Dünyanın En Gizli Yerlerine Sivil Giriş Yasak - Son Dakika

Dünyanın En Gizli Yerlerine Sivil Giriş Yasak

09.12.2015 11:05

1
Atlanta'da bulunan Coca Cola sergi binası, Coca Cola'nın özel formülüne ev sahipliği yapıyor. Önceleri Sun Trust Bankası'nda bulunan formül, 2011'de bu tesise taşınmış. Giriş yasak, sadece bir kaç kişinin bu odaya erişimi var.

2
Google Veri Merkezi. Google'ın binlerce sunucu ve depolama sistemiyle dolu olan bu veri merkezine sadece bir kaç kişinin giriş yetkisi var.

3
Yüksek güvenlik önlemleriyle korunan bu merkez'de arama motorunun işleyişini sağlayan bilgiler saklanıyor.

4
Siviller tarafından girişlerin yasak olduğu bölgeler her zaman gizemlerini koruyor. İşte asla giremeyeceğiniz o sır dolu o yerler: Metro-2 - Moskova metrosuna paralel konumda yer alan gizli yeraltı bölgesi.

5
Stalin zamanında inşaa edilen Metro-2'nin Rusya Federal Güvenlik Servisi, devletin resmi havalimanı Vnukovo-2 ve Moskova'nın Ramenki bölgesinde bulunan bir yeraltı şehriyle bağlantılı olduğu belirtiliyor.

6
51. Bölge. Her ne kadar ABD hükümeti yalanlasa da, Uzaylılarla temas sağlandığı düşünülen bu askeri bölge yıllardır popülerliğini koruyor. Devlet sivilleri bu bölgeden yıllardır uzak tutuyor.

7
Ulusal Jiangsu Güvenlik Müzesi. Çin'de bulunan bu müzede çeşitli askeri ve casusluk eşyaları sergileniyor. Sadece Çin halkına açık olan bu müzede fotoğraf çekmek yasak.

8
White's Gentlemen's Club. Londra'nın en eski ve özel kulübü, 18. yüzyılda popüler hale gelmiş bu kulübün üyeleri zengin ünlü ve soylu insanlar. Sıradan insanların bu kulübe girmesi yasak.

9
39. Oda. Kuzey Kore'nin en gizli kuruluşlarından biri, diğer bir deyişle Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un gücünü koruyan oda.

10
Kuzey Kore'nin kurucusu olan Kim Il-Sung'un ölümünden sonra başa geçen oğlu ve ailesinin paralarını kontrol etmek amacı ile kurulmuştur.

11
Diktatörlükle yönetilen Kuzey Kore'de kara para aklama ve yolsuzluk gibi işlerin hükümet eliyle sürdürüldüğü düşünülen 39. odaya girmenin cezası ölümdür ve ceza giren kişinin ailesine de uygulanır.

12
13
14
Yılan Adası. Sao Paulo'nun 140km açığında olan bu ada, binlerce zehirli yılan türüne ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en ölümcül adası ismiyle hitap edilen yere insanların girmesi yasak.

15
16
İngiltere Altın Rezerv Odası. Londra'da, İngiltere Merkez Bankası'nın içinde bulunan altın rezervinin 156 trilyon pound değerinde olduğu söyleniyor. 91 cm anahtarla açılan depo kapısı ve ileri güvenlik önlemleriyle sivillere yasak olan bi yer.

17
Vatikan Arşivi. 1881 yılına kadar kapıları kapalı olan Vatikan arşivleri, bugün günümüzde sadece araştırmacılara kapısını açıyor.

18
Javari. Brezilya Amazon Ormanları'nda bulunan bu bölge, 7 ilkel kabileye ev sahipliği yapıyor.

19
Gelişmiş dış dünyadan bir haber yaşayan bu kabilelerin bulunduğu bölgeye girmek yasak.

20
21
22
Sivil girişin yasak olduğu yerlerden sonra girmeye yürek isteyen yer var sırada.

23
Ahit Sandığı Şapeli. Tevrat'ta detaylı olarak tarif edilen, 'On Emir Tabletleri'nin saklanması için yapılmış sandığın bulunduğu Şapel.

24
Brezilya'nın Sao Paulo şehrinde, uyuşturucu kullanan evsizlerin yaşadıkları mahalleye girmek cesaret istiyor

25
Ahit sandığını koruma görevi bir başrahipte. Şapelden dışarı çıkması yasak. Şapele başrahip dışında hiç kimse giremiyor.

26
Şehrin göbeğindeki mahalleye polis bile girerken çekiniyor.

27
Halk arasında Crackland diye bilinen ve açık havada uyuşturucu satılmasıyla ünlü bölgede suç oranı çok yüksek.

28

İşte kimsenin giremediği o mahalleden fotoğraflar...

29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54

Son Dakika Dünyanın En Gizli Yerlerine Sivil Giriş Yasak - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement