Dünyanın En Gizemli Yeri! - Son Dakika

Dünyanın En Gizemli Yeri!

06.07.2013 16:20

Fotoğraf çekenler sorgulanıp cezalandırılıyor

1
Köy yolu gibi, asfalt bile değil. Hiç dikkat çekmiyor ama görüntüye aldanmayın. Çünkü dünyanın en gizli üssüne gidiyor.
2
Bölgenin etrafında adım başı bu uyarılar yer alıyor. "Dikkat bölgeye girilmez", "Dikkat fotoğraf ya da video çekilmez" tabelalarındaki uyarılara uymayanlar anında tespit ediliyor.
3
Bu uyarılara uymayıp da belli bir mesafeyi aşarak fotoğraf çekmeye kalkışanlar önce sorgulanıyor, sonra para cezasına çarptırılıyor.
4
ABD'deki Nevada Çölü'nde bulunan 51'inci bölge, dünyadaki tüm komplo teorisyenlerinin ilgisini çekiyor. Bugüne kadar, kale gibi korunan ve dünya ile bağlantısı olmayan bölge için UFO'ların saklandığı, doğaüstü deneylerin yapıldığı iddia edildi.
5
İşte bir devriye aracı. Devriye gezen bazı araçların plakaları üzerinde sadece sıfırlar var. Üsteki tüm diğer araçlar gibi beyaz renkte ve üzerinde hiçbir işaret ya da yazı yok.
6
Plakası boş, beyaz otobüsün, üssün personelini taşıdığı ve ayda iki kez bu yoldan geçtiği söyleniyor. "Servis otobüsü" dedikleri bu beyaz otobüslerin nereden kalktığı da muamma.
7
Las Vegas Havalanı'ndan her sabah üzerinde hiçbir yazı olmayan, uçuş kayıtlarında görünmeyen beyaz 7 Boeing uçağı kalkıyor, akşam saatlerinde iniyor.
8
İçinden çıkan yüzlerde insan kalabalığa karışıp kayboluyor.

Üssün pistine bu uçaklar sık sık inip kalkıyor. Ama onların da üzerinde hiç bir kayıt numarası ya da amblem yok.

9
Blackhawklar, savaşa gider gibi silahlı uçuyor. 24 saat devriye gezen bu helikopterlerin de üzerinde hiçbir işaret yok.
10
Şimdiye kadar pek çok filme de konu olan 51. Bölge, meraklılar için bir çekim merkezi.
11
Yerli yabancı turistler akın ediyor. Ama üssün 50 kilometre uzağında durmak zorundalar. İlerisi 'yasak bölge'.

12
Çölün ortasınaki bu yerde, yüksek direklere monte edilmiş kameralar sürekli kayıtta. Tabii gizli kameraların da olduğu biliniyor.
13
Komplo teorisyenleri, 51'inci Bölge'nin 1947'de yaşandığı iddia edilen Roswell UFO kazasında elde edilen enkazı ve uzaylıları barındırdığına inanıyor.
14
15

Son Dakika Dünyanın En Gizemli Yeri! - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement