Dünyanın En İlginç Anneleri - Son Dakika

Dünyanın En İlginç Anneleri

17.08.2013 14:09

Dünyanın en çok çocuk sahibi olandan en kısa boylu annesine hepsi bu galeride.

1
Annelik, her kadının sahip olmak istediği dünyanın en güzel duygularından biridir. Ancak bazı kadınlar bu güzel duyguyu çok farklı bir şekilde tattılar. Kimisi cinsiyet değiştirip erkek olduktan sonra doğurdu; kimisi hayatının son demlerini yaşarken...İşte o sıradışı annelerden bir demet.
2
İlk Erkek Anne - Kadın olarak doğan Thomas Beatie, geçirdiği ameliyat ve hormon tedavisiyle cinsiyet değiştirdi. Hatta evlendi. Ancak eşi Nancy çocuk doğuramadığı için çocuğu kendisi yapmaya karar verdi.
3
Cinsiyet değişim operasyonlarında kadınlık üreme organlarını değiştirmeyen Beatie, 34 yaşında suni döllenme yoluyla çocuk sahibi oldu.
4
Çocukları Arasında En Çok Yaş Farkı Olan Anne(41) - Bir diğer ilginç anne ise Elizabeth Ann Buttle. İlk çocuğuyla ikinci çocuğu arasında 41 yaş fark olan Buttle; ilk çocuğunu 1956, ikinci çocuğunu ise 1997 yılında dünyaya getirdi.
5
İlk Sekiziz Sahibi Anne - Amerikalı Nadya Denise Doud-Suleman Gutierrez, 2009 yılında sekiziz bebek sahibi olan ilk kadın. Sekiz çocuk birden doğuran annenin daha sonra 6 çocuğu daha olduğu ve işsiz olduğu öğrenilince büyük tepki topladı. Anneyi ilginç yapan bir diğer nokta ise çocukların hepsine tüp bebek yöntemiyle gebe kalması.
6
Dünyanın En Genç Annesi - 1939 yılında Lina Medina karnında tümör olduğu zannedilerek hastaneye kaldırıldı. Operasyona alınmaya hazırlanan Medina'nın karnındaki şişliğin tümör değil bebek olduğu anlaşıldı.
7
En Kısa Boylu Anne(71cm) - Stacey Herald 3 çocuk annesi bir kadın. Onu en ilginç anneler listesine sokan şey ise boyunun yalnızca 71 cm olması. Böylece Herald dünyanın en kısa boylu annesi annesi.
8
Dünyanın En Çok Çocuk Doğuran Taşıyıcı Annesi - ABD'de yaşayan Carole Horlock, taşıyıcı anne olarak 13 yıl içerisinde 12 bebek dünyaya getirdi. Taşıyıcı anneliğin geliri 25,000 - 30.000 dolar arasında değişiyor.
9
Dünyanın En Yaşlı Annesi - Rajo Devi Lohan isimli Hintli bir kadın yıllar süren çocuk hasretinden sonra 2008 yılında, 70 yaşındayken, doğum yaparak dünyanın en yaşlı annesi ünvanını aldı.
10
Dünyanın En Yaşlı İkiz Sahibi Anne - Omkari Panwar bir erkek çocuk sahibi olabilmek için IVF tedavisi görmeye başladı. Tedavi sonucunda gebe kalan Panwar, 70 yaşındayken ikiz dünyaya getirdi.
11
En Çok Doğum Yapan Kadın - Guinness Rekorlar Kitabı'na göre Rusya'da Valentina Vassilyeva isimli bir köylü dünyanın en çok doğum yapan kadını. 1725-1765 yılları arasında doğan 69 çocuğun; 16'sı çift ikiz, 7'si üçüz, ve 4'ü dördüzdü.
12
Dünyanın En Minik Bebeğinin Annesi - Mahajabeen Sheik, 2004 yılında dünyanın en küçük bebeğini dünyaya getirdi. Loyola Üniversitesi Tıp Merkezinde dünyaya gelen en minik bebek, 25 cm uzunluğunda ve 243 gram ağırlığındaydı.

Son Dakika Dünyanın En İlginç Anneleri - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

2021'nin ilk bomba ayrılık haberi geldi! Jennifer Lopez, uzatmalı nişanlısı Alex Rodriguez'den ayrıldığını duyurdu Topraktan tabut fışkırdı! Arkeologları şaşırtan içindeki insanlar değil, tabutun şekli oldu Dereden akanı görenler manzara karşısında hayrete düştü Mustafa Üstündağ'ın arabada kucağına oturmuştu! Gelin adayının değişimi dudak uçuklattı Maskeli Sihirbaz hilesini ifşa etti! Yöntemi şeytanın bile aklına gelmez