancak evlenmeden önce yemeğe çıkmak normal değil!
8
Tayland
Tayland
Tayland Kraliyet Ailesi çok eski zamanlardan gelen ve sadece bu ailenin kullandığı özel bir dil kullanıyor. Yani konuştuklarını çevrelerindeki hiç kimse anlayamıyor.
9
Güney Afrika/ Botsvana
Güney Afrika/ Botsvana
Yılbaşı Botsvana'da da önemli bir gelenek. İnanışa göre yılbaşı gecesi evli çiftlerin ilişkiye girmesi zenginlik ve bereketi arttırıyor.
10
Çekya
Çekya
Çek Cumhuriyeti'nde bira banyosu çok moda! Çekler bira banyosunun sağlığa çok iyi geldiğini düşünüyorlar. Sinir sistemi üzerinde rahatlatıcı etkisi olduğuna inanıyorlar.


11
İtalya/ Ponti
İtalya/ Ponti
Normalde makarna ve şarapla beslendiğini düşündüğümüz İtalya'nın Ponti bölgesinde yerli halk, Paskalya öncesindeki 40 gün boyunca toplam bin yumurtadan yapılmış omlet yiyor.


12
ABD/ Guam
ABD/ Guam
Guam'da bakirelerin evlenmesi yasak. Bunun için kızlar bekaretlerini para karşılığı bu işi yapan kişilere bozduruyor.


13
Batı Afrika/ Gine
Batı Afrika/ Gine
Gine'de evli kadını baştan çıkaran adamın el ve ayak parmaklarından biri kesiliyor. Kesilen parça ilişkiye giren kadına yediriliyor.


14
Kolombiya
Kolombiya
Kolombiya'da Guajiro adında kadın ve erkeğin birlikte yaptıkları bir dans var ve bu dans sırasında kadın, erkek dansçıya çelme atarsa ilişkiye girmek zorunda...
15
Brezilya / Mehinaku Köyü
Brezilya / Mehinaku Köyü
Mehinaku köyünde ise erkekler kadınlarla cinsel ilişkiye girmek için onlara balık hediye ediyor.
16
Moritanya
Moritanya
Bu ülkede güzellik anlayışı biraz farklı. Ülkede şişman kadınlar güzel olarak kabul ediliyor ve daha çok itibar görüyorlar. Evlenme çağına gelen kızlar en az 60 kilo olmak zorunda.
17
İskoçya
İskoçya
İskoçya'da gelinlerin düğünden önce üzerleri çamur, yumurta ve diğer şeyler ile kirletilir ve böyle şehirde yürüyerek gezdirirler. Gelinler ise intikam olarak gece geç bir saatte büyüklerine ayaklarını yıkatır.
18
Tazmanya
Tazmanya
Tazmanya'da kadın ölen kocasının kesilip kurutulan cinsel organını boynuna asmak zorunda.
19
Kuzey Kore
Kuzey Kore
Kuze Kore'de kadınlarda 25, erkeklerde ise 27 yaşın altında evlenmek kanunen yasak. Evlenmeden önce bireylerin askerlik ve devlete karşı diğer yükümlülüklerini yerine getirmiş olması gerekiyor.


20
Güney Afrika
Güney Afrika
Toplumlarının garip karşıladığı 'poligami' çok eşlilik, Güney Afrika'da bir gelenek. Bir erkek ne kadar çok eş alabilirse o kadar makbul.YORUMLAR (1)


Diğer Galeriler

Kilo Verince Cinsel Hayatım Canlandı Diyen Ünlü Model, Cesur Kıyafetiyle Büyüledi Bu Ülkeler Türk Vatandaşlardan Vize İstemiyor! Her Gün 6 Metre Dalarak Ölüme Meydan Okuyor, Vücutlarıyla Kıskandırıyorlar Bu Besinler Hafızasını Güçlendirmek İsteyenler İçin Birebir! 100 Milyar Dolar Serveti Olan Microsoft'un Kurucusunu Hamburger Kuyruğunda Görenler Şoke Oldu