Dünyanın En İlginç Restoranları - Son Dakika

Dünyanın En İlginç Restoranları

29.09.2016 14:43

1
Bazılarının bulunduğu yerler nefesinizi kesecek, bazılarının ise teması sizi büyüleyecek. Listede İstanbul'dan da bir yer var. İşte Dünynaın en ilginç restoranları...

2
Fransa alplerinde bulunan Avrupa'nın en yüksek dağı Aiguille Du Midi dağının zirvesinde bulunan restoran günde sadece 2 saat açık. 3842 metre yüksekliğinde bulunan restorana girmek için tırmanmanız ya da helikopterle oraya inmeniz gerekiyor! Ancak hayatınız boyunca az görebileceğiniz bulutların üstünde bir manzara eşliğinde yemek için buna değer.

3
İtalya Puglia'da bulunan bu restoran uçurumun kıyısında bir mağaraya kurulmuş. Adı Ristorante Grotta Palazzese. Aman başınız dönmesin!

4
Kenya, Langata'da bulunan Giraffe Manor'da kahvaltınızı zürafalarla paylaşabilirsiniz.

5
İzlanda'daki Ion Hotel'de bulunan Northern Lights Bar, ülkede muhteşem kuzey ışıklarını izleyebileceğiniz en iyi lokasyon.

6
Maldivler'de bulunan Ithaa Undersea Restoran, pek çok kez 'Dünyanın en güzel restoranı' seçildi. Denizin 5 metre altında bulunan ve çevresi tamamen camla kaplı olan restoran büyük ilgi görüyor.

7
'Şelalenin ortasında restoran mı olur' demeyin, olur! Filipinler'de bulunan Labassin Şelalesi restoranı doğal bir şelale olmamasına rağmen turistlerin oldukça ilgisini çekiyor.

8
Finlandiya Kemi'de bulunan The Snowcastle of Kemi adlı mekana girmeden önce sağlam giyinin. Zira burada her şey buz!

9
Yeni Zelanda'da bir hobbit barı olarak tasarlanan The Green Dragon Pub, özellikle Yüzüklerin Efendisi hayranlarının oldukça ilgisini çekiyor.

10
İspanya'da El Diablo volkanının hemen dibine kurulmuş olan bu restoran da yemekler volkan ateşiyle pişiyor. Kesinlikle denenmeli!

11
ABD'de klasik bir otomobilde oturup açık hava sinema keyfi tadını yakalamak için böyle ilginç bir tasarım yapılmış.

12
Japonya'da bulunan Alice in Labyrinth adındaki bu restoranın teması Alice Harikalar Diyarında'dan esinlenmiş.

13
Londra'da pop-up restoran (kısa süreli restoran) olarak tasarlanmış olan bu mekan Game of Thrones hayranlarını oldukça memnun ediyor. Restoranın adı da ilginç: 'All Men Must Dine' (Game of Thrones'un meşhur repliği Valar Morghulis/All Men Must Die/Herkes Ölmeli'ye kelime esprisi yaparak Herkes Yemelidir denmiş.)

14
Yeni Zelanda'da bulunan Redwoods ağaç evi, minik, ilkel ve oldukça güzel bir restoran olarak tasarlanmış.

15
Bali'de bulunan Tsavo Lion Restoran'da aslanlar serbest. Siz yemeğinizi yerken bir aslan camdan miyav diyebilir, dikkat!

16
Vietnam'da bulunan Phu Nhuan's Cafe Babo'da işler biraz karışık. Çünkü masanızın üstüne her an dev bir sürüngen tırmanabilir, veya kupanızın çevresine dolanmış bir yılanla arkadaşlık etmek durumunda kalabilirsiniz. Konsept bu! Biraz cesaret...

17
İstanbul'un en güzel kahvecilerinden biri de listede: Walter's Coffee Roastery'e de ilgi büyük. TV tarihinin kült dizilerinden Breaking Bad temalı olan kahvecimiz, dünyanın en başarılı dekorasyonları içinde yer alıyor.

18
İtalya Ferrera'da ilginç bir mekan... Diyemiyoruz, çünkü burada mekan yok. Doğru duydunuz. 'Sokakta akşam yemeği' konseptinin nerede yapılacağı son dakika belli oluyor. Telefonunuza bir mesaj geliyor, sandalyenizi topluyor ve yemek nerede servis ediliyorsa oraya gidiyorsunuz! Oldukça hareketli.

Son Dakika Dünyanın En İlginç Restoranları - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement