Dünyanın En İlginç Lezzetleri - Son Dakika

Dünyanın En İlginç Lezzetleri

01.05.2013 18:25

The Telegraph Gazetesi, çoğu kişi için iğrenç sayılacak tuhaf lezetleri derledi.

1
İngiliz The Telegraph gazetesi, ölmeden önce denenmesi gereken ilginç yemeklerle ilgili bir liste yayınladı. İşte o listedeki, kimileri için rahatsız edici, 'farklı' tatlar. Yılan şarabı-Güneydoğu Asya
2
Asırlık yumurtalar-Çin. 100 yıl olmasa da, nasıl işlem yapıldığına bağlı olarak, birkaç hafta ya da birkaç ay kil, tuz, pirinç kabuğu ve külden yapılan karışımda bekletildikten sonra tüketilen yumurtalar.
3
Kirpi Balığı-Japonya; Bu balığın zehirli kısımları düzgün temizlenmezse, öldürücü bir yemek haline gelebiliyor. 2000'den beri Japonya'da 20'nin üzerinde kişinin bu balığı yedikten sonra hayatını kaybettiği söyleniyor.

4
Witchetty grub-Avustralya; Aborjinlerin geleneksel yemeklerinden biri olan Witchetty grub, büyük, beyaz, tahta yiyen güvelerin larvalarına verilen ad.
5
Shiokara-Japonya; Çeşitli deniz hayvanlarının etlerinin, kendi iç organlarında, yaklaşık bir ay boyunca tuz, su ve pirinç maltı karışımında mayalanmasıyla oluşan yemek.
6
Çekirge; Dünyanın birçok yerinde yenilen çekirge protein bakımından oldukça zengin bir yiyecek olarak kabulediliyor.
7
Sannakji-Kore; Canlı ahtapotun kollarının, küçük parçalar halinde kesilmesiyle yapılan Kore yemeği. Kollar hala hareket ettiğinden ve boğulma tehlikesi oluşturduğundan dikkatle yenilmesi öneriliyor.

8
Deniz papağanı kalbi-İzlanda; İzlanda ve Faroe Adaları'nda bulunan bu kuş türünün kalbi, İzlanda mutfağının özel yemeklerinden biri sayılıyor.
9
Beondegi-Kore; Kore'de atıştırmalık olarak satılan, haşlanmış ipekböceği pupası.
10
Yavru fare şarabı-Kore; Sağlık açısından yararlı olduğuna inanılan bu içeceği yapmak için, yavru fareler şarap içinde bekletilerek mayalandırılıyor.
11
Black Ivory Kahvesi; Kilosu yaklaşık bin 100 dolar olan bu kahve, kahve çekirdeklerini yiyen fillerin dışkılarından toplanarak kavrulmasıyla elde ediliyor.
12
Balut-Filipinler; Ördek yumurtası, içinde embriyo oluştuktan sonra kaynatılıyor ve Balut ismi verilen bu yiyecek ortaya çıkıyor.
13
Tong zi dan, Çin. Çin'in ilginç yemeklerinden biri olan 'Tong zi dan', yumurtanın bakir bir erkeğin idrarında pişirilmesine deniliyor.

Son Dakika Dünyanın En İlginç Lezzetleri - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement