Dünyanın en güvenli yeriydi, gözü dönmüş çete halka demir sopalarla öldüresiye saldırdı - Son Dakika

Dünyanın en güvenli yeriydi, gözü dönmüş çete halka demir sopalarla öldüresiye saldırdı

Hong Kong'ta suçluların Çin'e iade edilmesi ile ilgili yasa tasarısına karşı düzenlenen protestolara, sivil bir grubun çirkin saldırısı dünyayı sarstı. Gazeteciler ve milletvekillerini de içeren onbinlerce kişinin katıdığı demokrasi yanlısı gösteriye, beyaz giyinen maskeli çete demir sopalarla ölümüne saldırdı.

1
En az 40 kişi yaralandı!
En az 40 kişi yaralandı!
Hong Kong'da binlerce kişinin katıldığı protesto yürüyüşünün ardından evlerine dönen göstericilere Yuen Long bölgesinde bulunan bir tren istasyonunda eli sopalı ve beyaz tişört giymiş kişiler tarafından düzenlenen saldırıda en az 40 kişi yaralandı.
2
Pazar günü binlerce gösterici, düzenledikleri yürüyüşün ardından Çin'in Hong Kong'daki idare binasına doğru ilerlemiş; göstericilerin binaya yumurta atıp duvarlarına slogan yazması üzerine polis müdahalede bulunarak göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullanmıştı.
3
Hükümet adına çalışıyorlar!
Hükümet adına çalışıyorlar!
Sosyal medyadaki kimi kullanıcılar ise polisin olay sırasında ortalıkta olmamasını ve müdahale etmemesini eleştirdi. Beyaz giyinen kişilerin hangi gruba ait olduğu bilinmemekle birlikte kimileri hükümet adına hareket ettiklerini iddia etti.
4
Vatandaşlar demir sopalar ve şemsiyelerle öldüresiye dövüldü.
5
Çin: Hoşgörülemez
Çin: Hoşgörülemez
Hong Kong'da suçluların Çin'e iadesine ilişkin tartışmalı yasa tasarısı nedeniyle Haziran ayında gösteriler düzenlenmeye başlamıştı. Her ne kadar bu yasa tasarısı askıya alınsa da göstericiler Çin'in 'boyunduruğuna karşı çıkmak amacıyla' protesto gösterileri düzenlemeye devam ediyor. Hong Kong, "iki sistem, tek devlet" ilkesi altında yönetilen eski bir İngiliz sömürgesi. Bu yarı özerk bölge, İngiltere'nin 1842'de başlayan sömürge yönetimi sonrası 1 Temmuz 1997'de yeniden Çin'in hâkimiyeti altına girdi; ancak Hong Kong halkının kendi yasaları ve sivil özgürlükleri bulunuyor.
6
Göstericilerin Çin'in merkezi hükümet binasına saldırması üzerine Çin devlet ajansı Xinhua yayımladığı başyazıda, Çin'in ulusal amblemine saldırı düzenlenmesinin hoşgörülmeyeceğini belirterek 'bu yasa dışı davranışların ne Çinliler ne de Hong Kong'lular tarafından kabul edilemeyeceğini' aktardı. Hong Kong'da Cumartesi günü ise polis ve hükümeti desteklemek amacıyla binlerce kişinin katıldığı bir karşıt gösteri düzenlendi.
7
Hong Kong polisi de bazı kişilerin Yuen Long istasyonu platformlarında saldırıya uğradıklarını ve bunun sonucunda yaralananlar olduğunu aktardı.
8
Milletvekili maskeli çeteyi tebrik ederken görüntülendi
Milletvekili maskeli çeteyi tebrik ederken görüntülendi
Pekin yanlısı milletvekili Junius Ho, pazar akşamı Yuen Long'da beyaz giyen insanlarla el sıkışırken onları kahraman olarak övdüler.
9
10
11
Sosyal medyada dolaşan görüntülerde saldırganların yürüyen merdivenlerde, platformlarda ve tren vagonlarında olan kişilere şiddetli bir şekilde saldırdığı görülüyor.
12
Polis, acil çağrılara hızlı cevap vermemekle suçlandı.
13
Yuen Long, asıl eylemlerin düzenlendiği merkeze uzakta bulunan bir bölge.

Haber Yayın Tarihi: 22.07.2019 11:01

Son Dakika Dünyanın en güvenli yeriydi, gözü dönmüş çete halka demir sopalarla öldüresiye saldırdı - Son Dakika

YORUMLAR (9)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

İntikam almak isteyen çalışan, amirinin kahvesine kimyasal madde koydu Kimi partnerinin kalçalarına dokundu kimi konuğunun pantolonunu indirdi! İşte Türk televizyon tarihinden 12 skandal an Asırlık sır bir türlü çözülemiyor! Bu adada herkes 100 yıldan fazla yaşıyor Arkadaşı tarafından 120 km hızla giden araçtan itilen genç kadın bebeğini kaybetti Görüntüsü bile ürkütüyor! Türkiye'nin ve dünyanın en tehlikeli yolu heyelan nedeniyle ulaşıma kapandı