Son Dakika Haberleri: Dünyanın En Garip Gelenekleri

Dünyanın En Garip Gelenekleri

6 yıl önce

1

Peru'daki ilginç gelenek görenleri hayrete düşüyor.

2
Çocuklarının sağlıklı olmalarına isteyen aileler onlar için koyun ve evcil hayvanları öldürüyorlar.

3
Ardından öldürülen hayvanların kanları ile çocuklarını yıkıyorlar. Böylelikle çocuklarının daha sağlıklı ve güçlü olacaklarına inanıyorlar.

4
İşte farklı coğrafyalarından kanınızı donduracak ilginç gelenekler...

5
Bir başka gelenek de Tazmanya'dan. Tazmanya'da kadın, ölen kocasının kesilip kurutulan cinsel organını boynuna asmak zorunda.


6
Tayland Kraliyet Ailesi çok eski zamanlardan gelen ve sadece bu ailenin kullandığı özel bir dil kullanıyor. Yani konuştuklarını çevrelerindeki hiç kimse anlayamıyor.


7
Newlyweds'de evlenen çift gerdeğe tören sırasında yere serilen hasır üstünde konukların gözü önünde giriyor.


8
Yılbaşı Botsvana'da da önemli bir gelenek. İnanışa göre yılbaşı gecesi evli çiftlerin seks yapması zenginlik ve bereketi arttırıyor.


9
Guam'da bakirelerin evlenmesi yasak. Bunun için kızlar bekaretlerini para karşılığı bu işi yapan kişilere bozduruyor.


10
Normalde makarna ve şarapla beslendiğini düşündüğümüz İtalya'nın Ponti bölgesinde yerli halk, Paskalya öncesindeki 40 gün boyunca toplam bin yumurtadan yapılmış omlet yiyor.


11
Çek Cumhuriyeti'nde bira banyosu çok moda. Çekler bira banyosunun sağlığa çok iyi geldiğini düşünüyorlar. Sinir sistemi üzerinde rahatlatıcı etkisi olduğuna inanıyorlar.


12
Gine'de evli kadını baştan çıkaran adamın el ve ayak parmaklarından biri kesiliyor. Kesilen parça ilişkiye giren kadına yediriliyor.

13
Kuzey Kore'de kadınlarda 25, erkeklerde ise 27 yaşın altında evlenmek kanunen yasak. Evlenmeden önce bireylerin askerlik ve devlete karşı diğer yükümlülüklerini yerine getirmiş olması gerekiyor.


14
Guyana'da banyoda seks yaparken yakalanan çiftler önce boyanıyor sonra da bir eşeğin arkasına bağlanarak şehirde gezdiriliyor.

15
Toplumlarının garip karşıladığı poligami (çok eşlilik) Güney Afiraka'da bir gelenek. Bir erkek ne kadar çok eş alabilirse o kadar makbul.


16
Colombia'da gelinin annesi gerdeğe giren çiftin yatağının kenarına oturarak ilk ilişkiye şahitlik ediyor.


17
Orta Çağ'ın düello geleneği Paraguay'da hala devam ediyor.


18
Hindistan'da evlere gündeliğe gelen kadınlar evdeki bekar gencin seksüel ihtiyacını karşılamak zorunda.


19
İzlanda'nın başkenti Reykjavik'te köpek beslemek kanunen yasaktır.

20
Laos'ta da kadınların ayakları en erotik bölge kabul ediliyor. Bu nedenle kadınların ayaklarını göstermeleri yasak.Haber Yayın Tarihi: 08.03.2014 07:07 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!